mfek3050

Feraboli vs krone vs welger vs sipma

Polecane posty

mfek3050    163

Witam wszystkich użytkowników AF. Na przyszły rok planuję zakupić używaną prasę rolującą, tylko niewiem jeszcze czy do mf255 (48km) czy mf3050 (75km).

 

Do mf255:

- krone kr 130,

- sipma farma II,

- feraboli ff20.

 

Do mf3050:

- feraboli sprinter 165 (bez rotora i noży),

- krone kr 130 S,

- welger rp 200 (z rotorem i nożami).

 

Wiem, że złe porównanie ze względu na rodzaj komory, ale po prostu takie mi wpadły w oko :D. Interesuje mnie ich awaryjność, wydajność i utrzymanie. Do prasowania siano i słoma, rocznie jakieś 1300 balotów. Która z nich będzie najlepsza?

 

I takie pytania:

1. Czy to prawda, że w welger rp 200 nie stają baloty w słomie?

2. Czy w młodszych rocznikach krone kr 130 (2003-2011) są problemy z łańcuchami (brak sprzęgła kłowego)?

3. Czy warto kupować prasę zachodnią (chodzi mi o utrzymanie, ponieważ znajomemu ukręciła się ośka od podajnika w prasie claas rollant 46, mówił, że nowa kosztuje 1000 zł :blink:  do sipmy można kupić za 150 zł)?

 

Przeniesione do odpowiedniego działu

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Po pierwsze wcześniej miałem czerwoną sipme z 279/1 i mf wogóle nie nażekał na 1300 balotów, zawsze nim prasowałem po drugie wszystkie prasy jakie wymieniłem mają automatyczne smarowanie po trzecie stawiam na komfort, utrzymanie itp. :)  


To co która prasa najlepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey3075    7

no myślę że do m-f 3050 pasuje welger rp200 bardzo fajna.Sam jej nie posiadam,ale mam welger lely rp220 farmer i już trzy lata pracuje bez żadnej usterki tylko dwa razy łańcuch spadł (zrobiła 2700 bel) naprawdę bardzo fajna tylko trzeba dobrze trafić i za dobrą cenę min.30000 zł.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey3075    7

Słuchaj kolego pierwsze ciągnołem ją mf 3075 dynashift(95km) jednak miał on tura i zmieniłem go na 3070(90km) i nic nie działo się gdy prasowałem suche siano.A masz silniejszy ciągnik czy tylko te dwa???

Mogę ci podpowiedzieć że najlepsza skrzynia do belownicy to dynashift naprawdę polecam

Mogę ci podpowiedzieć że najlepsza skrzynia do belownicy to dynashift naprawdę polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ta do 3050, więc chyba prasa będzie do 255. Zawsze ze znajomym we dwóch woziliśmy i robota szła szybko bo można było od razu owijać, a tak to jakbym prasował 3050 to by trzeba było od razu po prasowaniu zwozić a potem dopiero owijać i robota by trwała do 1:00. To jaka prasa do mf255?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

A czy mf 255 dałby rade z feraboli sprinter 165 (bez rotora i noży). Wiem, że to wg danych technicznych za mało bo ona potrzebuje 60 KM, ale materiał do prasowania jest lekki bo to tylko słoma i siano, prędkość prasowania by była taka jak przy sipmie czyli ok. 10 km/h (4 polowa), bale nie muszą być zbite na kamień, mają być takie żeby dało się je rozerwać gołymi rękoma, a pozatym sipma farma z 569 też potrzebuje niby 69 KM, a sporo ludzi podpina do nich c 360. Jak myślicie? MF da radę z tą ferabolką? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

jesli myslisz o prasie pasowej  feraboli 165 (bo 165 była pasowa zmnienno-komorowa ) to do obsługi bedziesz potrzebowal conajmniej 80 km zakladajac ze masz plaskie pola U mnie na gorkach 110 konnym ciagnikiem predkosc spadala do 7 km/h A m255 mozesz ja ciagac ale po utwardzonych drogach (wazy ok 2400kg )Ogolnie prasa prosta w ogsłudze i poza pasami bez awaryjna Sokolka na bazie tej prasy wypuscila model bodajze 582  To z czesciami nie powinno byc problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Pola i łąki mam płaskie mam tylko jedno pole z nierównością ale tam bym ewentualnie prasował mf 3050 (75km). Tak chodzi mi o sprintera 165. Czyli mf 255 nie da rady? 


Mój mf 255 waży 2890 KG

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Nie ma mowy aby 255 pracowal z ta prasa A jesli twoje laki sa podobne do moich (czyli czasem podmokle ) to i 3050 nie poradzi sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Szkoda taka fajna prasa...

 

To wtedy jaka prasa do mf 255?


Prawie wcale nie są podmokłe, sporadycznie się zdarza, że są mokre na drugi pokos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez skarbek15
      Jak w temacie kupię sterownik lub komputer do Krone Combi Pack 1250 lub 1500 mogą być nie działające i nie sprawne lub po nieudanych naprawach innych serwisów Kontakt 508537293. Oferujemy również naprawę tych sterowników i komputerów pokładowych jeśli ktoś ma problem z tymi sterownikami zapraszamy do kontaktu.



    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      mam problem ze sterownikiem w tej belarce. Wyświetla się taki błąd. Co on oznacza?
      Pozdrawiam.

    • Przez RockAndRolnik
      Decyzja zapadła kupujję 1250 MC Fortimę. Rozważałem 1500 MC i Mchale 5400c lub 5500, ale zdecydowałem się na Krone Fortima 1250 MC ... po roku napisze o doświadczeniu swoim Może ktoś ma i podzieli się swoimi odczuciami   ?
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez Marcin157
      Witam, mam problem z prasa rolującą krone KR 155 podczas dobijania belki otwiera się tylna klapa. Na zamkniętej komorze wygląda tak jakby siłownik nie podnosił tego uchwytu do końca co blokuje klapę. Proszę o jakieś porady co zrobić!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj