agrofarm2008

Claas Disco 2650plus, czy Pottinger Novadisc 265

Polecane posty

Witam. Przymierzam się do kupna kosiarki dyskowej. Ofertę zawęziłem już do maszyn podanych w tytule. Przy przeglądaniu forum znalazłem dużo pozytywnych wpisów na temat pottingera, natomiast ciężko jest cokolwiek znaleźć o claasie - dlaczego? Może odezwą się użytkownicy albo osoby mające jakiś kontakt z kosiarkami claasa. Osobiście uważałem claasa za dobrą firmę, ale ten brak wpisów mnie zastanawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Pisałem już o tym kiedyś, mam Claas-a 2650 plus drugi sezon, mam też Krone 3,20 (ok. 20-letnią) i z Krone pracuje mi się lepiej. Gdybym dzisiaj miał wybierać, to Krone, Pottinger lub Fella. Na pewno nie Claas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz konkretnie zarzuty do tego claasa i z czego według Ciebie wynikają te złe wyniki przy użytkowaniu?

Mam jeszcze bardzo istotne pytanie: jaka prędkość WOM dla 2650 bez kondycjonera 1000 czy 540?

Edytowano przez agrofarm2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Koszę DF DX 110, lub DF DX 6.30, odpowiednio 101 lub 136 KM, właściwie bez znaczenia, bo zapas mocy mam w obu. Z Krone, która odkłada na dwa rzędy, nie tylko nie jadę po pokosie ( w następnym okrążeniu), ale i najczęściej nie muszę roztrząsać, bo pokos jest wystarczająco luźny by wyschnąć. W efekcie zyskuję na czasie/paliwie. Ważniejszą (?) rzeczą jest prawidłowe ustawienie nachylenia kosiarki. Claas musi być lekko nachylony do przodu (w przeciwnym razie kosi wysoko lub zostawia "brody"), jednak bez względu na ustawienie i tak szarpie śrubą TUZ, a każde kretowisko, czy kępa śmiałka polnego, to spadek mocy, który się odczuwa. Krone jest zdecydowanie bardziej "liberalna", choć ma 2 dyski więcej. Na koniec - obroty. Claas potrzebuje min. 1800-2000 obr.silnika przy zał. 540 na wałku. Przejście na niższe obr. silnika i 1000 na wałku nie wchodzi w grę, bo pod górę potrzebuję min. 1400- 1500 żeby nie zdechnąć. Przy Krone ustawione raz 1500-1700 nie wymaga zmian. Takie mam doświadczenia, ale też świadomość, że moje porównania nie są idealne (zarówno w szerokości roboczej, jak i w latach produkcji). Mimo to Claas-a drugi raz bym nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Podobno te nowe claasy to lepsze bo ja mam z 2005 3050 disco i też nie jestem zadowolony. Polecam potingera. Przednia novacat jest duzo lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, czekam jeszcze na opinie innych użytkowników.

Ecopiotr z tego co napisałeś rozumiem, że 2650plus ma napęd na 540, bo broszura jak też przedstawiciel zawile to przedstawiają i bardziej na 1000.

Rolstudent, a co jest nie tak z twoim claasem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj