lukano

Ciśnienie oleju

Polecane posty

Genius9872    400

no to szykuje ci się mały remoncik,pierścienie albo całe zestawy naprawcze:) kompresja ucieka do skrzyni korbowej i dalej przez wlew oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil22798    0

Witam oglądaliśmy dzis Ursusa C360. I stan ogolny uwazam na dobry skrzynia most jest wporzatku silnik jest żwawy mocny nie kopci tylko jest problem z cisnieniem nie mogliśmy zmierzyc aparaturą cisnienie oleju poniewaz jest tam przerobiony gwint. A kontrolka w kabinie sie swieci odrazu po odpaleniu ciagnika, Jak mozecie to doradzcie mi co mam zrobic wziac go ? czy dac sobie spokoj. ?? czy jest jeszcze jakas mozliwosc sprawdzenia cisnienia oleju ??? Macie do tego zdj tego ciagnika Chce za niego 12.300 a rok to 1978r.

post-151538-0-23085600-1450281044_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kombinuj tak żeby zmierzyć ciśnienie. Jeśli jest inny gwint to i czujnik z niewiadomo czego. Manometr da najjaśniejszy obraz sytuacji.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wykręć czujnik i szukaj odpowiednika żeby wkręcić jak gwint będzie taki sam nic nie zepsujesz. Nie masz innego wyjścia. Nikt ci nie da odpowiedzi na twoje pytanie. Musisz to sprawdzić i tyle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A. No tak. A właściciel nie może podać średnicy gwintu i skoku żebyś mógł przygotować króciec do wkręcenia?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jakiś przymuł.  Gościu pewnie coś ukrywa. olej go albo niech spuści na wał. 

Prawdę mówiąc 100 kilosów to nie jest jakoś strasznie daleko.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem ktoś spierdzielił gwint w bloku silnika? A jeśli jest tam wkręcony jakiś czujnik to znaczy że albo rozwiercił i prze gwintował albo wkręcił na jakiś specyfik. Poza tym tak jak mówi @seweryn 100 km to nie jest daleko a poza tym w okolicy są na pewno jakieś sklepy z częściami to zawsze będziesz mógł coś podebrać po wykręceniu tego co jej w bloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jak na wolnych obrotach miga  myśle że to wał lub pompa ale obstawiam że wał,być moze tak że zrobił głowice i zmienił tłoki ale szlifu wału nie robił  tak został złożony bez pomiaru sie nie przekonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

Jakim cudem ktoś spierdzielił gwint w bloku silnika? A jeśli jest tam wkręcony jakiś czujnik to znaczy że albo rozwiercił i prze gwintował albo wkręcił na jakiś specyfik. Poza tym tak jak mówi @seweryn 100 km to nie jest daleko a poza tym w okolicy są na pewno jakieś sklepy z częściami to zawsze będziesz mógł coś podebrać po wykręceniu tego co jej w bloku.

 

sam ostatnio składałem sobie nowy silnik i w bloku który kupiłem też ktoś sobie zrobil gwint 12razy 1.5

 

 

adi powiedz mi czy ktoś na handel robiłby remont silnika  najczęściej tylko ze dwie podkładki na zawór sie daje i tyle ewentualnie gęstszy olej chyba ze mocno olej wciąga to pierścienie wymieni taka sztuka handlu

Edytowano przez Borekk17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Robią tylko zakładają zestawy najtańsze szlifu nie robią a panewki 0.00 i huk i do Żyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

adi to chyba mało widzialeś jeszcze ciągników od handlarzy  i innych co sprzedaja po remoncie   

sam w lutym 2015 kupiłem taki silnik niby po remoncie dotarty dolałem litr oleju i z agregatem  dostał w dupe to ciśnienie oleju spadło i zaczął podstukiwać a gościu też mi nawet fakture pokazywał na części z górnej połki z listopada 2014 więc jak ktoś sprzedaje z opisem po remoncie to zadko kiedy jest to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Witam.Od niedawna mam założony zegar ciśnienia oleju w c 360 z 81r i tu moje pytanie.Na rozruchu ciśnienie oleju to ponad 4,5atm.

Po rozgrzaniu do 70 stopni spada do ok 3atm a po ciężkiej pracy jak w ostatnim czasie przy mokrej orce gdzie temperatura wynosiła ok 80 stopni cisnienie spadło do ok 1atm.Wszystkie pomiary podałem przy obrotach ok 600.Do temperatury ok.65 stopni podczas obrotów ok 2 tys ciśnienie trzyma ok 4 a powyżej 70stopni już maksymalnie 3.Ursus zalany superolem cc 40 .Czy to normalne że takie  wahania są w porządku? Czekam na odpowiedzi.

Edytowano przez rolkam72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
Wszystkie pomiary podałem przy obrotach ok 6 tys.Do temperatury ok.65 stopni podczas obrotów ok 20 tys

 

 Ale dołożyłeś tych obrotów, czapki z głów :ph34r:

W takim układzie każdy rozłoży ręce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Wahania ciśnienia normalne ale obroty z kosmosu.

Tak,Walłem się nawet nie zauważyłem :P ;D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek7692    13

ten olej to nie olej, to jest coś olejopodone. zmień to na normalny olej i wtedy zobacz. chociaż w sumie takie ciśnienie mieści się w normach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Również jestem tego samego zdania co kolega wyżej.Zalej olejem 15W40 z średniej klasy  olej z dobrej firmy lotos orlen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Dziękuje Panowie za sugestie.Przy najbliższej wymianie zmienię olej na Turdusa 15w40 i myślę że będzie git bo na tym zapalanie w zimę to tragedia.

Silnik nie ruszany 15lat więc myślę że jeszcze trochę posłuży :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Słabo coś.U mnie silnik fabrycznie nie ruszany a ciśnienie 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Różnica 0,5 atmosfery jeśli chodzi o temperaturę silnika.Przy 2 tyś dochodzi do 6 atmosfer jest za duże  na rozgrzanym 5,5  przy 2 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 93Dominik
      Witam. Mam następujący problem w swoim jelonku. Brak wspomagania kierownicy, wymieniony orbitrol po regeneracji , odpowietrzony cały układ hydrauliczny, nowy olej( poprzedni teaki sam jak nowy HL 46) nowe uszczelniacze na siłowniku wspomagania oraz zrobiony przegląd pompy hydraulicznej. Wszystko na nic jak nie było tak nie ma wspomagania . Na początku nie było w wspomagania w lewo a po kilku dniach nie ma w lewo i w prawo. Prosił bym o pomoc jeśli ktoś miał taki przypadek . Środek żniw a maszyna stoi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj