majtek53

Ursus C-380 -Informacje

Polecane posty

adikpl1    257

ta skrzynia to przecież 12x4 podobno wzmocniona. Żeby przynajmniej to było 12x12 tak jak w serii 300 MFa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

oni dalej myślą, że na tych antykach gdzieś zajadą... oby to przynajmniej synchro miało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8903    0

yyy dziwny jesteś... też mam 5314 i nie widzę sensu 6014 bo Ci on nic więcej nie zrobi z tą marną skrzynia i praktycznie tą samą masa

A jak Ci mocy brakuje to myślę nad dodatkiem LPG :-)

 

ale w 3 metrowym agregacie bedzie miał lżej a 5314 dostaje po d*pie w 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

na  1 biegu? nie wiem jaki to masz agregat i jakie ziemie ale ja ciągnę włóke, kultywator i wałki 3.2m w każdych warunkach na lekkich glinach nawet na 10cm jak trzeba i nawet śmiem twierdzić, że jakoś specjalnie nie jest obciążony no ale oczywiście szybciej nie pojedzie no chyba że przy płytszej robocie i z górki to nawet daje rade na 2... Problemy miał przed remontem pompy wtryskowej

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Zapewne chodziło o agregat uprawowo-siewny. Podnośnik w 5314 ma za ciężko w takim zestawie. Silnik na 1 daje sobie radę. 6014 ma czasem skrzynię 12x4, więc można by trochę szybciej pojeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to sie absolutnie nie nadaje do takich obciążeń choć był tu na forum 5314 który podobno targał agregat o masie 1t.  Nigdy w to nie uwierzyłem bo dobrze wiem co to znaczy mieć 1.2t na widlaku podczepionym pod ten traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariox    4

Witam, mam na testach nowego URSUSA C380 i mam pytanie do właścicieli tych ciągników, czy sprzęgłem można rozłączyć wałek WOM tzn czy jak wcisnę sprzęgło to wałek powinien przestać się kręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaxPL    0

W moim c 380  siedzenie ma bardzo duże luzy i stuka w czasie jazdy jak się tego pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

Nie trzeba było kupować tego ciągnika, nie raz ani nie dwa ostrzegałem i o siedzeniu też pisałem. No ale teraz już za późno,odezwij się na pw, wytłumaczę Ci jak zniwelować owe luzy a zarazem zlikwidować stuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariox    4

Dzięki, a czy w waszych C380 w momencie hamowania dochodzą dziwne odgłosy z mostu z tyłu ciągnika nie zawsze tylko w przypadku takiego średniego hamowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

Potwierdzam seat.
Zaraz ktoś napisze, że nie Polskie i dlatego. No to niech by wstawili tam Polskie solidne(jestem jak najbardziej za tym żeby był w jak największym stopniu Polski), które nie wydaje tandetnych odgłosów. Niech kosztuje 300-500 więcej ale nie odstrasza wspomnianą tandetą. Z resztą koszt doprowadzenia tego siedzenia do porządku nie przekroczy 100 zł w zależności od indywidualnych możliwości, mnie wyniósł 30 zł.
Ale nie tylko jest problem z siedzeniem a doprawdy z wieloma podzespołami, żeby doprowadzić ciągnik do w miarę używalności poświęciłem dużo czasu i jeszcze zostało mi zmodernizować troszkę instalację, bo jest bezmyślnie zrobiona i cięgna hamulca ręcznego/postojowego, ale pewnie jeszcze coś po drodze się znajdzie do poprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariox    4

A czy w waszych C380 też jest tak że jak oświeci się światła drogowe przy kierownicy to już nie idzie włączyć roboczych z tyłu, z przodu i lampy błyskowej? Bo mi się wydaje że coś instalacja jest źle podłączona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaxPL    0

Nie trzeba było kupować tego ciągnika, nie raz ani nie dwa ostrzegałem i o siedzeniu też pisałem. No ale teraz już za późno,odezwij się na pw, wytłumaczę Ci jak zniwelować owe luzy a zarazem zlikwidować stuki.

 

Witaj.Moja 80-ka na razie sprawuje się dobrze . Znalazłem kilka niedoróbek ale to drobnostki-np nie świeciła się kontrolka od włączenia wałka-okazało się że żle ustawili z tyłu czujkę itd. Denerwuje mnie to siedzenie zrobili chyba za duże dziury w regulacji posuwu ito całe siedzenie lata -jak możesz to napisz jak to zlikwidować. Dżwignia od włączania obrotów niezależnych włącza się dobrze -do tyłu -ale obroty zależne ciężko znależć trzeba włączać je na wyczucie.Reszta czas pokaże.Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaxPL    0

Dzisiaj po cały dniu prasowania słomy wysiadam z ciągnika -patrzę a tu zbiornik paliwa jest wklęsły. Odkręciłem korek i podciśnienie uszło bak się trochę wyprostował ale nadal jest wklęsły. Chyba trzeba dzwonić po serwis. Czy komuś się coś takiego przydarzyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

A korek jaki tam jest bo pewnie przez niego idzie odpowietrzenie. Możliwe, że zabrudzony to go dobrze wyczyść i patrz co się będzie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariox    4

Witam, jaki ciężki balast na tył może być do C380 z turem żeby nie był za ciężki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariox    4

adamek1942,lukbold jak macie pisać nie na temat albo bzdury to lepiej nic nie piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jakie pytanie, taka odpowiedź więc o co Ci chodzi? po kiego Ci balast jak słomę będziesz ładował? powieś se 1tone jeśli będziesz palety z nawozem przerzucał... jeszcze jakieś pytania? instrukcji obsługi do ładowacza nie było czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem ciągnika 70 konnego ,który miałby pracować w ładowaczu czołowym Agromasz Mrągowo.Który z poniższych ciągników jest najlepszy do ładowacza?
      -Zetor Major 80
      -Farmtrac 675DT
      -New Holland TD5.75
      -Ursus C-380 (Wiem ,że to samo co Farmtrac tylko kabina inna i pompa hydrauliczna ma większą wydajność)

      I co najważniejsze proszę o podanie ceny .
      Przy okazji jaki ładowacz do takiego ciągnika żeby dobrze współgrał.
      P.S
      Zwróćcie uwagę że Ursus C-380 ma pełne felgi z przodu jakby miał być do ładowacza.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj