Skocz do zawartości
gigany

chów perlic

Polecane posty

Szydre    0

Ja gdy mam młode to od małego karmię na domowej paszy: zesrutownej pszenicy, kukurydzy, jęczmienia i trochę owsa

Mocnyfend    22

Dzięki za odpowiedz ,też mam takie zboża i mogę ześrótować ,myślałem że trzeba dokupić paszy bo to moje pierwsze wylęgi perliczek

Konrad_Duda    2

Witaj,

Jeśli masz dostęp do prosa lub nasion traw to tez podawaj- wolą bardziej od zboża. Dla małych podajemy tez poszatkowane gotowane jaja na twardo, uwielbiają to i ciągle przychodzą pod dom i czekają.

Dodatkowymi smakołykami to wapno, gruby piasek lub pokruszona biała cegła(najlepiej stara wypłukana przez deszcz i rozbita młotkiem).

Cały podjazd oczyszczony z małych kamyczków :)

Wiadomość z agroFakt.pl

gwozd    101

Dzisiaj wykluwają się pod perlicą w kurniku. Na razie są 2 na 17 jaj ale nie wiem co z tego wyjdzie bo jaja które podkładałem miały około 3tygodnie bo samiec zaginął.

Perlice wymagają więcej białka w pokarmie niż kurczęta więc samo zboże będzie zbyt ubogie. Najprościej kupić starter dla kurcząt i czasem podać gotowane jajko lub biały ser. Jak będą starsze i bogaty wybieg same zabdają łapiąc owady. W zeszłym roku w ten sposób odchowałem lęg perlic, foto w galeri. Po co bawic się w tłuczenie cegieł skoro 25kg kredy pastewnej kosztuje jakieś 15zł. U mnie perliczki, zielononóżki i pizmówki uwielbiają cukinie. Na podwórku mam wysypane 60t klińca więc gastrolitów im nie brakuje

Do wody dodaje zakwaszacz dla gołębi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez boosky
      GĘŚ,
      GĘSI...
      GĘŚ OWSIANA...
      CENY GĘSI...
      CENY JAJ GĘSICH...
      CENY PISKLĄT GĘSICH...
      HODOWLA GĘSI...
      KALKULACJA PRODUKCJI...
      KARMIENIE...
      OPIEKA...
      WYMIANA POGLĄDÓW...
      I WSZYSTKO CO Z GĘSIĄ OWSIANĄ ZWIĄZANE ...........
    • Przez bocecek087
      witam
       jak w temacie , jak uważacie jaka forma zakwaszacza jest lepsza?
      i co stosujecie 

• Przez Daniipeee
      Witam, jestem nowy na forum więc Cześć wszystkim , wracając do sedna sprawy, Chciał bym zacząć hodować kury nioski ok.1000 szt. Do dyspozycji mam stara stodole która można przerobić na kurnik wymiary ok 12mx25m. Do dyspozycji mam 1ha łąki granicząca ze stodoła na wybieg i 5ha na zasianie. Chciał bym dowiedzieć się coś na temat hodowli , opłacalności, wymaganiami, pozwoleniami, i czy warto, na koniec dodam tylko ze nie mam doświadczenia w rolnictwie. Lecz mam zapał i chęci. Proszę o wyrozumiałość 
      pozdrawiam DM
    • Przez sobek112
      Zastanawiam się czy hodowla kur jest opłacalna? 3 lata temu kupiłem działkę 20ha w jednym kawałku, z dwóch stron jest las, najbliższe zabudowania w odległości 1km a działka graniczy z drogą wojewódzką. Teren lekko pagórkowaty, najbliższe miasto 10km są to okolice Mławy woj war-maz. Zrobiłem już warunki zabudowy na 6 kurników po 25tys. Wchodzić w ten 'biznes" czy sprzedać? 
    • Przez logitech55
      Czy ktoś skupuje jajka przepiórcze w okolicach Kalisza, Pleszewa?