Pan_Zagadka

zetor 7045 czy mtz 82

Polecane posty

Pan_Zagadka    3

Jak ciągnik byście wybrali zetor 7045 czy mtz 82 patrząc przy tym na oszczędność wygode cichość w kabinie. Podkreślam że pełnił by funkcję głównej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Cichszy i wygodniejszy jest zetor. W porównaniu do ruskiego podobnego rocznika.

W polu lepiej i oszczędniej robi się mtz-tem.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan_Zagadka    3

mfek3050 a mógł byś coś więcej o tym ciągniku powiedzieć mf to solidny sprzęt z tego co słyszałem tylko że jak zaglądałem na serie 61xx to troche drogie, a na ciągnik nie będę mógł przeznaczyć więcej niż 35 tys. Aczkolwiek optymistyczna cena to 30

Edytowano przez Pan_Zagadka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

A może jakieś mniejsze renault? Może seria 75.xx? Tyle że w 35tys ciężko dobrą maszynę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

dość awaryjne jest tzw. przyspieszenie, mój chodzi w turze i spisuje się bardzo dobrze, mam skrzynie powerschift, awarie jakie miałem to ten przyspieszacz i sprzęgło. Ogólnie to dobry ciągnik ale drugi raz bym go nie kupił. :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

U mnie od tego roku mamy 7211, od dłuższego czasu mamy też mtz 80. Oba ciągniki nie pierwszej świeżości swoje mth mają. Co do spalania to mają podobne z tym że mtz ma 20 koni więcej i to czuć w ciężkiej robocie w polu np. pług, agregat. Ale... wygoda w 7211 jest nieporównywalna do mtza. Dlatego też kupiliśmy 7211 z myślą o innej robocie- bo chodzi w prasie, kosiarce, rozrzutniku, siewniku (zetor jest za***iście zwrotny w porównaniu z mtz). Mtz to głównie oranie, agregatowanie, ładowanie bo ma tura. W przyszłości planujemy zmianę mtza na jakiegoś pronara, może 12245 ale jesteśmy bardziej za pronarem. Zetory typu 7245 czy 7745 mimo że dobre wytrzymałe nie wchodzą w rachubę zamiast pronara tym bardziej na moście ala carraro.

 

I na koniec- jak ktoś choć trochę pojeżdzi 7211 to już nigdy nie popatrzy na rzadne perkinsy (3p) bo ważniejsze od oszczędności w paliwie jest zdrowie. Dlatego nie potrafię ci podpowiedzieć który z wymienionych ciągników będzie lepszy dla Ciebie.

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Nie wiem jak w 72xx, 70xx ale w zetorach 62xx blokują się biegi mój znajomy ma i mówi, że mu się blokują.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan_Zagadka    3

a nie kupił byś ferdka z powodu że psuje się ten przyspieszcz, może ze skrzynią coś nie tak ( słyszałem że bardzo drogie w naprawie) czy zwyczajne masz chętke na jakiś nowszy sprzęt ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Po prostu nie jest on ciągnikiem moich marzeń następny ciągnik jaki bym chciał to jakiś jd 120 km. Gdy kupowałem ciągnik miałem wybór pomiędzy 3050 a 3070, 3070 nie wybrałem ponieważ mi go odradzali ze względu na skrzynie że podobno te mocniejsze ciągniki mają słabszą skrzynię.   

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

ja mam zetora 6245 od nowości i żadnych problemów nie mam ze skrzyniom ale ma 2100mtg a nie wiadomo ile i który właściciel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan_Zagadka    3

mam ze 2 km od siebie taki zakład w którym robi mój kolega właśnie na jd tyle że 180 koni i jak opowiadał to serwisy ciągle coś robią przy tym sprzęcie (strasznie często psuje się komputer).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Lub podoba mi się też case maxxum 5150 tańszy od jd  :P, fendt favorit 512 c ale on to już od 90000 zł  :blink:

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

mtz bije zetora chodzi mi dokladnie o model mtz82 i zetora 7045. mtz oszczedniejszy i szybciej robote zrobi.jedynie mtz moze pozazdroscic komfortu zetorowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan_Zagadka    3

o fendach co jak co ale złego złowa nie można powiedzieć. Mają lepsze skrzynie niż w mf co przekłada sie na prace w polu ale palą więcej i części cholernie drogie do nich. Ale sprzęt pierwsza klasa co prawda mf 62xx i landini bardziej mi się podobają lecz jakościowo chyba germańce lepsze są. Chociarz niewiem jak ty ale ja uważam że wnętrz mają strasznie surowe w porównaniu do włoskich sprzętów albo JD

Edytowano przez Pan_Zagadka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Z mf to całkiem fajny wydaje się 4255 :D tylko nie pamiętam ile on kosztuje

 

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan_Zagadka    3

Tu sie zgodze i nawet na swoją klase nie jest taki drogi. Pewnie w 60 tys sie da zmieścic z dobrym egzemplarzem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj