Skocz do zawartości
mfek3050

Jaka prasa do mf 3050?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
prasa
mfek3050    62

Ale ja chcę wersję tej prasy bez rotora i noży i nie będę robić sianokiszonki, to jak teraz oceniacie?

Edytowano przez mfek3050

corrado    217

Teraz to zupełnie inaczej jeśli bez rotora i w suchym to będzie sobie radzić całkiem nie źle bele powinny być ładnie zbite, a i prędkość powinna być na zadowalającym poziomie. Jeśli o taki zestawie mowa to tak.

Wiadomość z agroFakt.pl

ThePerkins    52

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu chciałbym zapytać się o prasę do MF 3060. Mam jakieś 6 ha łąk  i 3-4 ha słomy . Myślałem nad WelGer rp 200 , Krone VP 1250 lub 1500, Carrro 1200 Maxi cut, vicon RF, lub coś pasowego z rotorem. Może jakieś inne propozycje dostanę, chciałbym wiedzieć z którą prasą dobrze będzie chodził i miał dobry zgniot 

Mikruss    71

nie wiem dlaczego do sianokiszonki nie polecacie pasówki, ja mam NH 648 i samej sianokiszonki robie  ponad 300 belek i słomy ok 1000 zł i w jednym i w drugim idzie pięknie. Prasa nie ma rotora  tylko grzebień i 70 km to taka podstawa, przy bardzo mocnym zbicuy jak dałem ciągnik 80 km bylo idealnie.

mfek3050    62

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu chciałbym zapytać się o prasę do MF 3060. Mam jakieś 6 ha łąk  i 3-4 ha słomy . Myślałem nad WelGer rp 200 , Krone VP 1250 lub 1500, Carrro 1200 Maxi cut, vicon RF, lub coś pasowego z rotorem. Może jakieś inne propozycje dostanę, chciałbym wiedzieć z którą prasą dobrze będzie chodził i miał dobry zgniot 

Odpuść sobie krone (pewnie chodzi ci o RP1250) bo do niej to podobno co najmniej 115 km potrzeba  :P

Mi do 3050 (75km) odradzali prase z rotorem więc wątpię czy 80 km by miał w niej coś lepiej ale może się mylę :D

Może pomyśl o tej samej co ja feraboli sprinter 165 bez rotora i noży wymagana moc to min. 65 km

Edytowano przez mfek3050

ThePerkins    52

Odpuść sobie krone (pewnie chodzi ci o RP1250) bo do niej to podobno co najmniej 115 km potrzeba  :P

Mi do 3050 (75km) odradzali prase z rotorem więc wątpię czy 80 km by miał w niej coś lepiej ale może się mylę :D

Może pomyśl o tej samej co ja feraboli sprinter 165 bez rotora i noży wymagana moc to min. 65 km

Na prędkości mi nie zależy bo pola dużo nie ma :D. o tą krone mi chodzi :) http://olx.pl/oferta/prasa-krone-1250-round-pack-2005-rok-CID757-ID6eDnL.html#90f6ecd31d . Jednak jak mi robią teraz bele z rotorem i nożami to nie to samo co tymi gołymi.

mfek3050    62

Z taką to może da rade.  :D

2:50 takie pytanie do wszystkich co to za dźwięk i czy da się go jakoś usunąć?

Edytowano przez mfek3050

mfek3050    62

Na innych filmach tego dźwięku nie ma, a z czasem to chyba znika bo go później nie słychać, to piszczenie jest trochę denerwujące. Mam nadzieję, że być może jak ją kupię to tego nie będzie, a jak będzie to mam nadzieję, że da się to usunąć. :)  

Takie pytanie czy krone kr 130 ma centralne smarowanie??

Edytowano przez mfek3050

mfek3050    62

Jeżeli chodzi o wagę to mój 3050 powinien sobie poradzić z tą prasą skoro prasa waży 2700 KG a mój mf 3840 KG + waga tura razem ze wszystkimi mocowaniami czyli jakieś 400 - 600 KG = 4240 - 4440 KG. Mój 255 waży 2890 KG i z sipmą która waży 2010 KG pod górkę miał trochę ciężko, różnica między nimi to 880 KG więc co się dziwić, lecz różnica między 3050 a feraboli sprinter 165 to 1540 - 1740 KG! Ale oczywiście mogę się mylić. :D 

PS: jeżeli ktoś wie dokładnie ile waży tur faucheux f20 razem ze wszystkimi mocowaniami to proszę o odpowiedź bo na tabliczce znamionowej nie ma takiej informacji a w necie też nie mogę znaleźć tej informacji.  :D  

mfek3050    62

Wypowie się ktoś na poprzedni post?  :D

Edytowano przez mfek3050

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez hassi37
      Mam pytanie do użytkowników pras fendt jak  prasy tej marki się wam sprawują a mianowicie mam możliwość zakupu prasy 2600 vs z 2010 r 16000 bel zakupiona u polskiego dilera prasa od gospodarza proszę o podpowiedz co w niej sprawczać podczas zakupu .Pilne
    • Przez adi121233
      Ostatnio zakupiłem prasę Gallignani 3200 Turbocut. Posiada rotor jakiego nigdy wcześniej nie widziałem, działa on na zasadzie sieczkarni w kombajnie zbożowym np. w bizonie. Wałek z przykręconymi nożami który obraca się z dużą prędkością i do tego przeciw ostrza (noże) które wysuwają się z podłogi. Potrzebuje informacji na temat tego rotora, może ktoś coś takiego widział, coś słyszał, chciałbym się czegoś o tym dowiedzieć. W celu sprawdzenia prasy prasowałem słome z rozwiniętej beli, noże (przeciw ostrza) były wyjęte a pomimo tego ze słomy zrobiła się straszna sieczka. Teraz nasuwa się pytanie czy w polu podczas prasowania kruchej słomy też będzie się tak dziać ? Jutro postaram się załączyć zdjęcia tego rotora a tymczasem wysyłam zdjęcie na jakiej zasadzie to działa. Czekam na wypowiedzi

• Przez DominikPaweFilipczak
      Witam potrzebuje opinie na temat prasy ferabolli ff44 jeśli ktoś posiada ten model prasy proszę o opinie tzn wady zalety jak z częściami awaryjności itp?
    • Przez danekk
      Mam zamiar kupić prasę tylko jeszcze nie wiem jaką. Zastanawiam się nad Feraboli EXTREME 265 htc. Co o niej myślicie? Jaka jest jej cena i czy jest ona warta zakupu? :rolleyes:
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.