Skocz do zawartości
darek3

Mccormick MTX 150 biały dym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darek3    159

Witam.

Chciałbym się Was poradzić w pewnej sprawie a mianowicie w ciągniku mccormick mtx 150 po odpaleniu pojawił się biały dym (może był to bardziej biało-siwy) który po chwili znikł i nie było widać żadnego dymu i znowu po lekkim przegazowaniu znów się pojawił. Dodam że było to na zimnym silniku a gdy się trochę rozgrzał to nie było tego widać, ciągnik zapalił błyskawicznie i chodził równo tylko ten biały dym mnie niepokoi. Jest w nim silnik IVECO i nie wiem czy te silniki tak mają czy są to już objawy jakiejś usterki. Ciągnik ma już przepracowane 7500 mtg i jest z 2004r. więc jeśli ktoś może to bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co o tym myśleć.

mariusz(ZDUN)    175

Przede wszystkim nie Iveco tylko cummins  a poza tym jeśli dym znika zaraz po odpaleniu i nie ma innych objawów to bym się tym na razie nie przejmował

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

darek3    159

Co do silnika to się nie będę kłócił bo go nie znam ponieważ chcę kupić jakiś ciągnik ok 150KM i byłem właśnie tego obejrzeć i gościu mówił że jest to silnik IVECO na rotacyjnej pompie paliwowej więc mówię to co się dowiedziałem. No niby nie ma się czym przejmować na razie ale ten dym chyba nie wróży nic dobrego. A poza tym koło mnie jeździ claas ares i case 150 i one żadnego dymka nie puszczają nawet na zimnym silniku. A więc na razie się wstrzymam i poszukam coś bardziej pewnego ale jeśli ktoś coś wie na temat tego silnika to niech się wypowie bo może ten typ tak ma.

Wiadomość z agroFakt.pl

Marcin252    0

Przede wszystkim nie Iveco tylko cummins  a poza tym jeśli dym znika zaraz po odpaleniu i nie ma innych objawów to bym się tym na razie nie przejmował

O ile się dobrze orientuję to w McCormick MTX 150 jest silnik Iveco, możliwe że pomyliło Ci się z Case MX 150, w którym to faktycznie jest Cummins

darek3    159

A co myślicie o tych mtg czy 7500mtg jak na dziesięcioletni ciągnik to dużo czy mało?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piters182
      Witam, czy możecie mi coś powiedzieć na temat nowego ciągnika Mccormick XTX 145 wszystko chce wiedzieć ne temat jego.
    • Przez dansobin
      Witam wszystkich,
      Chciałbym uzuskać opinie od innych użytkowników ciągników z serii CX (McCormick oraz CASE), jestem użytkownikiem McCormick CX100 rok 2003, ciągnik ogólnie stan dobry ale wydaje mi się że brakuje mu mocy, Przy orce pługiem 3x40 na IV klasie ma problem osiągnąć 6 km/h, jeżdziłem 3 L (około 5 km/h), ewentualnie na 1 H ale tylko na żółwiu, po rozpędzeniu i przerzucenia półbiegu na zająca ciągnik słabnie, czy to możliwe żeby ponad 100KM miało problem z takim pługiem? Chciałbym zasięgnąć opinii innych użytkowników tak dla porównania przed jakimikolwiek naprawami.
    • Przez wloczykij
      Witam,
      Ciągnik fabrycznie ma żarówki H4, po 8 latach użytkowania zauważyłem że ma też żarówki h7 po bokach lampy, co ciekawe znalazłem też gotową kostkę koło reflektora do tych żarówek, czyli wychodzi na to że instalacja jest przygotowana pod podłaczenie ich, ciekawi mnie co to za żarówki? Oświtelenie robocze? Gdzie są w kabinie ich kostki by je podłączyć i przede wszystkim jak fabrycznie powinny być podłaczone? dodatkowy przycisk ? Załączam foto żarówek.
    • Przez Arturo1610
      Witam.
      Mógłby mi ktos powiedziec jak to jest z silinikami w case mx, mccormick mtx? 
      Głownie chodzi o to w ktorych latach i jakich modelach były monotowane silniki CUMMINS a kiedy IVECO oraz PRKINS ?
      Wiem ze perkins to na pewno w case mx80c mx90c oraz mx100c a takze w mccormick MC. Ale cos slyszałem ze w mtx tez perkinsy byly np chyba mtx 140. Ogolnie troche nie ogasrniam kiedy i gdzie jakie siliniki sa i w których latach wiec jak ktosby mogł pomoc to z gory dziękuje
    • Przez krzysiek16m
      W tym temacie, prosiłbym o zamieszczanie instrukcje obsługi, katalogów części do ciągników marki McCormick.