Zaloguj się, aby obserwować  
mista

paliwo przestaje wracać do zbiornika i po chwili władek gaśnie

Polecane posty

mista    0

Po przepompowaniu pompką reczną władek odpala i do baku wraca paliwo . wchodzi na wysokie obroty i jest OK. Po kiku minutach paliwo przestaje wracać i ruski chodzi tylko na niskich obrotach i następnie gaśnie . Początkowo myślałem że się zapowietrza na przewodach paliwowych. podłączyłem wężyk od zbiornika do ruki która idzie do pompy zasilającej i to samo. Ostatnio jak pompowałem pompką ręczną to czułem duży opór po odzczekaniu kilku sekund opór ustawał. Gdzie leży problem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Maiłem podobny problem tylko w c330 wymieniłem filtry i nic wszystkie przewody, przelotki sprawdziłem i nic na końcu okazało się że siedzi coś w zbiorniku i zatyka kranik jak zaczyna ssać paliwo też tak samo miałem z pompką że czuć było opór a potem ustawał. Bo rozumiem że wężyk od zbiornika założyłeś spod kranika tak? Czy spod korka wlewu? 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mista    0

paliwo ciągnie z dołu zbiornika przez przezroczysty przewód niema tam żadnych pęcherzyków  paliwo idzie pełną parą .

Edytowano przez mista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wkład filtra paliwa zmień.    

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 Jednak papierowy bym zmienił, miałem już taki przypadek że był czysty a paliwa nie puszczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Po to są filtry żeby oczyszczały je ale jeśli musisz to nie ciągnij tego ze zbiornika bo jak coś tam jest i dostanie się to pompy to lipa wlej ON do butelki wsadź wężyk i wtedy spróbuj.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mista    0

z tego co pamiętam jak odkręciłem jeden filtr to pompka lekko chodziła i ropa leciała do filtra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Więc może za mała przepustowość filtrów.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z tego co pamiętam jak odkręciłem jeden filtr to pompka lekko chodziła i ropa leciała do filtra

 

Przez filcowy zawsze poleci, tylko papierowy może blokować, no tak trzeba sprawdzać, odkręcić jeden, potem drugi i zobaczyć gdzie blokuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mista    0

po odpaleniu odpiąłem węzyk który wydaje reszte paliwa do zbiornika i nalecialo około 3 litrów a poźniej juz przestało cieknąć i ciągnik powoli się zamulał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No jak nie podaje to co ma wracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dokładnie, zajmij się tym co ma dostać się pompy a nie tym co ma wrócić nadmiarem jak dostawy nie ma na początku to na końcu tym bardziej. Co do tego filcowego to zależy jaki kupił ja raz kupiłem zestaw wkładów  to właśnie nie było filcowego tylko jakiś taki z podkładek z jakieś dziwnego materiału ale nie filcu i to wszystko skręcone trzema drutami.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mista    0

dziwna sprawa ponieważ wcześniej jeździłem na tych filtrach i nawet  przy orce  nic się nie działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba nie sądzisz że już były niedrożne od nowego, ja też nie twierdzę że na pewno to filtry, ale jest taka możliwość że to ich wina i od czegoś trzeba zacząć, filtry to nie majątek, zresztą jak już nie chcesz kupować nowych to przynajmniej na chwilę wyjmij wkłady i odpal bez wkładów, zaraz nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mista    0

Chyba nie sądzisz że już były niedrożne od nowego, ja też nie twierdzę że na pewno to filtry, ale jest taka możliwość że to ich wina i od czegoś trzeba zacząć, filtry to nie majątek, zresztą jak już nie chcesz kupować nowych to przynajmniej na chwilę wyjmij wkłady i odpal bez wkładów, zaraz nic się nie stanie.

 

Napewno sprawdzę . Podejrzewam też pompę zasilającą tylko niewiem jak sprawdzić czy pompuje jak spadną obroty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mogło by być coś takiego, tylko dlaczego ręczna stawia opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Mimo że filtry będą zapchane to paliwo musi wracać powrotem.Przypuszczam że masz zawalony zbiornik paliwa i się zapycha albo padła sprężyna w pompce zasilającej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak musi wracać jak silnik zatrzymuje się z braku paliwa to co ma jeszcze wracać? chyba pisał że jak pracuje to i wraca.

Pompka owszem, tylko wytłumacz dlaczego ręczna stawia opór jak napompuje, gdzieś coś jest zapchane i tyle.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ręczna stawia opór bo trzyma zawór utrzymywania ciśnienia w układzie paliwowym.W zależności jak jest zawór ustawiony ale to nie ma wpływu na zapowietrzanie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zrozum że pompuje normalnie do pewnej chwili tylko, potem nie może już nacisnąć pompki ręcznej, to znaczy że robi się ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mista    0

Mimo że filtry będą zapchane to paliwo musi wracać powrotem.Przypuszczam że masz zawalony zbiornik paliwa i się zapycha albo padła sprężyna w pompce zasilającej.

 

Zbiornik jest w porządku . Czy pompa zasilająca może się w jakiś sposób zawieszać ?  O której spręzynie mówisz nr 9 ?

 

 

post-141422-0-53228200-1413408354_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taqiliaxx    0

Witam. Ja  tez podepne sie do   tematu zapowietrzania. Dzien czasu  cieszylem sie  ladną pracą wladka   po tym jak  w  regulatorze  zardzewial trzpien od  dawkowaia paliwa. Wczoraj  pieknie ladnie wsio i zaczyna brakowac  mu paliwa az  zgasl. Co ja sie o pompowalem  to moje   wkoncu  odpalil ale  dojechalem do domu  to samo zaczyna pakac i zdechl. Mysle nad przerobieniem  zasilenia paliwa  od  dolu zbiornika    bo  jak pomką pompuje  widze  powietrze  w  szlalwiku  laczącym rurki  miedziane. Zaczynam miec  wladka dosc  a wlasciwie  tego zasilenia paliwem. Mysle czy czasem nie pomka   bo  jak zapowietrzy sie ciezko  go  odpowietrzyc. Zaraz ide  do garazu    bo spac nie moge przez niego juz. Mam pytanko czy  to wyjscie  do spustu paliwa  mozna    wykozystac jako  zasilenie i tam podpiąć  przewody od pomki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Przerabialem ten temat kilkukrotnie u siebie. Co ja nie zmienialem wszystkie przewody. Rurki zasilajace, pompe 2x wozilem do sprawdzenia. 

Nie wiem czy tak moge Wam powiedziec co sie okazalo :P Tyle co zjadlem nerwow, paliwa i czasu to masakra. 

Okazalo sie iz. Filtr paliwa wkladamy w szklanke, no i fajnie super tylko ze te nowe k**estwo ktore nijak filtrem nie mozna nazwac robione jest z taka dokladnoscia, tudziez niedokladnoscia blokuje przeplyw paliwa. Zapytaja fachowcy Elektronicy i inni z wielkiego swiata magicy Why? Leo Why?  

Mamy wklad filtra. Jak dziala chyba nie musze nikomu tlumaczyc? Stawiamy go pionowo tak jak docelowo ma siedziec w ciagniku. I otoz moi drodzy sluchacze caly ambaras tkwi w tym ze ta gumka/uszczelnienie filtra jest za bardzo spasowane do tej sruby ktora siedzi w szklance  na gorze tego naczynka. Na dole oczywiscie filtr musi zachowac szczelnosc ale produkujacy go matol nie wzial poprawki na to ze gdzies to paliwo musi uchodzic. Tak wiec nalezy powiekszyc w miare mozliwosci srednice tej gumki na gorze tak aby paliwo moglo swobodnie plynac z dolu na gore tudziez z dolu na dol bez zadnych problemow. NIE ROBIC TEGO Z DOLNYM USZCZELNIENIEM. Zastosowac w obu filtrach i opisac skutki. Pozdrawiam i zycze milych i owocnych prac. PS. Jak pomoglem postaw piwo lub chociaz daj lapke w gore :) Zeby dojsc do tego zmarnowalem blisko 1000 zl ale Experience nie ma zadnej ceny ;] 

https://www.google.pl/search?q=schemat+filtrow+paliwa+t25&biw=1440&bih=799&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=g2c_VL2RN6GM7Aa6koDoBw&ved=0CAYQ_AUoAQ#tbm=isch&q=filtr+paliwa+t25&facrc=_&imgdii=_&imgrc=f7TQMsgxIXdHwM%253A%3BaCkCZ4vQ1wU3mM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg09.olx.pl%252Fimages_tablicapl%252F87765329_1_644x461_wladimiriec-t-25-t25-wklad-filtra-filtr-paliwa-uszczelka-pleszew.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Folx.pl%252Foferta%252Fwladimiriec-t-25-t25-wklad-filtra-filtr-paliwa-uszczelka-CID757-ID3jtB1.html%3B615%3B461

Edytowano przez Andr3w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj