ziutek92

Oswietlenie w kabinie ciagnika

Polecane posty

ziutek92    43

Witam chciałbym zrobić oświetlenie w kabinie ciągnika na 3 lampki dwie po bokach jedna na środku z przodu kabiny i mam problem z ustaleniem schematu ponieważ chce aby działało na przycisk gdy naduszę przycisk w kabinie to załączają się wszystkie 3 lampki i również chce na włącznik krańcowy gdy otwieram lewe drzwi to zapala się światło z tylu z lewej strony i z przodu na środku gdy otwieram prawe drzwi to zapala się prawe światło z tylu i na środku z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niepotrzebnie komplikujesz sobie życie. Będzie jakaś różnica jak zaświecą się dwie lampki zamiast trzech? Myślę, że nie. Ale jak będziesz się upierał przy swoim, to jest to zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek92    43

no właśnie jest próbowałem coś sam rysować kombinować ale nie bardzo jedna stronę bym zrobił ale gdy dołączam druga to wtedy już nie ma podziału tylko wszystkie 3 na raz się zaświecają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

http://chomikuj.pl/gumo9202/Dokumenty

 

W linku masz schemat tego oświetlenia kabiny musisz dobrć sobie bezpiecznik i przewody pod moc żarówek.

Jakbyś miał jakiś problem co i jak to pytaj postaramy sie odpowiedzieć i lepiej tutaj niż na pw ponieważ zostaje na przyszłość i więcej osób ma wgląd do tego i mogą zostać szybko wychwycone rożne pomyłki.

 

 Schemat nie jest wykonany według wszystkich norm określających wykonywanie schematów ale myślę ze widać co i jak....

 

życzę milej pracy :)   :)   :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miłej pracy z tego nie będzie, bo jak podłączy tak jak na schemacie, to włączenie któregokolwiek włącznika spowoduje zaświecenie wszystkich żarówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Potwierdzam poprzednika.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

Oczywiście że macie racje już zostało poprawione schemat stworzyłem na szybko i niedokładnie sprawdziłem chyba zaczyna być już widać ze od dłuższego czasu nie mam wiele wspólnego z elektryka/elektronika codziennie teraz raczej wszystko ok 

Edytowano przez konrad18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

wasza dyskusja nasunęła mi pewne pytanie.

 

obecnie w samochodach trafiają się diody doświetlające deskę rozdzielczą i tunel środkowy ale nie rażą w oczy - są w takich jakby kanalikach.

dzieki temu mogą się świecić cały czas i w żaden sposób nie przeszkadzają w jeździe.

 

czy może spotkaliście się z takimi lampkami? można gdzieś takie coś kupic?

 

z góry dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj