chomik111

Ludzie PSL-u

Polecane posty

hubertuss    4652

Nie byli umoczeni to się umoczą. Niestety taka jest prawda, że ludzie naprawdę mądrzy jda do biznesu za duże pieniądze. Trzeba tam się napracować, zaryzykować ale można dużo zarobić. Do polityki idą w większości lenie, karjerowicze i amatorzy łatwego pieniądza za nic. Polityk ma na co dzień wyborce gdzieś. Jak przychodzi kampania to się łaszą wszyscy. Ale tylko do dnia wyborów. Co do samego Sawickiego on powiedział prawdę. Ceni biznesmenów, bo PSL dzisiaj to partia ludzi biznesu, dużych rolników, biznesmenów. Przeciętny rolnik nie ma tam czego szukać może jedynie oddać głos. Po wyborach jest kopnięty w d... Jest więc frajerem, których psl nie lubi.

Co do producentów jabłek. Podejrzewam, że te dopłaty z uni za nie sprzedany surowiec. To nie takie proste sprawy, że idziesz do okienka i bierzesz kasę. Ludzie kredyty pobrali to bank nie pyta, czy na dopłaty czekają, czy wnioski złożyli. Tylko kasy chce w terminie. Podejrzewam też że spora część rolników jabłko sprzeda i po dopłaty wniosek złoży. I dlatego cała afera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

niestety jest dokładnie jak piszesz ....nawet w małych lokalnych społecznościach widać kto się pcha do wyborów samorządowych, niestety często i gęsto  same mendy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

A wiecie dlaczego ludzi z PSL-u nazywa się arbuzami bo z wierzchu zielonii a w środku czerwoni he he Chyba jedyna partia, która mogłaby robić koalicje ze wszystkimi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Prawdę mówiąc to minister mądrze powiedział i trzeba się z nim zgodzić ;) Nie wiem dlaczego niektórzy się z nim nie zgadzają. 

Jak byście nazwali człowieka co sprzedaje jabłka po 12gr za kilogram a z rekompensaty może dostać 27? Nie inaczej jak idiotą lub frajerem ;) 

Ja jestem wstanie zrozumieć dlaczego to robią bo nie mają kasy. Ale sami na siebie bat kręcą. Przetwórnie nakupią towaru za grosze, wyprodukują soki, zrobią zapasy na ponad rok i w nowy sezonie nie dadzą rolnikom ceny na jabłka bo mają zapasy a poza tym znowu frajerzy się znajdą co sprzedadzą za grosze i biznes się kręci. 

A rolnik wpada w koło czemuś biedny boś głupi a czemu głupi bo biedny. 

 

Puki się rolników za mordy nie weźmie i nie zmiesza z błotem tak, żeby się otrząsnęli ze swojej głupoty to nic nie da. Nie ma co się politykami zasłaniać, że są źli bo sami nie jesteśmy lepsi. 

 

A rozwiązanie jest jedno, trzeba się jednoczyć na wzór niemiecki ale trochę wody musi jeszcze upłynąć.

Może trochę ostro, może za ostro ale co zrobić jak taka prawda.. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

gdyby ci bank monity za raty wysyłał inaczej byś śpiewał to raz. A dwa tak jak pisałem część rolników sprzedała jabłka i wnioski o dopłaty złożyła. Za warzywa jak dobrze pamiętam polscy rolnicy złożyli wniosków na więcej kg niż w ogóle kupuje Rosja z całej europy. Takimi frajerami za jakich ma ich Sawicki oni jednak nie są. Poza tym za nazwanie kogoś frajerem na ulicy leje się w pysk. A co do PSL u oni byli w koalicji ze wszystkimi. Jako ZSL byli nawet przybudówką PZPR. Bo o koalicji wtedy mowy być nie mogło. Tak więc PSL może być w koalicji od PZPR do PIS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tyle że nie ma alternatywy dla PSL. Partia - inaczej część. PSL "reprezentuje" rolnika. Inne partie wszystkich... a jak wiemy każda grupa społeczna ma sprzeczne interesy więc raz się daje nauczycielom, raz rolnikowi, raz przedsiębiorcy ale ogólnie wszystkich batem i sobie do korytka. Jest nadzieja w Korwinie Mikke ale niestety on zapatruje się na kapitalizm dziewiętnastowieczny a tam także pracownik był wykorzystywany. Bardzo mądrze mówią narodowcy od Zawiszy i Bosaka jednak nie mają siły przebicia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Tak piszecie PSL to, PSL tamto, jakby jakakolwiek przynależność partyjna wymuszała określony sposób myślenia, czy postępowania. Wszyscy politycy odpowiadają na "zapotrzebowanie społeczne", zwłaszcza przed wyborami. Jeśli tylko dojdą do wniosku, że "naród" chce by coś zostało nazwane białym, to tak to nazwą. Za tydzień będzie czarne, albo żółte, albo jakie tylko będzie potrzebne. A jeśli komuś się wyrwie szczera wypowiedź, to zaraz za nią przeprasza. Nie ma znaczenia, czy to PiS, PO, PSL, czy mała partia, cel jest jeden - KORYTO. Utrzymać się przy nim lub dopchać się, to cel nadrzędny, dla którego poświęcą wszystko (najchętniej nie swojego) i powiedzą wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

no tak lepiej cały czas mówić, że brak pieniędzy, bo bank bo coś ale w ten sposób dalej nic się nie zmieni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Psl reprezentuje rolnika? Nie wygłupiajcie się. Wyśmiewany Lepper zrobił więcej dla rolnika niż PSL w ciągu wszystkich swoich rządów. PSL reprezentuje przedsiębiorców rolnych i biznes. Zobaczcie czym zajmują się członkowie PSL i ich rodziny  na szczeblu krajowym i lokalnym. Rolnik potrzebny jest im jedynie na wybory. Sawicki wyzywa od frajerów a tak naprawdę nie wiele w tej brukseli załatwił. Teraz zwala na rolnika, że niby to ci co jabłka sprzedają są temu winni. Klasyczny numer w polityce zwalić winę na innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

PSL nikogo, poza soba nie reprezentuje. Dba tylko o własny krąg i własne interesy. Niestety, interesy ludzi PSL nie idą w parze z interesami rolników, a nawet powiedziałbym dosadnie - szkodzą. Popatrzcie sobie na "skład" PSL - tam nie ma rolników, tylko profesorowie z uczelni rolniczych, biznesmeni, dojący rolników, cinkciarze, trochę oszołomów, byli SB-cy itp. Idą tam tylko ci, co nie maja za grosz sumienia i potrafią nieźle ryć, aby być przy korycie. Hasło naczelne:

 

Nie da wam nikt tyle, co my wam możemy OBIECAĆ.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Przed chwilą słyszałem w tv jak to z tymi jabłkami jest.

- rekompensata 27 gr od kilograma. Jeśli złoży wnioski dużo ludzi może być i po 4 grosze. Cena 27 nie jest gwarantowana.

- Plon od jakiego można dostać dopłatę jest z góry wyliczony. I nie może być większy niż 30,6 tony z hektara. Podczas gdy facet mówił, że zbiera 70 ton z ha.

- Jabłka muszą być do tego czasu przechowane. Czyli trzeba mieć gdzie i ponieść koszty

- Dopłaty zostaną wypłacone za klika miesięcy.

Nie potrafiło się nic konkretnego załatwić to najlepiej ludzi nazwać frajerami. A defakto dostali teraz te same pieniądze, które dostali by za parę miesięcy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w d*pie PSL i ich "reprezentowanie" oraz "walkę" o nas, mam w d*pie te pomoce komunis... tfu sory... pomoce unijne, wystarczy mi, żeby po prostu w niczym mi nie przeszkadzali. Dlatego głosuję na KNP, bo tylko wtedy doczekam prawdziwej wolności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ludzie, puki PSL będzie w sejmie to będzie tak jak jest. Jedynie kiedy Lepper siedział w rządzie to mimo że nie zgadzałem się z jego poglądami to jednak coś na wieś skapnęło. To ścierwo (PSL) poza dwoma latami gdy PiS wygrało wybory ciągle siedzi w koalicji i ciągle ma rolnictwo pod opieką. No ale jak ktoś o stołki się boi (i to nie tylko te w sejmie, bo każdy poseł z PSL ma rodzinę i znajomych poupychane w wszystkich spółkach skarbu państwa) to robi to co większy mu każe. A tym co piszą o braku alternatywy życzę by jeszcze 2 kadencje siedzieli w rządzie i tak ich obłożyli podatkami że na chleb im nie będzie starczało...

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

jedyne wyjście to odsunąć koryto od świń bo świni od koryta nie odpędzisz

w hiszpani jak nie było ceny na truskawki to plantatorzy przestali rwać a polsce jaka cena by nie była to i tak oddaja na przetwórnie  mimo że dzielą się pół na pół zyskiem ze zbieraczem 

druga sprawa piszecie jakie to maja JD rolnicy wystarczy kupić gazetę albo przejrzeć strony z licytacji komorniczych i zobaczyć ilu licytują u nas już 5 zlicytowali a jeden się powiesił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie co do rekompensat, nie jest tak różowo, co do embargo i nadprodukcji wyjątkowej w tym roku a jednocześnie braku cen to z panem sawickim się zgodzę, tak rolnik to frajer i to do ntej potęgi mozecie mnie zjeździć ale pomyślcie dlaczego warzywa są pod psem, ponieważ niemcowi jak kombajn do marchwi przyznali to jak miał 3 ha to dalej ma 3 tylko garba na plecach nie ma a polak jak polak od razu z grubej rury doszło do tego ze u nas we wsi w niedzielę marchewki kopią. Panowie nic tylko żyć nadzieją że będzie lepiej taka jest okrutna rolnicza prawda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

PSL to jedna wielka banda złodziei, zwanych inaczej biznesmenami którzy wykorzystują rolników.

Poczytajcie czym się zajmują działacze PSL tak dla przykładu Z. Komorowski ten od Bakomy itp,,, trzy lata temu wybudował sobie fabrykę etanolu w Goświnowicach(bardzo dużą gorzelnie) co była otwierana z wielką pompą przez kolegów takich jak np Pawlak Sawicki itd. Na dzień dzisiejszy osiągnęli to co chcieli, wykończyli całą konkurencję czyli gorzelnie, oczywiście tylko oni dostarczają etanol do firm paliwowych typu Orlen, i już teraz przez brak konkurencji cały czas stopniowo obniżyli cenę kukurydzy która jest nie opłacalna w produkcji.

Jak dwa lata temu mówili że spowodują że nie opłaca się suszyć kukurydzy to się śmiałem, a dzisiaj co mamy! taki duży gracz już dyktuję cenę.

Kto był tam to widział ten zakład sprzedający tam rolnicy kukurydzę są traktowani jak zero, po dwie doby w kolejce czekają jak psy i się wpatrują w numerek kiedy może wjechać na ten moloch bo jak pójdzie się wylać na więcej niż 3 minuty to przepada jego kolej.

Można by tu więcej pisać ale to jest jeden z takich przykładów.

A Sawicki to najgorszy minister rolnictwa jaki był.

Brakuję takich ludzi jak Lepper, a jak tacy są to się boją działać ponieważ nie chce wylądować na STRYCZKU.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A ja dodam od siebie tyle że polityka rolna idzie w kierunku wielko -obszarowcow( nie raz sponsorowanych przez "ludzi władzy ") i już nie doczekamy się czasów gdzie każdy z nas będzie produkował opłacalnie ,nie ważne w jakiej branży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Chwalicie Leppera jakby robił coś innego niż inni. Tak samo obsadzał swoimi ludźmi różne posady, bez względu na to, czy się nadawali, czy nie. Za jego walkę z "warszawką" zapłaciło wielu rolników, przykład: ojciec przekazał dwóm synom gospodarstwo - ponieważ hodowali bydło mięsne, jeden dostał ziemię, drugi stado. Lepper wprowadził PZ i oczywiście żaden z braci się nie kwalifikował. Blokady dróg - wymuszanie zmian przepisów kosztem tych, którzy stali w korkach, tak jakby to oni mogli te przepisy zmienić. Wysypywanie ziarna na tory - ktoś je kupił za granicą i ponieważ miał prawo, chciał sprzedać w Polsce. Nie twierdzę, że ten import był dobry dla nas, ale jak byście się poczuli, gdyby ekipa z Ursusa spaliła Wasze Claas-y, JD, DF, czy co tam jeszcze, bo w ich interesie jest, żebyście kupowali ich wyroby? Nie chodzi mi o szarganie go, ale fakty są faktami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

Widzieliście wstepne wyniki wyborow samorządowych? Na chwile obecną PSL wygrywa w 10 województwach! Ja sie pytam kto na nich głosuje?! Komu sprawia przyjemność bycie oszukiwanym? Tu musze przyznać racje Sawickiemu, rolnicy są frajerami, bo kto inny na nich głosował jak nie zacofani rolnicy? Przecież tyle było opisywanych spółek zarządzanych przez ludzi PSL ktorzy oszukali rolników na dziesiątki mln zł, a ta ciemnota(czyt. znaczna część rolników)  nadal okazuje im slepe zaufanie. Nie wiem jak Wy ale ja juz nie moge patrzec na tych PSLowców a tym bardziej na rosnące ich wyniki, mam tylko wielka nadzieje ze w parlamentarnych nie dostaną nawet 3%, tego nam wszystkim życze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U mnie w gminie nowy "stary" wójt i 70% radnych to PSL, a tak wszyscy na nich długie słali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Koledzy po fachu. Czytam wasze myśli i dochodzę do wniosku że byli byście zadowoleni jak by u władzy byli ludzie nie związani z PSL. Tylko pytanie się kłania czy coś by się zmieniło? Ja osobiście w to wątpię.

Ktoś tu poruszył temat że w PSL są ludzie którzy mają jakieś działalności gospodarcze itp. Zwróćcie uwagę na taką zależność. Są to ludzie którzy coś myślą i działają. Przez to widzą co się dzieje dookoła. Są to ludzie przedsiębiorczy. A wy macie im za złe im za to że do czegoś doszli? Odnoszę wrażenie że woleli byście aby u władzy zasiadali ludzie typu (wstawiony Mietek z pod sklepu który nie potrafi zadbać sam o siebie). Ot cała nasza Polska mentalność się kłania. Czyli ja nie chcę mieć więcej, ja chcę aby sąsiad miał mniej niż ja.

Na koniec przytoczę takie przysłowie. ,,czemuś biedny? boś głupi. Czemuś głupi? boś biedny" I żeby nie było to nie jestem z PSL-u i nie chcę nikogo obrazić. Po prostu ludzie zatrzymajcie i pomyślcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj