Miki-RF

Lemken Kompaktor K500 A, Opall Agri Saturn II (4m) czy Lemken Korund 450L - co wybrać do uprawy pod kukurydze?

Polecane posty

Miki-RF    0

Hej!

Posiadam ciągnik Valtra 8350 Mega i tak jak w temacie nie mam pojęcia, który z ww. agregatów wybrać do uprawy pola pod kukurydze? Posiadam gleby ciężkie (glina).

Pozdrawiam! i oczekuję na rychłą odpowiedź B)  B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Radził bym nie większy niż 4 metry, max 4,5, bo jednak 135 km to nie zbyt wiele. Ja mam 6 m saturna i ciągnik 150 a raczej ma 170km, bo podkręcony, ma co robić, wolał bym jednak 5 m. Ale szczerze to niezbyt polecam te agregaty, chyba ze nowe, bo zmienili w nich wałki strunowe na większe i może ni będzie się topił.Lepszy był dla mnie  Farmet 4 m którego zamieniłem na Saturna 6m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki-RF    0

Wymienić wałki na większe to szczerze nie jest problem tylko chodzi mi o typ, bo system Kompaktor i Saturn to to samo ale jak się odniesiesz do Korund? Chyba, ze polecisz coś innego do uprawy pod kukurydze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Nie uprawiałem kukurydzy już ładnych paru lat. Ale dla ciężkich ziem to tylko kompaktor, chodzi tu o wał żeliwny Croskil, on robotę robi. Szczerze to nie widzę lepszego niż kompaktor, ale musi być do niego moc, paliwo jest ok, ze względu na ilość przejazdów. Normalnym agregatem będziesz jeździł po 4-5  razy i słabo to wyjdzie, kompaktorem w mocnej bryle  4 razy i pył miałem, a normalnie to 2 razy starcza, max 3, ale i 4 terz trafia się, ale to wtedy jest pył, nie ma grudki powyżej 3 cm.

Jak pożyczyłem Farmeta to na drugi rok kupiłem takiego, ale 4m to 1224 nie było czym jechać po polu, potem zamieniłem ciągnik na Case i kupiłem od razu Saturna 6m , ale on teraz ma z 20 lat i tam są małej średnicy wałki, przy ziemi pulchnej, lubi się utopić, to niekiedy koła opuszczam i tak uprawiam.

Nowy Saturn ma powiększone wałki, bo wiedzieli o tym problemie,  tak mi teraz mówili przedstawiciele na Bednarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Ja pracuję 3m ciąganym Farmetem, Przymierzałem się do 4m - dla Valtry T140 powinno być w miarę o ile nie zagregatuje się z siewnikiem. W sąsiedztwie liczymy że na 1m szerokości agregatu musisz mieć 35- 50 koni mocy. Przy lekkiej ziemi i płaskich polach 35 koni wystarczy ale ciężka ziemia i jeszcze konfiguracja terenu to 50 koni / m żeby robota szła


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A czy zastanawiałeś się nad firmą Bednar (wcześniej STROM)? Ja mam już ładnych pare STROMA swiftera SO6000. Szerokość robocza 6,2 oczywiście u ciebie proponuje 4m i nie więcej na ciężką ziemie. Popatrz sobie na strone STROM BEDNAR. Bardzo solidny agregat. Nie wiem jak w saturnie ale u mnie idzie podwójny croskiil i to właśnie dlatego go kupiłem. Ani Lemken ani Farmet tego nie ma. Jedyny mankament we wszystkich agregatach (oprócz Lemkena) to łożyska na crosskilu. Po prostu wycierają się boki i łożyska i lecą ale już w nowszych wersjach Bednar to poprawił i są osłony metalowe. Wstawiłem takie dwie i po problemie. Na przyszły sezon montuje je na wszystkie łożyska. Jak masz jakieś pytania, chcesz fotki mojego agregatu to pisz..... Ja swoim przerobiłem jak na razie 2000ha i nic nie pękło, nic się nie urwało farba jak nowa..... gęsiostopki w nich wytrzymują około 500ha. Agregat kupiłem za stówke nie całą i dzięki niemu zrezygnowałem z agretu uprawowo siewnego typu rapid czy horsch pronto... Dokupiłem siewnik solo 6metrów i jest ok... proponuje tobie też to rozwiązanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Strom to plękna i przemyślana maszyna. Podwójny crosskill jest napewno lepszy, przednia włóka też chyba ciekawsza a dodatkowy wałek strunowy jeszcze poprawia strukturę ziemi. Wziąłem Farmeta bo był 3 metrowy ciągany z możliwością sprzęgu z siewnikiem. Dzięki sprzęgowi możesz zamiast siewnika zapiąć wałek/wałki strunowe które pomogą urobić ziemię jak po Stromie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

No właśnie sprzeg z tyłu to dobra sprawa. Ja mam rolexa 6,2 i tak myśle dorobić zaczep za stromem i ciągać razem przed siewem. U mnie niektórzy jak sieją siewnikiem solo to wałują przedsiewnie... Tylko to na pszyszłość bo to tak 250koników potrzeba a na razie mam tylko 200. Zaczep przykręce do ramy taki jak w ciągniku i przewody poprowadze i wszystko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki-RF    0

Wszystko świetnie, ładnie ale weźcie to pod uwagę, że ja szukam używki tak do kwoty max. 20tys. złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki-RF    0

Uściślając kopiowanie to podobny jest do Farmeta, a nie Opall-Agri. Jak mam kupować takie niewiadome rzemiosło to chyba wolał bym coś używanego np. Lemken Kompaktor K400. Ale czekam na wasze propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    180

Uściślając kopiowanie to podobny jest do Farmeta, a nie Opall-Agri. 

Raczej nie, bo agro-tom i opall-agri mają wał strunowy, redliczki, wał strunowy, włókę i wał crosskill, a farmet wał strunowy, redliczki, wał crosskill i włókę !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki-RF    0

A jak zdaje egzamin zawieszany Kompaktor Lemken'owski? Najbardziej chciał bym Bednara ze względu na dwa tylne wałki crosskill ale wątpię, że znajdę cokolwiek używanego w sensownej cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jeśli chcesz Bednara to jak 4metry to tylko półzawieszany ze względu na mase (jak kupisz z podwójnym crosskilem). Jak masz nie za dużo kasy to w ogóle nie wiem czy jest sens rozglądać się za używanym Lemkenem. Na pewno Bednara kupisz taniej. W moim przypadku różnica była taka że zawieszany 6metrów Lemken wychodził tyle samo co w pełnej opcji półzawieszany Strom. Jak zaczęli mi w nowym dokładać: dyszel, światła, wózek itd. to mi wyszło 40tys. więcej więc od razu wziąłem Stroma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki-RF    0

Zwracaj uwagę na to co pisze. Ja chce używany agregat, a nie nówkę bo mnie na taki luksus nie stać. Używany Lemken 4m jak dobrze poszukasz to kupisz nawet poniżej 10tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Chodzi mi o to że jak nowy kosztuje taniej to używany tym bardziej. Jak kupisz np. starego farmeta albo stroma to np. łożyska kupisz w grene za 40zł z obudową a do Lemkena za ile? 250? To jak  masz mało kasy to nie wiem czy warto. Jeśli chodzi o stal to czeskie maszyny mają bardzo mocne łapy. Np. u mnie w Stromie zrobiłem 600ha w tym roku bez wymiany i jeszcze pod bobik uprawie nimi na wiosne.... Ramy też mają mocne i stromy i farmety nic tak nie pęka.... Mam nadzieje że uda ci się znaleźć w dobrym stanie i za dobre pieniądze bo w zasadzie w agregatach aby nie było nic popękane i pospawane, wałki żeby nie były zdarte za mocno i wszystko..... redliczki to nie problem bo wybór jest duży. Tylko pamiętaj że do Stroma nie pasują od Farmeta bo specjalnie zrobili inny kąt natarcia (sprawdzałem). Jak będziesz oglądał jakiegoś Lemkena to zwróć uwagę koniecznie na łożyska bo wiem że w nowych są inne jak do pozostałych agregatów wątpie czy zamienniki znajdziesz.... bo w farmetach i stromach niestety lecą ale tylko w wałach croskill ale wumiana już tak nie boli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki-RF    0

Właśnie mam lipe ze Stromem Swifterem bo znajduje tylko albo 3m co mnie nie satysfakcjonuje albo 5m co będzie już za dużo :\. Nie wiem ja mam do kupienia Lemkena Kompaktora 4m zawieszany za 5tys. chociaż wolał bym wózek ale niestety do tej szerokości nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

http://allegro.pl/nowy-agregat-uprawowy-kompaktowy-uph-agro-tom-i4808151786.html

polska kopia OPALL-AGRI, ceny dobre, ciekawe jak z wytrzymałością

może posiada ktoś taki agregat ?

 

Mam tej firmy ale UPS 3m. Co do wytrzymałości to nie wiele mogę powiedzieć bo za mało ha. zrobiłem ale wygląda solidnie i jak pisze @MIki-RF z rzemiosłem to nie ma nic wspólnego.

Z powodu nastawienia pepików do nas czeskiego sprzętu nie powinniście w ogóle brać pod uwagę. Nie maja nic takiego czego nie dało by sie zastąpić " Jak Kuba Bogu..........." .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A twój ciągnik to 4cyl. czy 6cio? Jak 6 to spokojnie podniesie a jak nie to wózek  tanim kosztem sam dorobisz jak masz smykałke do tego.... Zajrzyj na you tube tam znajomy ma wicher 3m i sam dorobił wózek 2tys. go kosztował. Tytuł filmu: Fartrac 690 agregat kompaktor "wicher".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki-RF    0

Valtra 8350 Mega o podniesienie się sie martwię ale wolał bym wózek chociaż z tego względu, że dodatkowo dociąża kompaktor, a ja mam gliny i czym cięższy tym lepiej bo zmniejsza się liczba przejazdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jak masz za 5 tyś, to nawet się nie zastanawija, tylko kupój, wóżem zawsze można dorobić za jakieś 3 tyś.

A czy  Lemken cięższy to lepszy to bym się zastanowił, ja mam Ostroja, 6 m to samo co Lemkel i często topi mi się, ale jak przekraczam 11 km, około 10 daje rady, jast za ciężki, często na opuszczonych kołach jadę, i nie ma różnicy czy na cieżkich czy lekkich. on ma za małą średnicę wałków zwłaszcza tylnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

U mnie Strom też wpada w ziemie ale to tylko na wiosne ale na jesieni się topi? No chyba że w mokre wjeżdżasz ale agregaty na mokre warunki w ogóle się nie nadają. Tyle że co roku prawie mamy susze na jesieni..... mała średnica wałków to faktycznie mankament, bo popatrzeć z boku na agregat to do łożysk prawie zawsze w ziemi siedzi, ale cóż nikt nie wpadł na razie na pomysł żeby zrobić wałki wielkości np 550mm albo 600 i założyć porządne łożyska typu vaderstad (rolex np.) Niech agregat będzie tone cięższy i pare tys. droższy ale zapaść się nie zapadnie i uciągu potrzebowałby mniej ale to taka opinia tylko moja a w fabryce robią swoje (czyli jak najtaniej standardowo aby sprzedać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj