Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9201

U mne miejscami borowina taka, że UG3 w podorywkę nie idzie wbić w ziemię. Dlatego ja orzę na 2 skiby 3p. Poza tym większość pól to tłusta, biała glina, której nie można na wiosnę rozbić żadnym agregatem. Tak że nie ma lekko. I nie pomoże te 5KM więcej w C-360 jak przyjdzie suchy rok.

 

Moim zdaniem oba ciągniki to już zabytki. Kto ma, ten trzyma, zwłaszcza, jeśli dobrze utrzymany, ale nie zdecydował bym się teraz na zakup C-360 czy 3p jako ciągnk podstawowy w gospodarstwie.

Jako pomocniczy, to 3p da radę. Jest lepszy pod pewnymi względami od MF 255, trochę cięższy. U mnie większość nowych cągników to NH albo Claas. Na trzecim miejscu Zetor. Z używanych , które udzie kupują to Renault, MTZ. Sporo ludzi uwierzyło w nasze cężkie serie U, np 1634 i teraz po cichutku je sprzedają. Ale jak zapytać - super ciągnik, tylo zamarzyło mi się coś innego :/

 

Jedyną zaletą C-360 w stosunku do 3p jest cena, zadbany egzemplarz 3p trzyma się w cenie.

Tak , silnik perkinsa ma pewne "wady" - nie toleruje bylejakego poaliwa, nedouczonych mechaników oraz patentów, ale tak ma prawe każdy zachodni ciągnik.

"Patentowana" C-360 też cudem nie jest. A zadbane popatrzcie w ogłoszeniach - nikt za darmo nie odda. 

 

Dołożenie tura, wspomagania, wzmocnionego przodu, balastu, porządnej kabny i oświetlenia - i oba te cągniki to fajne traktory pomocnicze w gospodarstwie.

Napisze ponowne - żaden z nich nie nadaje się w tej chwili na ciągnk podstawowy w gospodarstwie, chyba, że na 5-6 ha i masę wolnego czasu na pracę w polu.

 

Mam porównanie do innych ciągników i to , co mogę napisać o C-330, C-360 czy 3p:

 

zwrotne w polu

niezły uciąg jak na masę i moc silnika

pneumatyka

niezły podnośnik z regulacją (poza 330)

2 stopnie sprzęgła

 

wady:

 

brak niezależnej hydraulki

brak wspomagania

brak wersji 4x4

brak fabrycznego wzmocnonego podnośnika

brak fabrycznej komfortowej kabny z nawiewem i ogrzewaniem

tragicznie głośna skrzynia, zwolnice i most

 

 

Moim zdaniem slnik 3p i planowany 4p ponad 10 lat niepotrzebne grzęzły w biurze konstrukcyjnym.

 C-360 z silnkem perkinsa 4 garowym i około 60KM to byłby super traktor jak na nasze rozdrobnione gospodarstwa w latach 80'tych i 90'tych.

Z nieznanych mi przyczyn nie zezwolono na produkcję 4p, a 3p wszedł z 10 lat za późno.

 

 

 

Edytowano przez jahooo
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Dla niektórych ciężka ziemia to piach z przerostami gliny gdyby 3p zobaczył rędzine to 2 skiby dały by mu radę a rędzine po suszy to trzeba by drugą skibe odpinac 360 może by z dwoma rade dała :D

 

Dwa razy w życiu orałem rędzine 1 skibą z blokadą i asem  :D  masakra ale w tą ziemie trzeba trafić z odpowiednia porą bo normalnie to dwójką z 2 skibami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    77

No jak ktoś orze starym UG to nie ma się co dziwić że ma ciężko. 

Zresztą zależy w jakim stanie jest sprzęt. 

A teraz już nie pokaże orki bo już wszystko w polu skończyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja miałem w swoim 3P pompę rzędową z mielca i końcówki boscha silnik ogólnie był brzytwa po kapitalce bo wszystkie bebechy miał nowe (polskie nie import).spalanie wachało się od 2,5 do 5 l. na godzinę .przykład miałem bo oraliśmy  3P i 360 która miała też silnik igłe  pługi to ug 3 skiby.i nie było opcji żeby 360 mi dała rade..weżcie też pod uwagę że skrzynia skrzyni nie równa i tam mogą występować duże straty.ale zresztą jak ktoś tu pierdoły wypisuje to jego sprawa ,bo ktoś tam mówił że...a  sam nie sprawdził bo jest gówniarzem co naczytał sie w necie i teraz kozakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

 c 360 nie dała rady?Że skrzynia skrzyni nie równa to fakt Może sekret tkwi właśnie w pompie rządowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Nie wiem czemu ale wielu ludzi niech nie porównuje zajechanej c360 do 3P. Tylko starzy ludzie wiedzą jak chodzi ,,igła" c360 lub Ci co nie szczędzą pieniędzy ma remont u dobrego mechanika. mam 3p ale nie porownam jej do c360 względem mocy bo 3p nie biorę pierdzenia na orke,na mojej okolucy 3p tylko podorywka z 3 skibami co nie powiem o c360

 

Jeszcze nie widzialem w moich okolicach 3p w orce zimowej z 3 skibami. tylko dwójki .Pie....lenie o szpenie ten temat gdy ktos mowi ze 3p to samo zrobi co c360.

PS: znowu ja bym nie zamienił c360 na 3p bo mam ciągnik do lekkich prac c330 ,a nie mam JohnyDerrow

Oszczędzam na paliwie i bardzo chciałbym orac 3p bo naprawde malo pali ale orka to kaput mordowanie ciagnika dla niego.Prosze o filmiki w orce 3p bo chyba mechanicy słabo robia 3p jak tylko 2plugami

orza

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

albo ty nie wiesz co to ciężka gleba (glina) jeśli  twierdzisz że dasz radę trójkami u mnie orać 3p to zapraszam na PW, podaję adres i jeśli dasz radę zorać mi 1 ha takiej ziem trójkami to ci zapłacę powiedzmy 10 tys zł, aby tylko głębokość była chociaż 20 cm (i tak nie da rady). spotykałem się już z wieloma idiotami którzy twierdzili że ziemia jest ciężka glina a jak pytałem jak wygląda ta glina to mówili że taka aż czarna, sory no jak ktoś nie wie co to czerwona glina  a gleby lekkie nazywa glinami to niech lepiej zamknie się i nie naraża się na ośmieszenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

daremw nie zrozumieliśmy sie :P ,,Oszczędzam na paliwie i bardzo chciałbym orac 3p " ale sie nie da 3 plugami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a to przepraszam, trochę zakręciłeś z pisaniem... ja orałem kilka lat i ciężko było dwójkami

 

... bo chyba mechanicy słabo robia 3p jak tylko 2plugami
orza

to mnie w błąd wprowadziło...

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

albo ty nie wiesz co to ciężka gleba (glina) jeśli  twierdzisz że dasz radę trójkami u mnie orać 3p to zapraszam na PW, podaję adres i jeśli dasz radę zorać mi 1 ha takiej ziem trójkami to ci zapłacę powiedzmy 10 tys zł, aby tylko głębokość była chociaż 20 cm (i tak nie da rady). spotykałem się już z wieloma idiotami którzy twierdzili że ziemia jest ciężka glina a jak pytałem jak wygląda ta glina to mówili że taka aż czarna, sory no jak ktoś nie wie co to czerwona glina  a gleby lekkie nazywa glinami to niech lepiej zamknie się i nie naraża się na ośmieszenie...

Ok zgodzę się, ale nie piernicz że na takiej ziemi śmiga 60-tka w 3 skibach. 3P jest jak europejska toyota - wygląda jak toyota i tylko wygląda - kto ma japońca to wie co to toyota  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ja twierdzę że na moich glebach to ani  60-tka ani 3p lekko nie mają w dwóch skibach :) o trzech to nawet nie wspominam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Szwagier ma nowego Case nie wiem jaki model ale ma 80 KM, kupił do niego 4 pługi chyba odkładnie 40 , Ziemia u niego 1i ciut 2, ma jej nie dużo bo ponad 6 ha, mówił że 3 lata orze i 4 skiby jeszcze nie używał, bo w 3 Case ma co robić. Tam też była glina jak kiedyś byłem u niego, no a 60 nie ma mowy żeby orać 3 pługami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj