michalczarny

Kilka pytań odnośnie przyczep rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Zacznę od początku- piszę pracę inżynierską, której jednym z punktów jest wyszczególnienie i porównanie ze sobą typów zawieszeń występujących w przyczepach rolniczych.
Nie mam nic wspólnego z rolnictwem i takiej przyczepki nie widziałem na oczy,stąd pytania:
1) Z tego co widzę po zdjęciach przyczepy mają na ogół zawieszenie oparte na resorach. Występują wtedy jakieś elementy dodatkowe, amortyzatory,wahacze?
2) W przypadku zawieszeń pneumatycznych- czy również mają resory, czy tylko miechy powietrzne? Może jeszcze jakieś dodatkowe elementy?
3) Są jeszcze jakieś inne konstrukcje?

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Moment, piszesz pracę dyplomową na temat, o którym nie masz zielonego pojęcia (po 5 latach "studiów") i jedyne, na co Cię stać, to wejście na forum i próba zdobycia informacji, którymi możesz zrobić wrażenie na promotorze? Spójrz na to z naszej/mojej strony - jeśli ktoś taki dostanie (nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności) dyplom i nie daj Bóg, kiedyś zaprojektuje przyczepę, z którą mamy pracować, i za którą trzeba wydać więcej, niż za przeciętne nowe auto, a dzięki Twojej "wiedzy" nadaje się jedynie do odstawienia w krzaki, to sorry, ale jakiej współpracy oczekujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ecopiotr- studiuję mechanikę samochodową, prowadzę warsztat zajmujący się naprawą samochodów amerykańskich. Nie masz co się martwić.
Tematem jest weryfikacja resorów piórowych przyczep rolniczych i muszę odwołać się do poszczególnych konstrukcji wyłącznie we wstępie teoretycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Przyczepy rolnicze mozna podzielic na wiele typów

Np

Przyczepy krancowe z resorami z poduchami

Przyczepy na tandemie

Z amortyzacja doszła

Z podwoziem boge

Na poduszkach

Z osią skrętna.

 

Sam kształt resorow jest różnorodny.

Od klasycznych piurowych po paraboliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

OK, mam nadzieję, że nie żywisz urazy, bo to nie był atak na Ciebie, jako takiego. Jako rada, porozmawiałbym z doświadczonym mechanikiem naczep/przyczep, oni znają nie tylko systemy, ale też ich bolączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pacio
      Witam,
      Jestem zainteresowany tą przyczepą. Zauważyłem ze nie ma obrotnicy , dyszel idzie bezpośrednio do osi.
      Czy to jest jakaś wada , jak to się ma w praktyce ?
      Link do ogłoszenia:
      https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-ruska-wywrotka-CID757-IDybBtt.html#29c7c012de;promoted
       
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Mariusz998
      Witam,
      Czy ktoś posiada przyczepę hakową.
      Zastanawiam się nad zakupem.
      Chciałbym poznać opinię na temat tego typu przyczep.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj