damianXXL

Dodatkowe sterowanie podnośnikiem z drugiego błotnika 3060

Polecane posty

damianXXL    49

Witam.

Chciałbym zasiegnąć Waszych porad czy mozliwe jest podłączenie dodatkowego sterowania podnosnikiem z drugiego błotnika ?? Mam z lewej strony tylko i zawsze musze chodzić wokół ciągnika żeby sterować podnośnikiem przy zaprzęganiu sprzętu... Czy da sie to zrobic? Myślałem żeby podłączyć przewody bezpośrednio do przycisków sterujacych na lewym błotniku i poprowadzić do prawego. :unsure:  Czy Waszym zdaniem uda sie takie coś zrobić? Czy podłączać sie do głownego sterowania? Pozdro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli się nie znasz to lepiej będzie jeśli podłączysz się z pod przełącznika na tym lewym błotniku nic się nie stanie. Bo jeśli zaczniesz grzebać gdzieś głębiej bez potrzebnej wiedzy to jeszcze sobie bałaganu narobisz. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Trochę sie znam ale właśnie nie chce niczego popalić w głownym sterowaniu i zasilaniu EHRu.... Już miałem fachowców od EHRu w ciągniku, coś sie zwliło po zakupie a to było końcem zimy czyli jeszcze nie próbowany w pracy polowej ale zrobili. Wiszą luźno tylko dwie kostki pod podłogą ale EHR działa i wszystkie opcje w nim... i nie chcieli powiedziec co było uszkodzone... Zapewne zeby nie odebrac im fachu... :D

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kola89    1

Ten traktor powinien mieć fabryczne sterowanie zewnętrzne podnośnikiem na obydwu błotnikach. Ktoś musiał przy twoim coś kombinować. Na rysynku w instrukcji napraw wygląda to tak, że przewody z prawego i lewego błotnika łączą się w pewnym miejscu tuż przed tą dużą wtyczką do panelu EHR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fubus84    20

Jak wyciągniesz EHR to tam jest kostka 3- pinowa (chyba niebieski, pomarańczowy i zielony) i tu były wpinane wiązki do przycisków na drugi błotnik i mogły być w kabinie (widziałem takiego 3065 u handlarza) Możesz ją rozpiąć i posprawdzać sobie miernikiem który przewód jest do czego, tylko ktoś ci musi przyciski na błotniku naciskać. Wiem bo sam mam zamiar sobie założyć przyciski na 2 błotnik i już rozkminiałem temat, tylko nie pamiętam dokładnie kolorów

 


http://obrazki.elektroda.pl/1902573000_1315505421.jpg

Tu jest schemat serii 6100, ale w serii 3000 zasada jest taka sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nie wszystkie te wersje miały po obu stronach, w moim są gumowe zaślepki po prawej, Nie ma zadnych przewodów w błotniku. W googlach widziałem ze inne tez nie mają. Coś pokombinuje i podłącze sterowanie na drugi błotnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

ja u siebie dolozlem sterowanie na drugi blotnik i w kabinie. Wystarczy kupic przyciski kostki sa gotowe pod ehr tylko się wpiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Tez tak planuje zrobić, podpiąć sie pod ehr. Ile płaciłeś za przyciski? A inne przyciski da sie wpiąć? Moze bym z czegoś dobrał .... Znalazłem oryginalne za 75zł tutaj  http://bima.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Ja przyciski dostałem gratis do plastików na lampy :)  

 

tu masz jakieś http://allegro.pl/przycisk-podswietlany-podnosnika-mf-case-steyr-i4837169721.html

 

ciekawe czy starter od zetora by się nadał, kosztuje grosze?

 

http://allegro.pl/przycisk-rozrusznika-starter-zetor-5211-7011-7245-i4847826888.html

Edytowano przez BobsMF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj