lukano

Ciśnienie oleju

Polecane posty

Adi96    1848

Przeprowadzić porządnie remont dołu i to załatwi sprawę a jak ktoś nie ma czasu to podkładka pod zawór i będzie jak podrasowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Podkładka pomaga tylko w zwiększeniu max ciśnienia a tu nie o to biega tylko zwtiększyć minimalne ciśnienie.Minimum może być 1 a max 2 i będzie silnik śmigał lata ale ma być minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Właśnie że nie, działa jakby pompa o większej wydajności po prostu nie spada poniżej 1 i zazwyczaj jest 1 lub 2 i dlatego ją się stosuje jak z wału jest jajo a ciśnienie niskie robi po prostu że jest prawie stałe mało spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

balcerek1 ma racje.O wydajności decyduje rozmiar kół zębatych i obroty silnika a zawór o max ciśnieniu przy wyjeb... silniku ze znikomym ciśnieniem zawór jest zamkniety tak samo bez podkładki jak i z 5 podkładkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zajechanemu silnikowi życia nie przedłużysz pompą o większym czy wydatku. Luzów nie kasuje, film olejowy praktycznie nie istnieje więc każda godzina jego pracy dewastuje zużyte podzespoły coraz bardziej.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

A to i owszem ale jak ciś spada przy rozgrzanym do ok 1   na minimalnych obrotach silnika to mocniejsza pompa zmniejszy ryzyko zrywania filmu tak sądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Film będzie jeśli jest określony luz pomiędzy panewką a walem który toczy się bez luzów po owalu. Gdy wyrąbany jest w jajo tłucze się a nie toczy, olej się tylko przelewa. Nie ma na to lekarstwa objawy może trochę zmniejszyć gęsty olej a nie większa jego ilość. Lekarstwem jest remont a nie większa pompa.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Podkładka zdaje egzamin tylko i wyłącznie jak nie ma czasu na razie naprawę,mówiłem wcześniej porządny remont i to samo mówi Seweryn  pompa jaka została przewidziana jest dobra nie wiem po co tu cudować ale porozmawiać zawsze można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Pompa ma 30 lat, nie zaszkodzi jej sprawdzić. Według mnie mogła już dawno stracić swoją wydajność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Koledzy kupuje wuju ciągnik MF 247, silnik jak w naszym 255. Ciśnienie dziś rano po odpaleniu miał na chwile 5 zaraz 4 i już te 4 zostało, chodził z 20 minut, gazowane było i trochę ponad 4 przy gazowaniu. Ja uważam że nie jest źle jak na 30-letni oryginał sadownik prosto z Hiszpanii. Znajomy mechanik był to też mówił, że nie jest źle, po rozgrzaniu powinno spaść na 3 na wysokich obrotach, też tak sądzę. Inna wada to bardzo kopci na niebiesko, stwierdziliśmy że wtryski albo głowica. Zimny zapalił dobrze, potem lekko spalinami z korka wlewu oleju było czuć, lekko jakby parowało z niego. Kopci na zimnym i po 15 minutach troche mniej. Pompa bardzo dobrze reaguje na gaz. Stwierdziliśmy, że kupimy bo cena jak za sadownika 135 cm 23000 dobra, opony nówki alliance 13.6/28, wspomaganie idealnie działa. Chciał naszego 255 ale to 20000 trzeba dać a zwężenie wspomaganie to prawie dodatkowa 10 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

No nie  Ciśnienie 4 to jest wada :lol: :lol: :lol: :lol:  Ferie są to gimbusy to szaleją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Każdy silnik ma podana normę ciśnienia i jej trzeba się trzymać. Zresztą pompa oleju w silniku ma olbrzymią wydajność jak na pojemność magistrali, musi być konkretny luz żeby doszło do spadku ciśnienia. To że jeden ma 5 a drugi 4 spowodowane jest pewnie stanem samej pompy która przeważnie ma 30 lat.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

To co cisnienie 4 na zimnym na wolnych to jest dobrze przez te 20 minut. Bo inny mf 255 mial 6 po odpaleniu, ten sam zegar nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

6 też będzie dobrze  nie wiem co ty dzieciaku robisz z igły widły.To że dymi na niebiesko to nie jest wina wtrysków tylko pobiera olej,jeśli dymi na biało lub zdecydowanie na czarno to wtedy wina pompy lub końcówek wtryskiwaczy.Doucz siew tej mechanice jaki kolor dymu za co odpowiada a nie posty piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

To że teraz po 20 minutach rozgrzewania na pusto po podwórku ma 4 na wolnych wcale nie oznacza że w lecie po 2 godzinach ciężkiej roboty będzie tak samo.Chodzi o to że to mało wiarygodny test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Kurde ten dym jest typowo niebieski, bardzo to widac bo kumin skierowany na tylne kolo i rozpierdziela na duza chmure. Ja nie jestem mechanikiem tylko sie ucze i wszystkiego sie dowiem z czasem. A ze wina wtryskow powiedzial facet 45 letni, mechanik amator co zrobil troche silnikow. Bagnetem wywala olej to on powiedzial, ze ferdek tak ma. Moj Zetor jak do remontu to wcale nie zapalal jak zimno, olej wywala ogromnie a dymu niebieskiego nie wiecej niz ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

A inny moj zetor na zimnym nawet na wysokich nie ma 4 i szybko spada az na garacym na full gaz jest 2, na wolnych 0.5. I po innych przykladach domniemam, ze jak wal czy pompa puszcza to juz na zimnym wiadomo po niskim cisnieniu po starcie i szybkim spadku. Ale ja sie ucze i to moje dotychczasowe spostrzeżenia. A wielu handlarzy i wiejskich mechaniorow nie ma nawet zegaru i mowia ze nie potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Kupiłem tą pompkę hylmet wzmocniona 255zł  14,5l / min przy 800obr.  zwykła do 360 ma 11,5l/min  przy 800obr.

Jako ciekawostkę dodam że pompy do czterdziestek zwykłe mają wydajność 15,5l/min nie wiem czemu tak zjechali z wydajnością tych pomp do 360 silniki praktycznie takie same.Za jakiś tydzień założę ją przy okazji zmiany oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

A dziś byłem w zakładzie naprawiającym silniki, głowice pompy itd. Właściciel z 40 letnim stażem pracy mówi do mnie, że po co będziesz kupował nową pompę, jeśli stara na nominalnym silniku 45 letnim trzyma 3 bary, zaśmiał się wręcz. Dodam że ma on też sklep z częściami, jakby tego nie powiedział to kupiłbym tą pompę, teraz nie kupię. Kazał przyjechać ciągnikiem, to dobierzemy adapter na normalny filtr oleju i cisnienie wzrosnie. Tylko kazał ciągnikiem, bo róznie to pasuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Przy zdrowym silniku to nawet umiarkowanie styrana pompa utrzyma jako takie ciśnienie.A te 3 bary to na mocno rozgrzanym i minimalnych obrotach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

3 Bary na mocno rozgrzanym i obrotach od 1500, powyżej 2000 wskakuje na 3.5 Bara. Na wolnych 1 Bar, i tak zostawiam, robię tylko górę, dam filtr zwykły i będzie śmigać kupę lat, do ciężkiej roboty mam inny ciągnik    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

W tym przypadku czas stażu nie  idzie w parze ze wzrostem kompetencji.45 letnia pompa hmmm........nowa coś koło 150zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

W ciężarówkach stosuje się do dziś takie rozwiązanie jak filtr pełno przepływowy i filtr odśrodkowy. Jeśli ciśnienie podnosi się po zmianie na filtr PP to znaczy że "bąk" był uszkodzony lub pompa z wydajności 20 l/min ma już tylko połowę... W przypadku sprawnego filtra i pompy różnicy nie powinno być żadnej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Nowa za chyba 180 nic pewnego, teraz słabsze materiały. A co w tej pompie się może stać, żeby wydajność znacznie spadła. Poza tym mam silnik z 1972, wał jak w 40-ce czyli  większa wydajność pompy 15.5 litra jak ktoś pisał. Fachowiec powiedział, jak wał nominalny to pompa na pewno dobra. Opinii bardzo dużo, że po zmianie na filtr pp wzrasta około 1 Bar a z tego wynika,  że bąki się zużywają, dostają luzu na osi i kupno nowego droższe niż zamiana na pp. Pewnie zużycie bąka można jakoś określić pomiarami, może ktoś wie, jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

To zwykła pompa zębata niszczy ją kawitacja, zanieczyszczony olej itp. W "bąku" zużywa się łożysko po za tym należy własnie ze względu na kawitację co jakiś czas prewencyjnie wymieniać dysze. 

 

http://moszczanica.pl/pliki/maszyny/praca/filtr%20odsrodkowy.jpg

 

Sprawdza się: zawór, stan łożyskowania, dysze, szczelność elementu wirującego. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=zXtLtt7Ursw 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 93Dominik
      Witam. Mam następujący problem w swoim jelonku. Brak wspomagania kierownicy, wymieniony orbitrol po regeneracji , odpowietrzony cały układ hydrauliczny, nowy olej( poprzedni teaki sam jak nowy HL 46) nowe uszczelniacze na siłowniku wspomagania oraz zrobiony przegląd pompy hydraulicznej. Wszystko na nic jak nie było tak nie ma wspomagania . Na początku nie było w wspomagania w lewo a po kilku dniach nie ma w lewo i w prawo. Prosił bym o pomoc jeśli ktoś miał taki przypadek . Środek żniw a maszyna stoi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj