damianluzak2

Jaką prase kupić?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Planuje zimą kupić prase zwijającą w cenie 20-25 tys i tu moje pytanie jaką wybrać? Jaka firma, walcowa czy pasowa?

Pracować z nią będzie MTZ 82 na początku, a później renault lub MF 80-90 konny. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A co zamierzasz nią prasować? Siano-kiszonkę, słomę, siano? 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Ja proponował bym Ci prasę Welger RP12. Można trafić na dobry egzemplarz i one sobie ładnie dają radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Za taka ceną do takiego ciągnika w takiej ilości bel rocznie ma być prasa bez noży oczywiście bez rotora. Z siatka i sznurkiem. 

Czy polecił bym Ci walcową Claas rollant 46 albo Krone rp120. Prasy proste w obsłudze łatwe w naprawie części ogólnodostępne od ręki. A i ciągniki o których wspominasz poradzą sobie z nimi.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Ja proponuje pasową zmiennkomorową, zbija od początku i robi różne wielkości balota np New holland dodatkowo z walcami w środku co bardzo dobrze się sprawdza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Feraboli sprinter 165, welger rp 200.

 

Może poparł byś to jakimiś argumentami? A nie rzucał tak modelami.

 

Ja osobiście do pasówek w tej cenie nie mam przekonania po tym co zobaczyłem i kilku sąsiadów. Problemy z pasami a to ze sterownikiem  albo ze zgniotem. Pasówki tak ale za sporo wyższą kwotę. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

No to jakaś łańcuchowa, ponieważ to są bardzo lekkie prasy, nie zatrzymują się w nich baloty...

A welger rp 200 to dlatego, że ma rotor i noże i podobno w nich nie stają bale, poza tym to jest lekka prasa podobno ludzie podczepiają do nich ciągniki 60 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Kolega chce bez rotora i noży przy tej ilości bel sianokiszonki która chce robić to 80 czy 90 koni to za mało o tych 60 nie wspomnę.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Jak to za mało obejrzyj sobie filmy na YT. Oczywiście nie mówie o wszystkich nożach ale jak kolega nie chce to go nie zmuszam.


Claas rollant 46 ok ale najlepiej z szerokim podbieraczem i z tym specjalnym walcem bo będziesz miał problemy ze słomą (to tyczy sie i podbieracza, i walców)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Jaka  by   nie    była     najważniejsze    rotor  i  szeroki   podbierak    firma  jest   ważna   jednak   ja   zwracałbym  baczniejszą  uwagę  na  stan  techniczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ale kupie jakąś nie znaną firme w ładnym stanie a jak coś się posypie to bede szukał części nie wiadomo gdzie. A do firmowej zawsze można ściągnąć przez serwis. Zapłaci się drogo ale ile się pojeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

tylko pasowa np zerwie Ci sie pas, dajesz spinke nowa i jedziesz dalej zerwie ci sie lancuch masz wszystko pogiete, zauwaz ze pasowa od poczatku zwija ladnie slome czy tam siano a walnocwa od ok 50cm - 1m dopiero a najpierw ubija wiesz jaka to roznica jak dajesz slome na stug?  no i  tez o wiele wiecej wejdzie w pasowke slomy nic w wcalcowa przy tym samym rozmiarze, ja z wlasnego doswidczenia polecam Ci JD 550 na szerokim pobieraku  i jeszcze Ci kasy zostanie, jest niezawodna a z czesciami nie ma problemu, poza tym jest zmienno komorowa od 80cm-180cm

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ta spinka? U mnie sąsiad ma new hollanda prase pasową i jak zerwie się pas to dzwoni do jakiegoś gościa który klei te pasy czy coś takiego. I to niby drogo kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

spinka to takie cos co zpinasz dwa konce pasow, w tych dj sa spinki, z kolejonymi sie nie spotkalem ale moze tez jest :) nie wiem

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Pasowa prasa super tylko np jd 550 można kupić za 13tysi a komplet pasów ponad 83 metry kosztuje prawie 10 tysięcy.

ps pasy spina się spinkami a nie klei koszt jednej spinki 100 zł a zakucie przez fachowca 80 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

za 13 tys masz ale na waskim podbieraczu, sam akurat taka mam i jest spoko mi wystarcza ale podalem na szerokim by wejsc w zakres ok 20 tys jak chce autor postu - czym szerszy podbierak tym praca wygodniejsza na uwrociach itp  :)  co do kosztow pasow to zawsze mozna sie pokusic o uzywke albo szukac zamiennikow poza tym trzeba zwrocic uwage przy zakupie na ich zuzycie bo to podstawa :)

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

W sensie ognia ale to reguły nie ma że akurat Jd chociaż fakt że trochę ich się pali. Ja nadal będę przystawał przy swoim i proponował New hollanda zmiennkomorowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlat    6

ja proponuje krone kr125 może to nie aż tak nowy sprzęt ale sprawdzony, mało awaryjny prosty w obsłudze . Wiem o mówię sam mam taką i jestem zadowolony , beluje rocznie jakieś 1500 sztuk , zdarzy się jakaś drobna awaria np: jakieś łożyska ale to niskim kosztem naprawa   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Najlepiej żadnej z wąskim podbieraczem znam takich dwóch co mają wąskie podbieracze jeden krone kr 130 z wąskim drugi claas rollant 46, i powiem tak tego co ma kr 130 widziałem w akcji jak prasował słomę to raz sprasował i musiał drugi raz poprawiać bo usypywało mu się po bokach podbieracza, a ten co ma claasa mówił że krótkiego mateliału wogółe nie chciało mu zbierać tylko wychodziło bokami, ale akurat to mogła być również wina wysokiego podbieracza, tak więc prasa tylko z szerokim. :)   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj