Butu

Nierówna praca silnika w C-330

Polecane posty

Butu    0

Witam wszystkich. Mam traktor C-335 po kapitalnym remoncie. Podczas pracy w orce zauważyłem, że traktor na 4 jest bardzo słaby i musiałem użyć 3.

W czasie orki silnik nie chodził równomiernie.

 

Tak więc jaka może być tego przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zacznij od czyszczenia filtra powietrza i wymiany filtrów paliwa, sprawdź drożność tłumika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może masz wydech zapchany jak mówi zorzyk2... A może coś nie tak poskładałeś xD


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmirekbmw    0

A jakim pługiem orałeś? Jeśli masz ciężka ziemie to teraz c360 z 2x35 to będzie miała ciężko na 4

Tochyba nigdy nie orałes c 360 jeszcze nie widziałem aby ktoś orał na 4 biegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ludzie czytajcie uważnie,

Mam traktor C-335

Wersja eksportowa polpularnej trzydziestki :P


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ludzie czytajcie uważnie,

Wersja eksportowa polpularnej trzydziestki :P

No i z tego co słyszałem to te silniki niczym się nie różnią... Oba mają 30,5km wg DIN i 35km wg SAE


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Może jeszcze silnik się nie ułożył :P zalej verwy czy lotos dynamic to się może dotrze lepiej, a napewno będzie mocniejszy na takiej ropie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ferdek , raczej znacznej różnicy nie będzie , wiem bo pamiętam jak było po kapitalce mego ferdka ,@butu, a robiłeś układ wtryskowy , pamiętam ,że po kapitalce mego ferdka (nowe wnętrzności i końcówki wtryskiwaczy) był zamulony . Ojciec oddał oddał do regeneracji pompę wtryskową, kupił nowe końcówki wtryskiwaczy, to dostał takiego kopa jakby mu drugie tyle koników przybyło (wcale nie żartuje):P


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Może jeszcze silnik się nie ułożył :P zalej verwy czy lotos dynamic to się może dotrze lepiej, a napewno będzie mocniejszy na takiej ropie,

Wierzysz ze te paliwa rzeczywiście coś dają? Bo jak dla mnie to czysty chłyt marketindodi...

Ale co do ułożenia silnika to się zgodzę, może to być przyczyna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

tak, dają - co? mniej pieniędzy w portfelu :P to tak jakbyś kupował dajmy pół litra dobrej wódki za 50zł, a po drugiej stronie ulicy masz za 25zł. testowałem ten siet z różnych stacji, i z przykrością muszę powiedzieć, że wiatru we włosach nie poczułem i jakiejś radykalnej zmiany osiągów też.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

He a ja różnice poczułem, na podjazdy i lekkie roboty to się tego nie czuje, ale do orki polecam każdemu silnik jest wyraźnie mocniejszy i spalanie jakby troszeczkę niższe, troszeczkę bo niedokładnie mierzyłem ale byłem miło zaskoczony można na wyższym biegu lecieć i niższych obr, no i widać to napewet po obr max na zwykłym on 2,5 tyś na vervie 2,7 tyś obr a verwy w baku był większy udział niż zwykłego ON tylko a nie na samej verwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0

Masz rację Ferdek, właśnie podobną różnicę zauważyłem na moim ciapku po vervie, obroty z 2,5 na 2,7. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też się zgodzę ze dobre paliwo to podstawa, ale ciapkach nie trzeba vervy czy lotosu bo wystarczy opałowy i też robi duzą różnice w mocy ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

hmm, tylko kto mi zargumentuje po co wkręca silnik wolnoobrotowy wysokoprężny, szczególnie S312C na 2700rpm?


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żeby robić szybciej remont :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0

Panowie to nie o to chodzi, żeby wkręcać motor na tak wysokie obroty. Tylko, że przy dobrym paliwie ciapek może je osiągnąć. Można zatem założyć, że pracując na 2000 zużyje mniej paliwa niż zwykłego ekonapędu. A tak w ogóle to c330 da rady jeździć na różnych g......ch. Sam robiłem mieszankę 3 litry ON + 7 litrów jadalnego oleju sojowego i palił tylko z kominka frytkami było czuć :P . Ale w tym temacie koledze nie ciągnie motor. Dajcie jakieś konstruktywne podpowiedzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

kończąc offtop - spokój był za komuny, bo nie było w czym wybierać :P ojców kant 15 lat na ropie, którą przywoził w beczce 1000L z CPN-u - high quality :P to dopiero dawało kopa, raz C330 wyciągaliśmy nim ze stodoły, palił gumy ale wyszedł, nikt nie wybredzał. dopóki autor się nie odezwie odpowiadając na w/w pytania nie ma co kontynuować konwersacji.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

A moja 30 na zwykłej dojdzie do 2800 to po co kupować vervę czy tam lotosa jakiegoś czy coś tam jeszcze innego? Dobrze utrzymany układ paliwowy i śmiga.

 

P.S. W praktyce nie wkręcam go powyżej 2400 :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Na pompie przekręcasz ogranicznik i masz kosmiczne obroty, mój ferdek katalogowo ma wyciągać 2200 z groszami , a wyciąga 2600. Koniec dyskusji na temat paliw , lepiej postarajmy się pomóc autorowi tematu :P


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

może masz źle ustawiony kąt wtrysku wtedy będzie mu brakowało mocy i będzie trochę kopcił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj