mariush01

zetor proxima 100 power czy new holland t4.95

Polecane posty

mariush01    0

Witam posiadam male gospodarstwo 13 ha i chcialem sie zapytac ktory ciagnik bedzie lepszy jako glowny ktory mniej awaryjny i bardziej komfortowy i spalanie, zalezy mi na opini urzytkownikow tych ciagnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Osobiście użytkuję ciągniki marki FENDT.

Posiadam modele:

FENDT FARMER 309 LSA TURBOMATIK

FENDT 714 VARIO TMS

 

Oczywiscie polecam ci ciągniki tej marki :)

 

Ale jak widze juz wybrałeś a więc moja opinia postaw na NH.

 

Kolega posiada Zetora Forterre 125 po 2 roku uzytkowania siadlo sprzeglo oraz zwalniacze (polbiegi) ogolnie wszystko sie psuje. A teraz postawil na FENDT'A i po 1 roku jest zadowolony :) Szybka obsluga male koszty spalania paliwa oraz nieporuwnywalny komfort pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

oszczędniejszy w paliwie new holland ale zalezy jaki masz sprzęt do tego. ale jak juz to wolalbym dołożyc i wziasc t5.95. inny komfort i 100 % lepsze wyposażenie. a zastanawiales sie nad uzywanym na taki areał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Witam,

Osobiście użytkuję ciągniki marki FENDT.

Posiadam modele:

FENDT FARMER 309 LSA TURBOMATIK

FENDT 714 VARIO TMS

 

Oczywiscie polecam ci ciągniki tej marki :)

 

Ale jak widze juz wybrałeś a więc moja opinia postaw na NH.

 

Kolega posiada Zetora Forterre 125 po 2 roku uzytkowania siadlo sprzeglo oraz zwalniacze (polbiegi) ogolnie wszystko sie psuje. A teraz postawil na FENDT'A i po 1 roku jest zadowolony :) Szybka obsluga male koszty spalania paliwa oraz nieporuwnywalny komfort pracy :)

I nieporównywalna cena !

Mówimy o ciągnikach stosunkowo nie drogich a nie o najdroższej z opcji czyli Fendtcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nieporównywalna cena !

Mówimy o ciągnikach stosunkowo nie drogich a nie o najdroższej z opcji czyli Fendtcie

 

To juz kwestia czym chcesz pracowac..czy chcesz miec 20 wajch czy moze 1 yoystick a w nim kilka funkcji. Miedzy innymi TMS czy funkcja Stop&Go 

 

Kto komu zabroni jak sie ma pieniadze :) Pozatym to jest ciagnik na cale zycie :)

Edytowano przez FENDTFARMER309LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Na 13 ha te kilka wajch nie będzie żadnym problemem dla autora tematu, a taki ciągnik z taką ilością elektroniki jak mówisz wątpię żeby był na całe życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

ja mam 8 ha i mam case jx 60 i zetora proxime 90 i nie widzę dużej rurznicy w koforcie pracy bo na takim areale to jest kilkadziesią godzin pracy w ciągu roku a ty masz 13 ha to też nie za wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlat    6

ja mam 8 ha i mam case jx 60 i zetora proxime 90 i nie widzę dużej rurznicy w koforcie pracy bo na takim areale to jest kilkadziesią godzin pracy w ciągu roku a ty masz 13 ha to też nie za wiele

 

 

8 h i taki sprzęt :D kto bogatemu zabroni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Tego nie wiesz co tam trzyma na tych 8ha bo raczej nie zboże :P inna opcja tak jak u mnie we wsi..... sprzedać działke i na 10ha zboża kupic sobie 120KM John deere żeby i tak robic ferdkiem 255 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

mam jeszcze zetora 6245 w orginale z 1989r stan licznika 2100 mtg pierwszy właściciel obsiewam 6 ha zboża  0.5 ogórki i resztę ziemniaki proximę kupiłem w marcu a jx w 2009r bez dotacj i możesz wirzyć lub nie to twoja sprawa bo ja lubie mić ładne sprzęty pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariush01    0

ogolnie bardzo duo ludzi ma u mnie zetory i opinie sa rozne i ponoc te opony mitasy nie sa najlepsze lubia pekac 


a nie wiem czy mozna zamowic w zetorze inne opony jak mitas

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlat    6

ogolnie bardzo duo ludzi ma u mnie zetory i opinie sa rozne i ponoc te opony mitasy nie sa najlepsze lubia pekac 

a nie wiem czy mozna zamowic w zetorze inne opony jak mitas

 

 

moja proxa ma już kilka latek bieżnik na oponach jak wy z fabryki wyjechał ale sama opona to już pęka . robi się pajęczynka na oponie :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
LukaszC360    21

obydwa ciagniki są dobre  i nie zgodzę się z tym że komfort w zetorze jest gorszy jak w nh zetorem przyjemnie sie pracuje jak i new hollandem. NH  ma rewers elektrohydrauliczny  i jest to bardzo wygodne w pracy nie orientuje sie w cenie ale pewnie nh jest droższy . wybór należy niestety do ciebie i lepiej dobrze go przemyśleć żeby potem nie żałować :D to tyle ode mnie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj