Kapi21

Zakiszanie bel sianokiszonki w stercie?!

Polecane posty

Kapi21    15

Witam. Koledzy hodowcy bydła. Mam do was pytanie. Czy ktoś z was zakiszał bele w stercie. 2+1 czyli dwie bele na dole + jedna na górze, po czy stertę taka okrywa się folią kiszonkarska pryzmową najszczelniej jak się da? Mam pewne doświadczenia w takiej metodzie konserwacji pasz, lecz bardzo chętnie wymieniłbym doświadczenia z innymi hodowcami. Przyznam że kasowo metoda jest bardzo oszczędna. Liczę na ciekawe spostrzeżenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A możesz napisać coś więcej ? Jak to wygląda? jak się zakisza czy się nie psuje? ile tak tego robisz? Ja osobiście robiłem tak tylko że z małymi kostkami ale to ciężka praca była przy większych ilościach.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapi21    15

Corrado zwiam normalnie tak jak do owijarki, z tym że układam w piramidę tak jak słomę, tylko na folii. Okrywam normalna kiszonkarska folią. 4 lata temu zrobiłem doświadczalnie 18 bel, to z tego może taczka odpadu była. Trzeba ścisło ułożyć i jak najdokładniej przykryć. W ubiegłym roku zrobiłem tak 200 bel i nie narzekam. W jednym miejscu bela mi przyłapała ale jakaś ch**** zrobiła mi dziurę w folii. Przy skarmianiu 2 bele dziennie nie ma problemu z pleśnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapi21    15

Witam. I odświeżam temat. W tym roku następne 120 bel zakisza się w stercie. Czekamy na efekty. dobrze podsuszone zebrane i spryskałem kwasem mlekowym. Powinno być dobrze patrząc na doświadczenie. Koledzy Piszcie wszelkie doświadczenia z tym sposobem zakiszania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapi21    15

Koledzy jutro będą fotki ponieważ dziś nie będe miał jak zrobić. Obiecuję ze wstawie teraz a potem po otwarciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Więc czekamy na fotki jak to się prezentuje.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

tak,dawaj foty ,ciekawa alternatywa,powietrze wyciągacie czymś z pryzmy?

Edytowano przez oloolosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapi21    15

Drodzy koledzy oto obiecane zdjęcia. Folia nie zbyt naciągnięta bo konczyliśmy o 24. Czekamy na efekty :) Koszt folii 280 zł :)

Sterta sianokiszonki

Sianokiszonka w belach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Myślę, że to może się udać, ja pakowałem baloty 130 cm w worki 140 cm i wyszło, a miały duuużo więcej luzu niż te ze zdjęcia okryte folią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapi21    15

Koledzy w mojej galerii,zapraszam, jest efekt takiej metody zakiszania, myślę ze zadowalający. Oceńcie sami. Jaśniejsza bela to nie pleśń a suche siano... Wyraźcie swoje poglądy na temat takiego sposobu konserwacji pasz. Metoda w przyszłym sezonie będzie udoskonalana. Proszę o szczere opinie... Pzdr...


http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/607742-bela-z-do%C5%9Bwiadczalnej-sterty/

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/607741-do%C5%9Bwiadczalna-kiszonka/

 

Oto foty :))))

 

Edytowano przez Kapi21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Wiesz o tym że bakterie tlenowe zabijają białko? Im więcej tlenu tym mniej białka i nie musi być wcale spleśniała.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapi21    15

To akurat wiem Kolego bo produkuję kiszonki od zawsze :) Dlatego jak zapewne nie doczytałeś wcześniej powietrze było odciągane beczka do max. Nawet pojedyncze owijanie bel nie gwarantuje strat, a tu liczą się również koszty. dla porównania w belach indywidualnych mam nawet lekko gorszą jakoś bo i kolor i zapach słabszy a ta ze stery miło mnie zaskoczyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ja w maju robiłem podobnie z tym ze ja zciągałem siatke z bel i układałem tak jak kolega w/w. Powodem takiego zakiszania z mojej strony  był fakt iż po sprasowaniu kiszonki owsa+lucerna padało non stop kilka dni a ze miałem do na glinistej ziemi nie sposób było tego sprzątnąć na czas i zakiszałem to po 3dniach miałem to owijać owijarka ale porobiły  sie jaja z bel i owijarka nie ogarniała. Bele grzały sie juz niesamowicie i robił sie juz ładny placek po ułozeni 2+1 miałem resztki foli po QQ złożyłem ja na pryzme okryłem ziemią i kiszonka git naprawde super sprawa mniej roboty szybciej poszło (gdy następnym razem tak bede robił juz nie bede sciagać siatki)

Ułożyłem tak 20bel z czego 0.5beli było zepsutej ze wzgledu na dziure we folii. 

Reasumując z tej metody byłem zadowolony.

 

Ogólnie tak jak kolega wyzej okrył małą warstwą ziemi i ogólnie słabo folia dolegała troszke powątpiewam w dobre warunki do zakiszania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jak u ruskich system :D
Obejrzycie sobie filmik zakiszania pasz :D


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

W kazachstanie inaczej gdzies miałem własny film jak byłem tam zboże sypali w kupki na polu bo nie mieli co z nim zrobic. psychy


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ruskie to tak podobno i zboże przechowywali w pryzmach nieokrytych :D

Na  asfaltowej drudze sypali pryzme a objazd prze4z pole

wierzchnia warstwa powschodziło i zrobiło taki korzuch ze dalej nie przemakało  a droga przez pole to dopuki nie zamarzło to  jedno bajoro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj