Skocz do zawartości
mfek3050

Feraboli vs krone vs welger vs sipma

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sipma

Wiadomość z agroFakt.pl

mfek3050    61

Jaki?

Ja teraz szukam prasy do mf 255. To która będzie dla niego najlepsza z wymienionych w pierwszym poście??

massey3075    7

A może Class Roland 44 wujek ma i za dobrą cenę nawet kupił i pracuje za urusus-em c-360

A Class roland44 bardzo fajna prasa i za tanie pieniądze wujek mój ma i za ursusem c360 ciąga

mfek3050    61

Claas odpada ze względu wąskiego podbieracza oraz to walcowa i będą mi się zatrzymywać baloty w komorze. A ja bym chciał łańcuchową z siatką i szerokim podbieraczem. To jakie są jeszcze propozycje? 

mfek3050    61

Feraboli ff20, krone kr 130 czy sipma farma II?

Lub coś innego?

Edytowano przez mfek3050

morfi81    30

jeżeli już szukasz prasy to tylko do mf3050 bo przy prasowaniu mf255 to szkoda ciągnika, paliwa też więcej spali i czasu, nie mówiąc już o jakości zbicia i ilości bel.

ja proponowałbym Ci się skupić na prasie z szerokim podbierakiem, siatką i rotorem (noże niekoniecznie)

mfek3050    61

Ta do 3050, więc chyba prasa będzie do 255. Zawsze ze znajomym we dwóch woziliśmy i robota szła szybko bo można było od razu owijać, a tak to jakbym prasował 3050 to by trzeba było od razu po prasowaniu zwozić a potem dopiero owijać i robota by trwała do 1:00. To jaka prasa do mf255?

A poza tym mf 255 świetnie sobie radził z czerwoną sipmą z 279/1 przez te 9 sezonów przy 1300 sztuk rocznie. Chyba że powiesz mi jakiś sposób żebym prasował 3050 i żeby robota szła tak samo szybko jak prasowałem 255. Szeroki podbieracz i siatka to obowiązek.  :D

Edytowano przez mfek3050

morfi81    30

jak kupisz prasę z rotorem to mf 3050 sprasujesz szybciej, belek będzie mniej i mniej spalisz paliwa w porownaniu do tego jakbyś prasował mf 255 z prasą bez rotora

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karolllllll
      jak myslicie dobry sprzet?? jak sie sprawuje?? odp
    • Przez pawelol111
      Witam, jest możliwe sterowanie prasą ( rozłożenie podbieraka, podnoszenie klapy, załączenie aparatu do siatki) w przypadku awarii sterownika?
    • Przez siwcu
      Witam,
      nabyłem prase Krone KR 10-16 i chciałbym prosić o pomoc w jej uruchomieniu. Nie wiem jak podpiąć węże od hydrauliki (który gdzie) są trzy.Jeden ma czerwony znacznik, czyli byłby do wyjścia jednostronnego? Jest jakiś schemat przygotowania jej do pracy? gdzieś wyczytałem ze wcześniej trzeba otworzyć klape, przekręcić jakiś zawór i dopiero w pole. Ale co jak.... nie wiem:D Dziekuję za pomoc

Załączam zdjęcie

• Przez witolo1
      Witam, niedawno kupiłem krone 8-16 i mam pytanie o sprzęgło kłowe w tej prasie. W mojej po otwarciu klapy łańcuch pracuje dalej u kolegi przy 10-16 zatrzymuje się. Na filmikach youtube też jest różnie raz się obraca raz nie. Jak powinno być?
    • Przez agroma1234
      Witam tak jak w temacie jakie macie przebiegi w prasach Krone oraz ile rocznie robicie balotów i czy są awaryjne ?