Marek1969

kemper czy heder rzędowy

Polecane posty

Marek1969    0

witam mam zamiar kupic sieczkarnie za 100-120tys jaką wybrac i czy brac zhederem rzędowym czy kemper iczym to się różni bo ja sie nie znam a różne opinie słyszałem zgóry dziękuje za wasze opinie dodam jeszcze ze kupuje ją w celach zarobkowych sam kukurydzy nie uprawiam .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smalbig    0

Witam wszyscy mówią , że lepszy kemper ja mam rzędówkę i nie narzekam obecnie sieje się co 75 więc nie ma problemu . Kolejna sprawa to koszt zakupu nieporównywalnie większy . Za 100-120 nie kupisz sieczkarni z kemperem a jeśli tak to będzie to 4 rzędy i lipa bo na zakrętach koła będą kłaść kuku . Osobiście wolałbym palczak na 6 rzędów niż kemper 3000 .Kupuj 695sl megę na zarobek idealna jeszcze na czarnym motorze w tej kasie kupisz śmiało . Oczywiście lepsza 840 czy 860 ale to już kasa 2 razy większa . Mege można porównać do 840 oczywiście miej więcej - szybkość cięcia i jakość porównywalna , a koszt remontu i części nieporównywalnie miejszy - dostępność na rynku wtórnym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1969    0

witam Smalbig mam pytanie czy przerób 695 jest durzo mniejszy od 840lub 860 bou nas rolnicy mają co do tego wymagania żeby było szybko i sprawnie morze jeszcze ktoś z was coś podrzuci coś na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja osobiście radził bym Ci kemper chyba że będziesz robił qq tylko u siebie i po własnym siewniku to wtedy możesz brać i rzędówkę w przeciwnym wypadku to tylko kepmer. Nie martwisz się wtedy o rozstaw rzędów bo różnie sieją i potem w rzędy nie pasuje i przestawiasz na polu bo inny rozstaw, a jak trafisz na podwójny rozstaw rządzi to już zupełnie masakra a to się zapycha a to wpasować nie można jednym słowem szlag człowieka trafia.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smalbig    0

Marek . Sieczkarnia  musi miec oznaczenie 695 SL wtedy masz większe walce , 20 noży w układzie v lub 24 ale to żadkość, obroty bębna 1170 - nie wiem czy wszystkie 695SL miały takie bo widziałem i 900 obrotów no i 320 KM Jeśli chodzi o 695 MEGA to masz duże walce , 24 noże w układzie V , obroty bębna 1170 no i 360 KM . Jeśli miałbym porównywać serię 600 do 800 to tylko modele 695 MEGA do 840 i to porównanie jest mocno naciągane jeśli chodzi o konstrukcję bo jeśli chodzi o szybkość koszenia i jakość to da się je porównać to oczywiście jest moje zdanie , sam mam MEGE i zastanawiam się czy warto inwestować w 840 . Kasa 2 razy większa a to się przekłada na zysk jak zmiennię maszynę to znów będe kosił jakieś 3 lata za darmo może ktoś podpowie czy warto ? dodam , że MEGĄ śmiało daje radę się obrobić i jeszcze przeważnie czekam na transport bo nie mogą ugnieść pryzmy dlatego dziwię się jak ktoś pisze że kosi szybko . Jak ktoś sypie na dwie pryzmy jednocześnie to i tak jestem w stanie je zasypać .Jeśli chodzi o kempera to oczywiście , że lepszy jeśli chodzi o koszenie , ale jak ci się sypnie jakaś przekładnia to koszt zaczyna się 10000 tyś +.  Koszt zakupu kempera na 6 rzędów to wydatek minimum 65-75 tysięcy każdy tańszy to skarbonka i finalna cena może sięgnąć 90-110 tysięcy . Teraz trzeba zastanowić się ile daje zysku ścięcie 1 ha i porównać z kosztem zakupu .Osobiście wolałbym ściąć 100 ha i coś z tego mieć niż ściąć 200 i do tego dołożyć .Jak ktoś kosi po 500 ha i najmiejszy kawałek to 5 ha to oczywiście kupuje 840 , 860 czy 880 i do tago ma odwóz na 5 pojazdów . Każdy mówi co lepsze ale trzeba się zastanowic co się wykorzysta i jak to będzie ekonomicznie uzasadnione . ( najlepsza seria 900 ta to idzie )Prosiłbym o porównanie

megi z 860 czy warto inwestować kosze tylko kuku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

najpierw zastanwów się ile bedziesz kosił ha w sezonie... i ile wydasz na części i przestoje w które wejdzie konkurencja?? ja w tym roku jeździłem na odwozie przy sieczkarni  NH9060 z kemperem... i powiem tobie że innej przystawki do qq na kiszonke nie wyobrazam sobie... nawet nie masz pojęcia w jakich polach i jakich winklach ludzie sieją qq kemperem jedziesz jak tobie wygodniej, nawet w poprzek rządków, a rzędówką musisz się męczyć i kombinować po prządkach , a jak jeszcze na łamiesz i bedzie zostawać to już możesz byc pewny , ze ciebie na następny rok nie wezmą. rolnik lubi jak jest czysto zebrane z pola i ładnie pocięte i każde ziarko troncone.

 

Ale tak szczeze.... na prawde tobie się opłaca inwestować w skarbonkę i potem robić na cześci i paliwo?? znajomy u którego odwoziłem to skosił jakieś 350ha ale ile musiał się nadaniać i napalić paliwa na przejazdy to aż mózg staje... czesto bywało tak ze w ciągu dnia robiło się po 20 km w jedną stronę aby skosić 5 ha a potem 15km w inną mańkę aby zacząć u kolejnego...  osobiście uważam że dobre czasy na usługi qq juz dawno mineły... że wjechałeś do wioski i ciełeś aż do ostatniego rolnika na drugim koncu... teraz muszisz latac po całymm powiecie i kosić po 2-3 ha, bo jak ktoś ma 10 i więcej to albo ma już swojego podwykonawce zaufanego albo ma swoją sieczkarnie. a nie ukrywajmy że zarobiek jest na tych większych... zastanów się dobrze i przekalkuluj czy to bedzie ci się opłacac... no i nie zapominaj o tym że grube tysiące bedziesz wydawał na czesci jeszcze... nawet do 50 tyś jak coś walnie konkretnego.. a w uzywkach raczej drobnostki nie siadaja... ;)

 


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mamy wspólnie razem 840 kopiliśmy z 6 rzędową i co? Cieliśmy to fakt wszystko dobrze tańsza w zakupie to też ale jak jeździsz po usługach to załamka przestawiaj co pole bo nie pasuje, a jeśli siane jest siewnikiem zbożowym to możesz zapomnieć o cięciu rzędówka w kocu po 2 latach zakup kempera 6 rzędowego i co? Szok całkiem inna praca i komfort pracy nie martwisz się będą pasować rzędy noc czy dzień czy to sześc czy 8 rzędów, sami spróbowaliśmy tak siać czyli zbożówką  i fakt wydajność wzrosła z ha. Co do napraw to z tym różnie bywa czy to kemper czy zwykła rzędówka.Jeśli jesz zadbany to będzie chodzić grunt to dbać o to. My w swoim założyliśmy jak na razie tylko piły i nowy wałek bo się rozleciał koszt nie taki straszny.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1969    0

właśnie tak jak napisał FINN u mnie uprawiają od 2 do 5 max 7 h więc trzeba jechać na okoliczne wsie a to większe koszty mniejsza sieczkarnia mniej skosi ale połowe tańsza mniej pali szybciej się odrobi tak miałem z kombajnem zbożowym dałem 25tyś w 2 lata odrobiłem a 4 lata koszę na plus więc albo mniejsza tańsza albo wcale a z awaryjnośćią to zależy gość w moich stronach kupił nowego classa dał 1,5 bańki po dwóch dniach koszenia padł silnik przyjechał serwis wstawił nowy ten zabrali do ekspertyzy i teraz kżą płacić bo uznali ze żle eksploatowany morze jeszcze macie jakieś uwagi z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj