lukano

Ciśnienie oleju

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Filtr oleju po przez ukręcenie zaworka (z mojej winy) został wymieniony na ten od C-360 Pompa oleju ma dopiero 2 lata bo została już wymieniona a wał no nie wiem jak na razie tak chodził przed i teraz po remoncie tylko przed to już była katastrofa bo go nawet odpalić nie szło i w remoncie zostały wymienione tuleje pierścienie tłoki głowice po regeneracji (brak kompresji całkowity był) później jedna z nich pękła i woda do oleju szła została wymieniona i były założone te nowe panewki i tyle













Pompa nowa ale wtedy to jeszcze była oryginał od C-4011 przec nie miała zaworka ale po wymianie filtra założyliśmy zaworek i później został trochę podkręcony.

 

Edytowano przez MrRolnik4011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wywaliłeś filtr 40-ki a założyłeś zaworek przelewowy przy pompie oleju?

Osobiście obstawiał bym wał. Jeśli góra była mocno zużyta to nie liczył bym na to że wał będzie dobry choć by w połowie.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak założyłem przy pompie zaworek

 

 

 

 

 

No tak myślałem tylko moje pytanie czy może to zaszkodzić silnikowi praca na takim ciśnieniu? Bo jakoś nie zbyt mi się podoba żeby go teraz rozbrajać  i czy silnik pomimo tego ciśnienia na wysokich obrotach że ma te 2-3 bary i nie grzeje się to czy jest duże prawdopodobieństwo zatarcia?

Edytowano przez MrRolnik4011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    887

można Jeszcze jeździć. Ale w wolnej chwili można zdjąć miskę i zobaczyć na panewki i jak są dobre to albo nowa pompa na wykończeniu albo zaworek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nic mu nie będzie. Ale myśl pomalutku o naprawie.

Kolega pompę ma dwuletnią więc to raczej nie będzie ona. Za to wał stary tylko panewki wymienione i tu może być winowajca. 

Możesz jeździć bo olej tam dociera tyle że jeśli to wina wału to ze względu na za duży luz nie utrzymuje ciśnienia. Wyrąbany wał raczej się nie zatrze.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to miskę zdejmowałem jakieś pół roku temu to pompa ładnie sobie radziła zaworek był podkręcany wtedy bo założyłem mu 3 podkładki więcej a na panewkach nie widziałem problemów no nie wiem jak sprawdzić panewki bo jeżeli chodzi o dokręcenie to były mocno dokręcone tylko prymitywne zabezpieczenie bo z gwoździa....

a luzów żadnych nie miał no oprócz lekko poluzowanej przeciwwagi no ale nie szło jej dokręcić bo ma inne mocowanie niż C-360...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    887

ja już miałem taki przypadek że na ciepłym oleju roczna pompa nie dawała rady ciśnienia wytworzyć. albo faktycznie wał wyrabany

chociaż kilka razy robiłem tak że na stary wał dawałem Nowe panewki i dwa sezony ciśnienie trzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ty na panewki nie zaglądaj bo 2 lata im nic nie zrobiły. Wał pomierzyć trzeba.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra do panewek myślę że nie będę zaglądał a co do pompy to nie wiem sam... Może by pompa od C-360 dała sobie lepiej radę bo słyszałem że te od C-4011 były tylko do oryginalnych filtrów..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    887

pompa od 4011 ma tą samą wydajność co 360 więc jeśli jest faktycznie dobra to bez problemu powinna wytworzyć ciśnienie
a może w zaworku pękła sprężyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej wpię w tą sprężynę bo tak jest zaraz po remoncie po moich wymianach jak własnie pompa filter czy zaworek wciąż tak samo więc raczej nie no i możliwe że to będzie wał no podejrzewam jeszcze wałek rozrządu ale gdyby nie było tego ryzyka ze zniszczeniem silnika to bym się tym tak nie przejmował bo jeżeli troszkę sobie odpocznie tak około godzinki to przez jakiś czas pracy jest to ciśnienie tak około 1-1.5 bara wyższe

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    887

teraz decyzja należy do ciebie albo robisz wszystko na tip top.

albo zalewasz gęsty olej i ciśnienie jeszcze trochę wzrośnie



albo zostawisz tak jak jest bo nic mu się nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. Ale znalezienie przecieku i tak cię nie minie. Masz tylko na to kupę czasu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gęstego oleju nie będę zalewał bo na CC40 było gorzej niż na turdusie 15w40 (jak na razie) na to tip top to zobaczymy ale tata mówi że od razu nic mu się nie stanie jak sobie pojeździ na tym małym ciśnieniu więc chyba na razie tak zostanie zobaczymy jak wiosna mu minie w orce w oborniku siewach i jak się nic nie bedzie pogarszało z tym ciśnieniem to go chyba tak zostawimy dobrze że chociaż na wysokich obrotach kontrolka gaśnie. Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Zalewasz  tymi superolami i narzekasz.Zalej 20W50 orlenu tak jak ja miałem i nie narzekałem na niego  był gęsty ale bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Głupie gadanie mam c360 ma wał po 6 szlifie i rok temu założone nowe panewki chodzi codziennie w wozie paszowym gdzie lekko nie ma a ciśnienie jest na zimnym 0.5 rozgrzany 0.2 i wszystko działa bez problemu jak masz za dużo kasy to rozbieraj pomoże ci to na portfel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Gratuluję spapranego remontu. Takimi radami lepiej się nie chwal.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

Wał po 6 szlifie w 60 to jest wysokie ryzyko kolego Patryk bo mówisz że chodzi w wozie paszowym  i tam ma ciężko ale daje rade ale weż go na cały dzień w ciężką robotę w polu to wracasz z pola na krawacie bo wał pęknie albo korba bokiem wyjdzie.4 szlify to góra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

d*p.... po to ktoś wymyślił 6 szlifow żeby do tylu robić ciągnik ten pracował w kosiarce rotacyjnej od rana do wieczora i nic bokiem mu nie wyszło i takie samo ciśnienie jest jakie było cały czas (mam zegar wkrecony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Bo więcej już nie można:)

Każdy robi jak uważa jeśli wyjdzie mi korba bokiem lub się zatrze to wtedy zrobi się remont narazie nie ma powodu inwestować w starego trupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Z takimi luzami to on się nie zatrze. Ale przy następnym remoncie będzie wał i korbowody do wyrzucenia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

Przecież to wszystko co tam ma to złom prócz bloku chyba że korba będzie chciała zobaczyć światło dzienne podczas pracy silnika to i blok na złom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Prędzej od wibracji, luzów na panewkach głównych, braku osiowości bloku pęknie wał.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 93Dominik
      Witam. Mam następujący problem w swoim jelonku. Brak wspomagania kierownicy, wymieniony orbitrol po regeneracji , odpowietrzony cały układ hydrauliczny, nowy olej( poprzedni teaki sam jak nowy HL 46) nowe uszczelniacze na siłowniku wspomagania oraz zrobiony przegląd pompy hydraulicznej. Wszystko na nic jak nie było tak nie ma wspomagania . Na początku nie było w wspomagania w lewo a po kilku dniach nie ma w lewo i w prawo. Prosił bym o pomoc jeśli ktoś miał taki przypadek . Środek żniw a maszyna stoi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj