VanGalleK720

Technikum Rolnicze - czy warto w takiej sytuacji?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam! :)

Zastanawiam się, czy nie pójść do technikum rolniczego po gimnazjum (3 klasa).

Gospodarstwo przepisze mi wujek i tata, łącznie będzie to 5ha ziemii, i zabudowania pod hodowlę trzody na 7-9 sztuk dorosłych.

Sprzęt to:

- Władek :D ,

- Pług 2 skibowy ,

- Kultywator 2,1m + wałek ,

- Brony trójki ,

- Kopaczka do ziemniaków dwurzędowa ,

- Sadzarka do ziemniaków dwurzędowa ,

- Obsypnik do ziemniaków 5 rzędowy ,

- Rozsiewacz "Lej"

- Opryskiwacz 600l

- Siewnik konny (do Władka)

Myślę o rozwijaniu gospodarstwa, powoli. :)

Dopłaty oczywiście wchodzą w grę. :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal1989    813

Szczerze to bym ci odradził, gdyby chociaż tych hektarów było z 15, skończ sobie inne technikum, a gospodarzenie możesz miec na dodatek.

  • Like 1

<p>Ciągnik bogiem, orka nałogiem, paliwo podstawą!</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma co.. ja mam 13 ha dobry sprzęt do tego duże obiekty na stanie 130 szt trzody i niestety ale trzeba to traktować jako dodatek w tym roku skończyłem studia i obecnie szukam i ni chu chu w tym kraju możesz "ebac" jak pies i nie masz nic i nie pomogą papiery szkoły i Bóg wie co jeszcze. Skończ szkołę i szukaj pracy bo z 5 ha i 9 szt tuczników to tobie nie starczy na opłaty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na młodego to minimum 10,41ha było trzeba mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacek105    18

Ja też chciałem iść do technikum rolniczego moja gospodarka to 13ha ale wybrałem technikum leśne a gospodarstwo i tak mogę prowadzić a wykształcenie rolnicze można zdobyć na studiach zaocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian385    0

Masz za mało ziemi, aby uzyskać dopłaty na młodego rolnika - jak kolega wyżej pisał, trzeba mieć przynajmniej dziesięć hektarów. Jeżeli chcesz prowadzić swojego gospodarstwo nadal, to proponuję Ci iść do technikum agrobiznesu, po nim też uzyskasz kwalifikacje do prowadzenia produkcji rolniczej, ale także będziesz mógł podjąć inną pracę dotyczącą tego technikum, np. gospodarstwo agroturystyczne. Ale możesz też iść na inny kierunek, a potem zaocznie zrobisz rolnika. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witold19861    6

idź do technikum jakiegokolwiek prace zawsze znajdziesz jeśli w gospodarstwie nie będziesz mieć przyszłości ja akurat skończyłem technikum handlowe a tylko dlatego ze  nie było określonej liczby uczniów w rolniczej klasie żałowałem tylko dlatego ze oni mieli zajęcia praktyczne które coś dawały czyli spawanie oranie odwiedzali gospodarstwa w Polsce Francji i Niemczech a uwierz mi warto iść żeby tylko nauczyć się coś więcej niż w domu. koniec końców trafiłem do zaocznej szkoły rolniczej porażka totalna nie uczyli tylko powiedzieli to i tamto nauczyciele spoko ale czas za krotki ludzie nie mieli czasu. a w dodatku ja mam tylko 180 godzin zawodowego a moi koledzy na dziennych maja 3 razy tyle

POLECAM ROLNICZA SZKOLE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

ja mam 13 ha aktualnie uczęszczam do technikum informatycznego i  jak na moje to nie należy się wiązać z gospodarstwem zwłaszcza ty ... ziemi mam prawie x3 razy tyle co ty i będę ją obrabiał w wolnym czasie a tak to do pracy idę !!!! bo z gospodarki aby coś kupić / rozwijać się potrzeba conajmniej 30 ha !!!\

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firewall54    1

jak chce to niech idzie. ja mam 15, jestem w drugiej klasie i w dni wolne od szkoły poświęcam czas na szukanie dzierżaw i zakupu nowej ziemi na kożystną dla mnie umowę. da się wyżyć tylko trzeba kombinować tak żeby się nie wykopać. i się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez barszczyk
      Witam.
       
      W tym roku kończę liceum i wybieram się na studia rolnicze. Chciałbym się dowiedzieć ile otrzymam wiedzy praktycznej na SGGW - kierunek rolnictwo, UP w Poznaniu - rolnictwo i UP we Wrocławiu - rolnictwo lub technika rolnicza i leśna. Będę miał po tych studiach uprawnienia rolnicze?
      Druga sprawa - po studiach chciałbym zakupić gospodarstwo rolne. Prawdopodobnie w innym województwie. Jak wygląda sprawa z możliwością takiego zakupu i kredytem na młodego rolnika?
    • Przez Piters182
      Witam, stoję przed wyborem siewnika. Mam pytanie odnośnie znaczników bocznych. Słysze rożne opinnie, jedni mówią że potrzebna rzecz, a inni mówią że to głupota jest, bo koło ciągnika się puszcza przy zasianym i jest ok, i nie potrzebny jakiś znacznik.
    • Przez rafix255
      Wtajcie forumowicz nie wiem dokładnie czy jest taki temat ale dokładnie chodzi mi o Deutz Fahra serii 4E następcę Agroluxa. Chodzi mi po głowie zakup tego ciagnika bez kabiny z ładowaczem czołowym. Mam wszystkiego lekko ponad 30ha Case 4220 z ładowaczem i New Hollanda TD5 105 i taki mały zwinny ciagnik do kosiarki zgrabarki siewnika by mi podpasował i pytanie czy warto pchać sie w taka inwestycję. Nieraz jest tak ze 1 ciągnika mi brakuje a ten byłby też cały czas to pykania w obejsciu kiszonki itp. Czy sobie odpuscic i isć w New Holland T4S/Farmalla A. Wszystko są 3 cyl a te 3 (2) marki są najuczciwsze cenowo. W deutzu nie chce kabiny bo widzaiłem ta Naglaka w kielcach to wręcz odstrasza do zakupu bynajmniej mnie. Co sądzicie. Za porady będę wdzieczny
    • Przez pitrr00
      Witam   wybieram sie na studia na kierunek  rolnictwo lub zootechnik
      Wie ktoś  może jakie jeszcze uczelnie w Warszawie oprócz SGGW oferują te kierunki
      Ktoś kto chodził opowie jak jest na zootechnice?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Chciałbym sie dowiedzieć cos na temat Case Mx 100C. Czy jest godny polecenia czy też nie. Jego zalety, wady .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj