darek3

McCormick MTX 150 -Biały dym z wydechu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darek3    416

Witam.

Chciałbym się Was poradzić w pewnej sprawie a mianowicie w ciągniku mccormick mtx 150 po odpaleniu pojawił się biały dym (może był to bardziej biało-siwy) który po chwili znikł i nie było widać żadnego dymu i znowu po lekkim przegazowaniu znów się pojawił. Dodam że było to na zimnym silniku a gdy się trochę rozgrzał to nie było tego widać, ciągnik zapalił błyskawicznie i chodził równo tylko ten biały dym mnie niepokoi. Jest w nim silnik IVECO i nie wiem czy te silniki tak mają czy są to już objawy jakiejś usterki. Ciągnik ma już przepracowane 7500 mtg i jest z 2004r. więc jeśli ktoś może to bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Przede wszystkim nie Iveco tylko cummins  a poza tym jeśli dym znika zaraz po odpaleniu i nie ma innych objawów to bym się tym na razie nie przejmował


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

Co do silnika to się nie będę kłócił bo go nie znam ponieważ chcę kupić jakiś ciągnik ok 150KM i byłem właśnie tego obejrzeć i gościu mówił że jest to silnik IVECO na rotacyjnej pompie paliwowej więc mówię to co się dowiedziałem. No niby nie ma się czym przejmować na razie ale ten dym chyba nie wróży nic dobrego. A poza tym koło mnie jeździ claas ares i case 150 i one żadnego dymka nie puszczają nawet na zimnym silniku. A więc na razie się wstrzymam i poszukam coś bardziej pewnego ale jeśli ktoś coś wie na temat tego silnika to niech się wypowie bo może ten typ tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin252    0

Przede wszystkim nie Iveco tylko cummins  a poza tym jeśli dym znika zaraz po odpaleniu i nie ma innych objawów to bym się tym na razie nie przejmował

 

O ile się dobrze orientuję to w McCormick MTX 150 jest silnik Iveco, możliwe że pomyliło Ci się z Case MX 150, w którym to faktycznie jest Cummins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

A co myślicie o tych mtg czy 7500mtg jak na dziesięcioletni ciągnik to dużo czy mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Remarian
      Witam
      Poszukuję schematu elektrycznego klimatyzacji do McCORMICK G Max135. Traktor był rozpoławiany, po złożeniu wszystkiego i nabiciu klimatyzacji niestety klima już nie wystartowała. Pobieżna diagnoza wskazuje na problem z elektryką.
    • Przez Szwagier99
      Witam posiadam Mccormick mtx 135 , 2009r po włączeniu rewersu do tyłu podnośnik podnosi ramiona. Jak to wyłączyć?
    • Przez Michalmtx
      Blad E 4 3
    • Przez kamilb1996
      Witam, otóż nie dawno nabyłem mccormicka cx105. Problem jest w ciągniku następujący jazda do przodu bez zarzutu (czasami ostro szarpnie przy puszczaniu sprzęgła) natomiast do tyłu brak reakcji. Kontrolka Neutral nie zawsze świeci (choć dźwignia jest w pozycji N) jazda przód kontrolka nie działa (traktor ciągnie) natomiast po wrzuceniu Rewersu kontrolka się zapali lecz żadnej reakcji. Zauważyłem jeszcze że po zostawieniu w pozycji N dźwigni ciągnik minimalnie toczy się do przodu. Ktoś spotkał się z podobnym problemem i jest mi stanie pomóc? Z góry dziękuję i pozdrawiam 
    • Przez ketlin23
      Witam będę budował podnośnik na tuz do mccormicka i zastanawiam się ile kg zrobić ile ma ważyć ciągnik pracuje z pługiem kverneland eg 85 4 skibowym z gruberem 3m pom Brodnica i mam zamiar dokupić do niego aktywny siewnik nadbudowany 3m jeszcze nie wiem jaki dokładnie marki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj