michal123mg

Por.

Polecane posty

michal123mg    0

Chciałbym wiedzieć ile średnio w Polsce kosztuje por w skupie lub detalu. Szukałem tego w internecie ale nie mogę znaleźć żadnych aktualnych cen. Interesuje mnie też jak Wam średnio z hektara planuje por?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

Radian123- do hurtowni na przemysł czy na świeży rynek?

 


Bo jeżeli na świeży rynek to masz racje: "ODDAJESZ"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Gościu, Ty zajmujesz się w ogóle uprawą pora? 55 groszy sztuka to za darmo? Taka jest realna cena, skupy płacą 1zł za kilogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

sierpien/ wrzesien sprzedawałem po 65 do hurtowni i 80 gr po sklepach. Potem troche spadlo. Na kg tez dostaje 1,00-1,20 ale to idą te mniejsze i niekształtne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Cena jest bez szału ale z pewnością por zdrożeje, moim zdaniem. Ja sprzedaje na hurtownie po 0,70zł za sztukę. Ale ilości niewielkie, 1000 sztuk tygodniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal123mg    0

A czy ktoś wie ile pora z hektara wychodzi wagowo, bo u mnie na kg skupują? Tak przy średnich warunkach.

Edytowano przez michal123mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

Badylarz- robie z porem, napewno więcej niż ty...i nie wmawiaj że 55 groszy to "realna cena", bo jak za tyle sprzedajecie to na koszty i na przeżycie wam starczy, nic nie myślicie żeby doinwestować produkcje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Dobrze Panie "specjalisto" ;) Może spróbuj doinwestować produkcję kupując opryski żeby Ci tak ta natka nie padała bo widzę w tematach jak się żaliłeś, że padła natka marchewki, padła natka buraczka i co zrobić ;)

 

Panowie nawiązując do tematu... W tym roku uprawiać będę mieszańce: na wczesnego - Megaton, na jesień Lexton. Chciałbym też posadzić coś z odmian ustalonych, na jesień dobra jest Porbella a zimówkę sadzimy Arkansas, a co z ustalonych polecacie na wcześniejszy zbiór? Interesuje mnie ciemny liść oraz długa łodyga.

 

A w sumie to rozmowa powinna być przeniesiona do tego tematu:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/30518-producenci-pora/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

Widze że sie kolega "Badylarz" cieszy, że innym produkcja nie wychodzi...

Cebulak :D

 

 


Widze że sie kolega "Badylarz" cieszy, że innym produkcja nie wychodzi...

Cebulak :D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janciu1    0

Witam

Nie chciałem zakładać nowego tematu i napisałem w obecnym. Mam problem z rozsadą porów pory zasiane jakieś 3tyg. temu ładnie powschodziły i teraz jest tak że wylatują a dokładniej przewracają się zauważylem że zaraz przy ziemi robią się cieniutkie jak ludzi włos i przez to się przewracają nigdy nie miałem problemów z porami przewaznie z rozsadą selerów. Może ktoś pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

Pory wybiegaja gdyż mają niedostateczną ilość światła lub za duże są wahania temperatur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Mi to wygląda na "suchą nóżkę". Może mieć za mokro i za chłodno. Podlej środkiem Previcur, ja dwa lata temu miałem podobną sytuację i pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janciu1    0

Mi to wygląda na "suchą nóżkę". Może mieć za mokro i za chłodno. Podlej środkiem Previcur, ja dwa lata temu miałem podobną sytuację i pomogło.

Podlewałem Topsinem ale to nic nie dało dowiedziałem się że może to być zgorzel podstawy szyjki i też polecił Previcur. Dodam że poleciały mi również selery ale tylko te które nie były zaprawiane nigdy nie miałem problemów z rozsadą . Nie ma możliwości by miały za makro a tym bardziej za chłodno nie robię pierwszy raz takich rzeczy tylko że spotykam się z taka chorobą pierwszy raz. Dzięki za porady napisze czy pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

jakie odmiany na ten rok planujecie ? ja z wczesnych lincoln i margarita, z pozniejszych pancho i sevilla, a zimówki arkansas i forrest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

pierwszy raz mama magrarite wiec nie moge sie wypowiedziec, a odmiany te planuje przeznaczyc na swiezy rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1
Napisano (edytowany)

Witam, czy znacie jakiś srodek do zwalczenia rumianku w porze??Por jest na rozsadniku i ma około 10cm wyskości.

Edytowano przez kolo19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj