Polecane posty

janusz20    106

Mam obydwa te graty, i tak jak każdy kto ma trochę doświadczenia napiszę że 3P to do lekkiej pracy może być.

A jak to jest z obrotami WOM w tych ciągnikach? 

http://www.farmexpert.pl/licznik_motogodzin_674_22_do_u_produkt4594.aspx

http://www.farmexpert.pl/licznik_motogodzin_traktometr__produkt4593.aspx

czy 3P naprawdę uzyskuje obroty WOM 540 przy prędkości silnika ok 1800 obr/min a 360 przy 2000 ? czy to tylko przekłamanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Posiadam 3p od 27lat (od nowości). 

To co tutaj wypisujecie to są jakieś bzdury.

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości 3p ma 47,5km 

Różnica w spalaniu porównując do c360 jest duża. 

Mój 3p w orce na 3 skiby na 3 biegu idzie jak burza a ziemie mam bardzo ciężkie.

Czy wiesz wgl o czym mówisz ? Siedziałeś wgl kiedyś w 3p ?

 

karol210

Wypisujesz bzdury nie z tej ziemi.

 

Tak tak, ale chyba na polowej trójce idzie jak burza, ty chyba nie widziałeś jeszcze cieżkiej ziemi, chyba że piasek niosłeś we wiaderku i był ciężki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Seweryn, 3p u mnie robiła na 15 ha jako podstawowy i jedyny ciągnik w gospodarstwie. Wielkość maszyn była dobrana do mocy ciągnika oraz klasy ziemi i ukształtowania terenu. W zimie ciągnik robił w lesie. I dawał radę. Nie wiem, skąd te rewelacje, że trzeba go kręcić powyzej 1800 obr ?? Maksymalny moment jest około 1400 obr.

Z awarii, które dały o sobie znać , to standardowo

2x hamulce robione,  bo poleciały szczęki, a to tłoczek ciekł itp

łożysko igiełkowe na wałku głównym

wytoczony nowy gwint na obu wałach koła, bo się odkręcały i luzowały

nowa uszczelka pod głowicą

łozyska w prądnicy

pierścienie w sprężarce + wymiana głowiczki

pompa wody

pompka zasilająca - raz wymieniona około 3-4 lat temu

drugi komplet opon z tyłu

jeden tylny błotnik nowy + komplet z przodu

nowe zatrzaski w deklu skrzyni

urwany wodzik załączania wałka i pompy

wymiana pierścieni w podnośniku

akumulator x razy w ciągu 25 lat

wirnik w rozruszniku + tulejki tez x razy przez tyle czasu

nowa chłodnica

 

 

 

Ciągnikowi nalezy się juz remont silnika i skrzyni, ale pewnie zostanie jeszcze długo w rodzinie. Jako ciągnik pomocniczy.

Ma swoje wady, ale eksploatowalismy też zwykłą C-360 i nie wróciłbym do niej.

Remont mozna zrobić także w porządny sposób. Nie będzie to tanie, ale sporo zakładów daje gwarancję na wykonaną robotę i ludzie sobie te remontowane silniki chwalą.  Za odpowiednią cenę można kupić naprawdę porządne zestawy naprawcze, wał itp.

 

Darzę ten ciągnik sentymentem, ale jego czas powoli przemija. Na pewno pozostanie w małych gospodarstwach, tak jak C-330  czy inne, ale nawet u mnie nie jest już podtsawowym ciągnikiem. Do orki i agregatowania mam MTZ-a, który pociągnie 4x40 w orce czy 3,6m agregat uprawowy. Bo liczy się czas. Tę samą robotę zrobię w prawie 1,5x krótszym czasie.

 

 

 

Piszesz o 6 tys mth po remoncie  w 3p. Hmmm, niektórzy cieszyliby się z 3-4 po remoncie w C-360, żeby jeszcze nie kopcił jak lokomotywa i nie rzygał olejem.  Z trwałością tych silników też nie było różowo, jeszcze gorzej jak z perkinsem.

 

Oba te ciągniki to juz zabytki i cała dyskusja jest jak o wyzszości Świąt Wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem. Kto ma, ten chwali albo narzekam w zależności od swojej wiedzy o mechanice. I każdy by z chęcią wymienił na nowszy, wygodniejszy, oby tylko pieniadze na niego były z dochodów w gospodarstwie, a z tym krucho :/

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Nikt tu nie piszę o 3 biegu w 3P na ciężkiej ziemi w głębokiej orce ale siewna na prostym to owszem idzie bez najmniejszego problemu i mocy nie brak a nawet jest zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

Mój 3p w orce na 3 skiby na 3 biegu idzie jak burza a ziemie mam bardzo ciężkie

Jak to nie pisze? to na ile cm. ta orka siewna jest robiona, 8, 10 cm.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

już zauważyłem sorki ;) nie mogę się odnaleźć po zmianie szaty graficznej

 

18-20cm

Edytowano przez Przemek2203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Bez przesady, 20 cm z UG3 3p daje radę na 3 u mnie na glinach 3 i 4 klasy. Na borowinach i 3p , i C-360 kuca u mnie do 2. Są tez takie górki , ze oba na 2 mają co robić nawet na 2 skiby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

To ja muszę mojego mechanika opierniczyć, co te moje trupy takie słabe były mimo kapitalnych remontów na renomowanych częściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bez przesady, 20 cm z UG3 3p daje radę na 3 u mnie na glinach 3 i 4 klasy. Na borowinach i 3p , i C-360 kuca u mnie do 2. Są tez takie górki , ze oba na 2 mają co robić nawet na 2 skiby. 

 

No na pewno, tak jak ten robi jesienną orkę, tylko ciekawe w którym miejscu mierzy głębokość, bo bruzda to jest od podorywki a nie nawet orki średniej.

Ten popindala owszem, tylko że na piasku i pod jakimś lasem, ale chyba gdzieś zgubił trzecią skibę       :P

 

I takie to są chłopców przechwałki co to za tygrys polowy.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kusza    10

U mnie w dumu 3p jest od nowości, dokładnie od 1988r. Przez 20 lat, wytrwale, w samotnośći, pracował na 30ha. Do pomocy przybył ursus C-4011, a od 4 lat stawkę zamyka MTZ. Fakt, 3p męczy 3 wał, wiąże się to z tym, ze nigdy nie miał lekko, ostatnio daliśmy blok i głowice do planowania bo był problem z uszczelka którą co rusz wywalało, w tym roku zauważyliśmy ze siada pompa olejowa ,która od nowości nie była ruszana. 

Teraz używamy perszinga (sąsiedzi go ochrzcili) wyłącznie do lekkich prac, Mam do niego sentyment, wręcz wychowałem się w nim i za nic na świecie nie wymienił bym go na C-360. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

@leonardo111 Chcesz to nie wierz nie raz u mnie się sprawdzało te spalanie , po 2 mam ciut za późny zapłon  ustawiony trzeba było by poprawić to też ma do spalania,dwa ziemie  mam lekkie i ciężkie przeważnie 4,5 klasa  i glina  pod górkę pole  c-360 też nie ma lekko a tajemnica w spalaniu to obroty przeważnie daje 1800 obr do 2000 maks ,po co mi go dawać wiecej obrotów jeżeli się nie dusi i ma moc na tych obrotach? a wydajność jest ta praktycznie ta sama.Każdy bd zachwalał swój sprzęt a nie którzy do napraw się nie przyznają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

każdy chwali co ma ja mam c 360 i jest to jeden z najlepszych traktorów tani w utrzymaniu dostępnośc części bardzo dobra do baku co wlejesz na tym pojedzie czego nie można powiedziec o 3p jest bardzo mocna troche brakuje szerszych opon lub 4x4 no ale na tamte lata to i tak super traktor im wyszedł autor postu szuka czegoś do prasy ja polecam mtz bo ma 4x4 mało pali dużo potrafi + WSZYSTKO TO CO NAPISAŁEM O 360 dołożysz troche kasy i kupisz mtz w dobrym stanie masz 330 3512 to po co ci 360 mocniejsza 0 5 KM lepiej mtz zapas mocy się przyda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matix_96    0

Co wy gadacie wgl widać że pracujecie tylko na równych polach fakt może ziemie macie lepszą ale u mnie c360 z UG3 na 2 biegu ma cięzko i mocy brakuje a jak jest sucho to czasem nawet na 1 mocy brakuje a wy tu mówicie o orce zimowej na 3 biegu i to jeszcze 3p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mam obydwa te graty, i tak jak każdy kto ma trochę doświadczenia napiszę że 3P to do lekkiej pracy może być.

A jak to jest z obrotami WOM w tych ciągnikach? 

http://www.farmexpert.pl/licznik_motogodzin_674_22_do_u_produkt4594.aspx

http://www.farmexpert.pl/licznik_motogodzin_traktometr__produkt4593.aspx

czy 3P naprawdę uzyskuje obroty WOM 540 przy prędkości silnika ok 1800 obr/min a 360 przy 2000 ? czy to tylko przekłamanie.

Oba ciągniki maja 540 obrotów womu przy tej samej prędkości obrotowej silnika. Zmiana samego silnika nie ma wpływu na to. Jedynie zmiany przełożenia w skrzyni a w obu ciągnikach są takie same.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    76
KORSARZ1

Tak jak pisałem mój 3p ora na 3 skiby na 3 biegu i idzie to dobrze nie jest to jakaś podorywka. Najchętniej bym nagrał jakiś filmik ale juz mam wszystko posiana a ziemia jest ciężka i udowodnię to za rok.

Zadbany sprzęt to i na moc nie ma co narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

w takim razie i ja chętnie zobaczę ten filmik...

ale żeby nie było nieścisłości po przejeździe weź do ręki miarę i pokaż na jaką głębokość orałeś...

 

U mnie póki jeszcze orało się 360 to UG3 z kolczatką na 2 biegu i jeszcze miała co robić... czasami jak było sucho to ogień z komina szedł a woda pod czerwone podchodziła (i nie orałem żadnej gliny czy rędziny - klasa IV trochę III)

 

3 bieg owszem można było włączyć i też jechał.. ale powyżej 1600obr nie szło go rozpędzić a reakcja na pedał gazu była zerowa...

Głębsza podorywka - owszem 3 bieg i idzie jak burza, tylko co dla jednych jest głębszą podorywką, dla innych jest orką siewną i o to cały problem tej dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Ktos nie ma pojęcia co to jest moment obrotowy,nie ma co dyskutować

 

Nawet motocykliści przykladaja uwagę do momentu obrotowego bardziej niz do Kucy.Tak wiedz jak i na czym polega Nm(moment obrotowy) którzy nie wiedzą nie ma dyskutowania.

3p na 3 plugach na trzecim biegu w orce? CHCIALBYM TO ZOBACZYĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

No i teraz pytanie, jakie 3 UG, bo ja znam 3 różne wersje tego pługa, a nawet 4. Jest "mała" trójka na 3x30 z takimi odkładnicami:

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTfQJVK6DRUdwE1SfgG-EDQcnycn_shPy03uCknUD51SmNz2ryF

są też 3x30 na sredniej odkładni ze starą wieżyczką:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTYiDQ6jPKJbIgaodgePh5uBMLUDffdKaN0EiEG5c-13ekg3oRS6A

i są 3x35 na średniej odkładni:

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRIQiDHsa1wKQ_965T4kqbHHnKd6zZLOJkzVs2-8CM22ivoxvm4zg

 

i są też na dużej odkłądni 3x35:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTAYR9yYlq7PrKGeDI9J8qy42BahPOV78xIFuSPlQoR2S6mo5WQwg

 

no i 3x40 też spotkałem na dużych odkładniach

 

I teraz pytanie, kto jakim pługiem orze ?

 

Bo z 3x30 na wysokiej wieżyczce 3p daje spokojnie rade w orce siewnej na 20-22cm na 3 biegu, w zimowej na 25-30 na 2.

A ja mam 2 skibowy 2x35 i kazda orka na płaskim polu idzie na 3, pod górki redukcja "na zimę".

 

Tak że "da radę", kwestia tylko, jakim sprzętem. W 3x40 to ja nie widzę ani 3p ani C-360 w orce siewnej ani zimowej.

 

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRIQiDHsa1wKQ_965T4kqbHHnKd6zZLOJkzVs2-8CM22ivoxvm4zg

 

c360 obciążona idzie i daje radę na tych,póki sprzeglo nie slizga. Te pługi do 3p to zabójstwo nawet nie ma mowy zeby poszło na 3 i na 3 biegu.orka zimowa.Fanatycy 3p ja nie chwale c360 tylko doradzam koledze co jest mocniejsze.Nauczyć sie co to jest Nm moment obrotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

orka zimowa to owszem 3 nie uciągnie trzech skib ale 2 już tak, mówie o 3P

Edytowano przez Przemek2203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

KORSARZ1

Tak jak pisałem mój 3p ora na 3 skiby na 3 biegu i idzie to dobrze nie jest to jakaś podorywka. Najchętniej bym nagrał jakiś filmik ale juz mam wszystko posiana a ziemia jest ciężka i udowodnię to za rok.

Zadbany sprzęt to i na moc nie ma co narzekać.

 

 

albo  masz bujną  wyobraźnię albo piasek na polu...

sam osobiście przez kilka lat orałem  3p pługami 2-skibowymi i to na ciężkiej gliniastej glebie i jakoś często myślałem żeby drugą skibę odkręcić bo dusił się, zarówno ja jak i mój sąsiad względnie dbamy o sprzęt i u obu 3p było od nowości, sąsiad do tej pory czasami jeszcze odkręci jedną skibę (ja już kilkanaście lat nie praktykuję orki 3p).

pozostaje jeszcze trzecia opcja... masz złe wyobrażenie "ciężkiej ziemi". sąsiad  c360 na piaskach orze 3 skibowym pługiem i sobie radzi ale jak by go wpuścić na moje pola z trójkami to by podorywki nie zrobił nawet. także zastanów się czy na pewno nie ubarwiłeś trochę swojego posta

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

W moich okolicach 3p w Ug 3 to  orzą na 1 biegu nieraz na 2 zależy od ziemi . Jedynie podorywkę na 3 biegu robią.


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Ja mam ziemie kl 4,5 się trafia. 3P miał po garach w trzech skibach, bieg 2 i 2 tyś obroty, oczywiście w orce głębokiej. nie uwierzę nikomu tu na forum że w ciężkiej ziemi 3P będzie latał na 3 szosowej, nigdy w życiu. Kupiłem renault 75-34, 70 km silnik cyka i jak pojechałem orać 3 pługiem, właśnie od 3P, ustawiłem pług ciut głębiej i ogień to gdzie bardziej wpadł to i renówka czuła że ciągnie, ale to ciągnik o ponad 20 km mocniejszy aco mówić 3P albo nawet 60-tka. Bajki co nie którzy piszecie <_< 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Dla niektórych ciężka ziemia to piach z przerostami gliny gdyby 3p zobaczył rędzine to 2 skiby dały by mu radę a rędzine po suszy to trzeba by drugą skibe odpinac 360 może by z dwoma rade dała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj