majtek53

Ursus C-380 -Informacje

Polecane posty

Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jaki olej poleca producent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

W c380 do silnika fabrycznie jest zalany platinum ultra a do skrzyni Hipol więc szału nie ma. Silnikowy jest dobry ale Hipol jaki jest każdy wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a to tam żadnych sprzegieł wielotarczowych nie ma? WOM załączyć to jak w C360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Wałek się włącza podobnie jak w Zatorze obok siedzenia jest sprzęgło WOM. Dla jasności nie jest to zwykły Hipol tylko Hipol 2D do przekładni automatycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Pali bez problemu dzisiaj było -22 i odpalił

Bardzo mnie to cieszy to śmiało można kupować 380M i w zimę jak zawieje to może robić za auto terenowe, bo i tak więcej jak 40 się nie jeździ w zaspach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Wałek się włącza podobnie jak w Zatorze obok siedzenia jest sprzęgło WOM. Dla jasności nie jest to zwykły Hipol tylko Hipol 2D do przekładni automatycznych

E to woda a nie olej w zasadzie jesli do automatów... Ale pierwsze słysze, żeby ktoś taki olej do skrzyni w traktorze zalecał lać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Wcale taka woda to nie jest i to jest do przekładni automatycznych w samochodach ciężarowych dokładną nazwa to Hipol ATF 2D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

ATF IID jest zalecany do wspomagania w 5314. W 11054 do skrzyni zalecają UTTO 10W-30 GL-4, a do przedniego mostu i zwolnic Hipol 80W-90 GL-5. W C-380 chyba powinno być podobnie, bo napędy są tej samej produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Tak mam na karcie z serwisu i tak pewnie w przyszłości zaleję inny olej do wszystkich ciągników żeby był taki sam jak w steyr z oczywistych względów

Edytowano przez Kajtek_1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

   U mnie natomiast w instrukcji jest napisane, że do skrzyni przekładniowej, tylnego mostu i obwodu hydraulicznego układu kierowniczego jest SAE 80W-90, API GL-5, czyli razem to jest zasilane(i już mi to się nie bardzo widzi, że wspomaganie ma olej ze skrzyni ale zobaczymy jak to w praktyce będzie bo na razie mam 3mth), a w rubryce niżej most napędowy przedni w tym przekładnia główna i zwolnice przednie też taki sam olej jak wyżej. Natomiast w silniku API CH-4 lub Cl-4 w zależności od temperatur otoczenia powyżej 25 stopni SAE30, SAE10W-30 lub 10W-40, od 0 do 25 SAE20, SAE10W-30 lub 15W-40, poniżej 0 SAE10W, SAE10W-30 lub 15W-40, a czym ten wynalazek jest pozalewany to nawet zapomniałem zapytać, ale zapytam jak przyjadą.
   Pytał ktoś wcześniej o dociążenie kół wodą lub roztworem to jest napisane następująco: ,,Dodatkowe dociążenie osi tylnej ciągnika można uzyskać przez napełnienie kół tylnych wodą. W przypadku temperatur 0 stopni i poniżej, należy stosować roztwór wody z chlorkiem wapna lub chlorkiem magnezu. No i jest tabela sporządzania roztworu, ile litrów, sposoby napełniania, uwagi oraz ostrzeżenia. To 11054, a nie C-380 ale jak tu jest możliwość dociążenia dętek wodą to i tam zapewne też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Bardzo mnie to cieszy to śmiało można kupować 380M i w zimę jak zawieje to może robić za auto terenowe, bo i tak więcej jak 40 się nie jeździ w zaspach.

Wystarczy odpowiednia naklejka na masce i już jest dobre? tam nic polskiego w tym traktorze nie ma chyba że jakieś detale. Nawet pewny bym nie był czy dochód ze sprzedazy tego traktora w PL zostanie więc tym bardziej nie ma się czym jarać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

No to zaproponuj bardziej polski ciągnik, to się może przestawimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Pogódź sie z tym że nie ma i tyle. Jakoś o polskich autach już dawno ludzie zapomnieli i żyją dalej, bo jakiż to ja czy Ty mam wpływ na te złodziejską, rabunkową polityke. Może jeszcze dożyjemy lepszych czasów bo póki co chobym spał na kasie to U5314 na to coś z tematu i tak bym nie wymienił... WOM załączany mechanicznie... no jaja jakieś. Jedynie te synchronizowane biegi w wiekszej ilości do mnie przemawiają, bo tego właśnie mi brakuje w Ursusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ja mam 5314, w którym WOM włącza się rozłączając sprzęgło główne, więc wolę pociągnąć dźwignię bez zatrzymywania. Jeśli nie ma bardziej polskiego ciągnika, to lepszy Ursus niż choćby Zetor, przynajmniej pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

u mnie WOM hydraulicznie włączany w 5314 i nie trzeba się do tego schylać jak tutaj. Jedyna zaleta tego mechanicznego, że łagodnie można go włączyć (chyba?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

No w miarę, bo włącza się normalnie jak sprzęgło, tylko że przy częstym użytkowaniu rozregulowuje się i potem zaczyna brakować pedału na rozłączenie. Do tego pedał chodzi ciężko i w kółko trzeba się zatrzymywać przy włączaniu i wyłączaniu/ Z beczką asenizacyjną to męczy.

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

To możliwe, bo w 11054 jest też przedni napęd załączany elektro-hydraulicznie, a w C-380 mechanicznie. Jednak znów cała reszta jest w miarę podobna. Olej mógłby być o 1 klasę inny w tych ciągnikach, ale olej ATF IID jest znacznie bardziej rzadki od jakiegokolwiek oleju hydrauliczno-przekładniowego czy silnikowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

kolega ma racje patrzyłem w instrukcji u mnie zalecenia co do oleju są takie same. a to co podałem mam wpisane na karcie z serwisu wisiała w kabinie jak go kupiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

heh ciekawe po co kombinowali z tym olejem.. wszędzie się leje hydrauliczno przekładniowy a tu.... i ciekawe co będzie jak się zmiesza z innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Jak będę w Białymstoku to zapytam dilera jak to jest. Bo zaczynam mieć wątpliwości do tej karty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafyo    15

Witam. Podepnę się pod temat. Oglądałem dzisiaj ursusa c-380, taki mieli na placu. Ogólnie fajny, zwrotny no ale wiadomo co można powiedzieć po 20 min na placu.  Interesuje mnie  kupno c-382, zależy mi na skrzyni 40 km/h...  ;) Zastanawiałem się nad c380m ale od 380 rożni się tylko skrzynia. A w c382 mamy skrzynie 40 km/h, podnośnik 3100kg , 82km,dodatkowy siłownik podnośnika, no i wom 540/540E.

Diler z Kowalewa pomorskiego za c-382 podstawowy + klima + 3 sekcje hydrauliki + obciążniki przód 170 i tył 140kg, ogumienie standard 11,2r24 na 16,9r30 po negocjacjach zaproponował cenę 127 tyś brutto.

Aha jeszcze jak bym chciała tura do tego to plus 16 tyś.

Jak dla mnie z takim wyposażeniem   to cena niezła, chyba się zdecyduję.

 

Fajnie jakby jeszcze ktoś się wypowiedział na temat tych ursusów, ale jak pisał wcześniej ktoś , rzeczowo- usterki, obsługa, wrażenia po użytkowaniu- a nie czy to jest wybór patriotyczny i takie tam. Każdy kupuje na co go stać i co mu się podoba.

 

A i z checią zobaczyłbym i pogadał na żywo z jakimś użytkownikiem jeśli mieszka gdzieś niedaleko mnie. (okolice nakła nad notecia, trasa z Bydgoszczy na piłę).

Sory za poemat ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A na testy nie da się wyszarpać? chyba w jakiś sposób powinni Cie przekonać do wyboru tym bardziej, że w całym kraju będzei tego pare sztuk w tej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafyo    15

Wątpie, a zresztą co teraz bym miał nim robić. Pod koniec lutego to może z rozsiewaczem nawozu ale najlepiej to latem sprawdzać. W wysokiej temp to wszystkie usterki wyjdą, zwłaszcza wycieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Co do wyposażenia, to polecałbym wziąć szerokie ogumienie. To podstawowe jest takiego rozmiaru jakie było w Ursusach 4514 (66 - 68 KM). W Ursusach 5314 (71 KM) było 12,4R24/16,9R34, czyli większe. W Ursusie 8014 H (ten sam silnik co w C-382) ogumienie ma rozmiar 380/70R24 i 480/70R34, więc szersze gumy (320/70R24 i 480/70R30) to dla tej mocy właściwy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem ciągnika 70 konnego ,który miałby pracować w ładowaczu czołowym Agromasz Mrągowo.Który z poniższych ciągników jest najlepszy do ładowacza?
      -Zetor Major 80
      -Farmtrac 675DT
      -New Holland TD5.75
      -Ursus C-380 (Wiem ,że to samo co Farmtrac tylko kabina inna i pompa hydrauliczna ma większą wydajność)

      I co najważniejsze proszę o podanie ceny .
      Przy okazji jaki ładowacz do takiego ciągnika żeby dobrze współgrał.
      P.S
      Zwróćcie uwagę że Ursus C-380 ma pełne felgi z przodu jakby miał być do ładowacza.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj