Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Co sądzicie o takim ciągniku 150km

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam piszę ponieważ zadaje sobie pytanie odnośnie ciągnika Massey Ferguson 7480. Ma on ok 155km. Ogólnie słyszałem że ludzie są zadowoleni ze swoich 64xx I tak myślę czy byłby to dobry ciągnik czy jednak brać inne pod uwagę. Do wyboru byłby też ciągnik John Deere 6150M Bądz 6150R I tutaj też już nie mam pojęcia który byłby lepszy. Ciągniki byłyby zakupiony na PROW.

I tu prośba odnośnie do was. Jeśli wiecie coś o tych ciągnikach to prosiłbym o pomoc. Wiem że zakładam kolejny temat lecz w poprzednich nie brałem pod uwagę massey'a i nie miałem wątpliwości które pojawiły się z czasem. Mam jeszcze sporo czasu zanim będzie ten cały  prow i ta procedura. Więc proszę o pomoc. :) 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

bierz JD bo i tak go kupisz......

 

a te wszystkie tematy można było zawrzeć w jednym pod tytułem : "JD 150KM czy może ciągnik jakiejś innej marki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

bierz JD bo i tak go kupisz......

 

a te wszystkie tematy można było zawrzeć w jednym pod tytułem : "JD 150KM czy może ciągnik jakiejś innej marki"

Jak może go kupić jak chłopak nieletni jest?

Tatuś chce kupić traktor na prow który nie wiadomo kiedy ruszy a i tak będzie to ''Dżej DI". Po co robisz  kolejny juz temat od roku chyba jak w każdym innym temacie  zachwalasz tylko JD nie mając bladego pojęcia o innych markach.

Idąc twoim tokiem myślenia proponuję ci Fendta bo najlepszy  a wszsytko inne to złom.

Moderatorzy powinni cię już dawno upomnieć o spamowanie i zakładanie zbędnych tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

JD!!! Jest najlepszy i ch*j ewentualnie zetor typowe myślenie sporej części użytkowników ;) 

znajomi mają JD różnej mocy i jakoś nikt z nich nie jest zachwycony... Wszyscy uważają że pali za dużo a jeden w 3 lata za naprawy dał niemal 100 tys.

Jeden ma JD i Claas-a uważa że claas lepszy 20km więcej i pali minimum  2l/godz mniej i wygodniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pisałem na samym poczatku że przepraszam za kolejny temat. Jeśli nie chcecie lub jak w przypadku Tetsuya bolą was już oczy to po prostu nie wchodz w ten temat. Tak nie ja będe kupować ten ciągnik lecz ja będe jego głównym operatorem więc wybieram go pod siebie. Czy to aż tak dziwne i nie można tego pojąć? Nie twierdzę też, że JD to najlepszy ciągnik. Jest porównywalny np z Fendt'em. Mógłbym zaryzykować stwierdzenie że to ta sama półka. A i nie pytałem o Massey'u więc teraz założyłem temat i nie wiem który brać. Ogólnie to mój tata chce tą M ponieważ to ciągnik dużo prostszy. Ja natomiast wolałbym tą R bo nie boję się zbyt tego komputerka itp. Jest to na pewno wygodniejsze. A jeszcze jedno. Mam u siebie Johny i jestem z nich zadowolony. Jest twierdzenie jak dbasz tak masz więc jeśli kolega od valadin1'a nie użytkował zgodnie sprzętu z przeznaczeniem to nie dziwie się. Moje ciągniki są na prawdę dobre co nie znaczy, że nie ma lepszych ciągników i marek :). W odpowiedzi na kolejne głupie pytania. :) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli co lepiej tą M czy może tego MF ? bo on też nie jest chyba tak zbajerowany jak R. Znam wiele osób które są z nich zadowolonr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Wiem tylko tyle, że wg tygodnika rolniczego jd to drugi najczęściej sprzedawany ciągnik w Polsce, to chyba o czymś świadczy więc bierz jd. To może tu ktoś mi w końcu powie jak założyć nowy temat?? :D

 

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

No bo sąsiad ma to ja nie będę miał JD :D To tylko o tym świadczy.

Wcześniej wszyscy dawali sobie rade starymi Ursusami a teraz JD jest niezbędny :P NIe ważne że taki ciagnik pracuje później 100mtg rocznie ważne że jest to Jeleń .

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Do założyciela tematu. Ty jesteś jakiś samotny masz problemy ze sobą? Nie masz z kim porozmawiać? Co jakiś czas zakładasz tematy na temat jd. Nic z tej paplaniny nie wynika. Tyle już napisano na temat jd i innych marek, że można wyrobić se zdanie na podstawie samej lektury ewentualnie dopytać o szczegóły użytkowników. Ale cóż jaki temat taka dyskusja, jak widzę nic nikt konkretnego nie napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Na pierwszym miejscu sprzedawanych ciągników w Polsce jest NH jego też weź pod uwagę żebyś nie zakładał nowego tematu :P. A co do tematu to chyba się nie dowiem jak go założyć  :(.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nh ma kilka osób z mojej miejscowości i nie podoba mi się w nich ten no jęk skrzyni. To nie to samo co TM :) i hubertuss uwierz nie mam ani problemów ze sobą ani nie jestem samotny. Otacza mnie wielu prawdziwych przyjaciół. :) Ciekawe czy ty możesz powiedzieć to samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

W każdym razie tańszy od jd. A DF?

 


john może ty mi powiesz jak założyć nowy temat bo muszę się czegoś dowiedzieć  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Powiem. A DF no powiem tak jeździłem na pokazach to kurde no bajka te siedzenie po prostu pływa lewo prawo przód i tył i ta kabina na amortyzacji i przednia oś no bajka. ale są różne opinie ale po tej jeździe testowej to spodobał  się a teraz odnośnie tematu 

wejdz np w john deere 5e,5m,r5 itp i tam jak wejdziesz z prawej strony masz napis napisz nowy temat i tam klikasz wybierasz nazwę tematu i heja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/74388-nowość-vs-klasyka/#entry1429811

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/74863-co-sądzicie-o-takim-ciągniku-150km/#entry1440661

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/74080-john-deere-6150r-dd-vs-deutz-fahr-6160ttv-a-moze-jednak-massey-ferguson-7615-vt/?do=findComment&comment=1422654

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/73347-fendt-714-vario-scr/?do=findComment&comment=1407616

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/71992-ciagnik-na-40/?do=findComment&comment=1380505

Proponowalbym polaczyc wszsytkie tematy i nazwac dylemat mlodego gimbusa.

Walisz temat za tematem od pol roku a szanse na modernizacje na traktor masz znikome. Jezeli brales juz traktor na modernizacje to w nowym MGR mozesz pomarzyc o nowym JD. Teraz beda  przyznawac premie  glownie na  ekologie i srodowisko tzn. rozsiewacze nawozow,beczki ascenizacyjne,uprawa bezorkowa itp. a  wiem to bo mi w agencji juz to powiedziano. Takze zacznij od tego czy masza jakiekolwiek szanse na  modernizacje a dopiero zaloz temat o wyborze trakotra. Wg mnie nie bedzie nowego traktora a tematy bedziesz regulanie zakladal tylko po co?

Jak ja jestem zainteresowany to chodze  do dilerow i siagam ciagnik na testy a nie  pytam sie ludzi po forum ktory traktor bedzie lepszy. Tyle bedzie opini ile uzytkownikow.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/74388-nowość-vs-klasyka/#entry1429811

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/74863-co-sądzicie-o-takim-ciągniku-150km/#entry1440661

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/74080-john-deere-6150r-dd-vs-deutz-fahr-6160ttv-a-moze-jednak-massey-ferguson-7615-vt/?do=findComment&comment=1422654

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/73347-fendt-714-vario-scr/?do=findComment&comment=1407616

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/71992-ciagnik-na-40/?do=findComment&comment=1380505

Proponowalbym polaczyc wszsytkie tematy i nazwac dylemat mlodego gimbusa.

Walisz temat za tematem od pol roku a szanse na modernizacje na traktor masz znikome. Jezeli brales juz traktor na modernizacje to w nowym MGR mozesz pomarzyc o nowym JD. Teraz beda  przyznawac premie  glownie na  ekologie i srodowisko tzn. rozsiewacze nawozow,beczki ascenizacyjne,uprawa bezorkowa itp. a  wiem to bo mi w agencji juz to powiedziano. Takze zacznij od tego czy masza jakiekolwiek szanse na  modernizacje a dopiero zaloz temat o wyborze trakotra. Wg mnie nie bedzie nowego traktora a tematy bedziesz regulanie zakladal tylko po co?

Jak ja jestem zainteresowany to chodze  do dilerow i siagam ciagnik na testy a nie  pytam sie ludzi po forum ktory traktor bedzie lepszy. Tyle bedzie opini ile uzytkownikow.

Kolego ale o ten prow i czy go dostane to się nie martw. :) To już jest mój problem tak wiem że mogę nie dostać go ale na prow 2007-2013 nie brałem ciągników i maszyn. 

Nie pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koledzy teraz mała zmiana tematu bo nie wiem gdzie dać ten temat a mianowcie jak najlepiej powinno się kastrować prosięta z przepukliną ? Wiem jak się robi te zdrowe lecz nie wiem jak te z przepukliną jak miał ktos styczność z takim zabiegiem proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj