adhock

80-90KM, 4x4

Polecane posty

adhock    2

Koledzy, szybka piłka

Poszukuję ciągnika o zbliżonych parametrach:

- 80-90KM mocy (maks 100, nie więcej)

- napęd 4x4, 

- maksymalnie mechaniczny, bez klimy i zbędnych bajerów,

- dobra dostępność części/serwisu na Podkarpaciu,

- żeby był mało awaryjny to wiadomo  :) ,

- przedni TUZ i WOM (opcjonalnie).

 

Ciągnik nie miałby dużo pracy ale jeździłby w trudnych warunkach (orka pod stromą górę itp.)

Do wydania ok 60 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Na podkarbaciu może coś od braci rosjan? W belarusach i pronarach części tanie, moc czuć, 4x4 ale niestety komfortu w nich nie zaznasz zbyt wiele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adhock    2

pola nie jest dużo więc powiedzmy, że komfort schodzi na dalszy plan ;) . A jak u nich z awaryjnością i opcją przedniego WOMu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

ja uzytkuje 8 lat belarusa 952 95KM, przysłowie gniotsa nie łamiotsa sprawdza się, pracuje w turze. Był okres 2 lat gdy robiłem nim 1500 mth rocznie  i dawał rade ale widać że dość mocno sie zurzył. Osobiscie gdybym kupował za gotówkę bez dotacji lub w wiekszym gospodarstwie dla pracownik jeszcze raz bym go wybrał. Komfot jest do maks 3 dni później przychodzi ból, czyli i tak lepiej niż C- 360.

awaryjność:

przecieki ale pamietaj że gdy w rusku nie cieknie to cos się popsuło,

pękające rurki który wymieniamy na węże i juz sie nie matwimy

po za tym pierdoły, żarowki uszczelniki filtry

mimo wszytstko dobrze jest nie oszczedzac na oleju, czy to silnikowym czy na dolewki do hydrauliki

 

60 tys to troche mało, bo jesli kupisz nowego to za to tą cene masz gołego bociana

 

warto dołożyć do szerszych opon, lepszej osi, podnosnikow podporowych i może klimatyzacji

 

i obecnie opcje mnogo jak u zachodnik, przedni wom, podnośnik. ladna kabina, IC, l;epsze oswietlenie, siedzisko pneumatyczne

Edytowano przez lukaschels

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Jeśli chcesz coś to szukaj MF 61xx albo Jaśka 6xxx ;) 


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Sprawdź case maxxum 5120, mf 3060, 3070.

 

Uwierz mi też nie mam klimy i nie chciałbyś przeżywać tego samego co ja przy upale 30oC. Więc radze ci brać z klimą.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

.JD 6210 - komfortowy i bardzo duzo zrobi, duza moc jak na 90 km, spalanie srednie, ale naprawde komfort mistrzowski ;)

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

W budżecie się zmieści po małych negocjacjach. Te 3000zł to napewno utargujesz:) Ciągniczek z podkarpacia, przedni tuz i wom też ma. Czego chcieć więcej?:D

 

olx.pl/m/oferta/massey-ferguson-3065e-CID757-ID6oPwh.html?code=2898571d6d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey3075    7

Witam! Ja polecałbym ci ciągnik massey Ferguson 3070(90km) Bardzo ekonomiczny a zarazem mocny. Sam posiadam 3070 (skrzynia speedshift z 1 półbiegiem) oraz 3075 (skrzynia dynashift 4 półbiegi). A kolega wyżej pokazał ci ofertę za którą przepłacisz jakieś 15 tysięcy zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adhock    2

No dobra. A jak to jest z tymi MF'ami z serii 3000. Podobno droga eksploatacja i są mocno wysłużone w większości. Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja na francje nie narzekam

Przejedlismy pare MF 3080 3085, teraz brat ma 3120 z 1994 roku juz 5 lat i go nie oszczedza.

Najwazniejsze to filtry i oleje, czesci jak do kazdego zachodniego ciągnika.

W tej cenie to spokojnie juz serie 61xx kupisz, Valtre 6350 6550, Renie Ares, oraz wiele innych.

Z tą kasą na rocznik ponizej 1997 nawet bym nie patrzyl

BTW niedaleko mnie stoi ładna Valtra 6350  za 63 tys jakby co pisz na pw to dam namiar ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Podpinam sie pod temat.

Szukam ciągnika 80-90km nowego w cenie do 130-140tyś brutto. 

Ciągnik miałby być pomocniczy i odpada z góry zetor.

Wole coś mechanicznego gdyż ciągnik nie będzie dużo pracował, potrzebny będzie do tura więc rewers mile widziany oraz opryskiwacza rozsiewacz i  takich drobnych czynności.

Ważne jest niskie spalanie i mała awaryjność lub tańsze części.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj