Zaloguj się, aby obserwować  
jedrus2020

Kupno rozrzutnika pytania

Polecane posty

jedrus2020    207

Witam  przymierzam sie do kupna rozrzutnika do C-360. Wiem ze podobne tematy są ale moje jest troche inne bo waham sie pomiedzy jednoosiowym a dwuosiowym.za jednoosiowym przemawia oczywiście latwość cofania tylko nie wiem jak to jest z podpinaniem rozrzutnika pod obciazeniem bo mam tylko jeden ciagnik a gnoj bede ladował turem i potem zapinał do ciagnika. Z dwuosiowym nie ma z tym problemu. No ale znowu cofanie i wogóle manewrowanie to masakra. I chciałbym zebyście zerkneli na takiego niemca: http://olx.pl/oferta/rozrzutnik-przyczepka-jednoosiowa-CID757-ID7mJ5z.html#0dcedb66ff 

Jak jest z częściami do zachodnich w dodatku takich starszych. Moim zdaniem to facet troche przesadzil z ceną bo jak z nim rozmawiałem przez tel to sie okazuje, że podłoga jest drewniana i w dwóch miejscach sie zarawała no i nie ma oryginalnego adaptera tylko on ma od polskiego i trzeba sobie dopasowac. ile waszym zdaniem jest on wart i czy jest sens sie w niego pakować.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ja rozrzutnik podnoszę podnośnikiem. Jest ryzyko, że belka się wygnie, ale mógłbyś używać takiej np. od kombajnu ziemniaczanego - jest grubsza i ma tylko jeden otwór, więc jest mocniejsza od standardowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

No i tu jest moje kolejne pytanie czy podwieszając rozrzutnik na belce podnośnika nnie mamy przypadkiem ryzyka,że sie np rozdzielacz uszkodzi? Dostanie jakies za duże ciśnienie w pewnym momencie i pękną jakieś uszczelnienia. Sam tak miałem przy drapaniu ze nie wiadomo od czego nagle przestał podnosić wystarczyło wymienić jakiś oring ale wyjmowanie rozdzielacza trochę zajęło. Sąsiad miał to samo podczas urki. Podbiło mu pług na kamieniu i już go nie podniósł, tylko że on wymieniał rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

A jeśli chodzi o ładowność rozrzutników jednoosiowych to jaki możecie polecić zeby na żniwa podnieść mu burty i zęby konstrukcja to wytrzymała. budżet mam nie za duży bo około 4 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Odpowiadając na Twoje pytanie odnośnie tego rozrzutnika co podąłeś to moim skromnym zdaniem nie warto się w to pchać jeśli jest tak jak mówsz zaczniesz pasowąc adapter to już koszt te koła też coś mi się wdaje że nie od niego tylko jakieś dopasowane od czegoś. Za 3 tys to bym się zastanowił ale nie więcej. Co do tego czy dwu-osiowy czy jedno mósisz zadać sobie pytanie jak dużo będziesz cofać nim czy będzie służył tylko do obornika i w żniwa jako przyczepa do zboża  też jako przyczepa do zwożenia paczek słomy, siana czy też bel. Jeśli tylko do obornika i zboża to jednoosiowy bo z tym że będziesz odpinał go do ładowania obornika można sobie poradzić zamiast tej listwy o krótej mowa założyć za nóżkę podporową siłownik wtedy tylko podjerzdzasz podpinasz przewód i podnosisz zaczep tak więc ten problem to nie problem. Jeśli natomiast miał by słuzyc jeszcze jako przyczepa to już dwu-osiowy z racji tego że jest o wiele bardziej stabiny nie buja się na zaczepie jak jedno-osiowy i paczki czy bele nie spadaj.

 
 

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREXX85    333

2-osiówka jest na 100% bardziej stabilna od 1 osiówki ;) Na 2 osiówke więcej naładujesz.Ale do najważniejszego atutu 2 osiówki należy zaliczyć to, że jeśli się zakopiesz  to z łatwością wytargasz ją na lince,a z 1 osiowym już tak wesoło nie będzie :D  A co do cofania to jak kierowca ma wprawę to i 2 osiówką cofnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

Z tym zakopywaniem to u mnie raczej nie ma problemów bo głównie mam piaski. A nie będę się przecież pchał z rozrzutnikiem w błoto. A co do ładowności to główna barierą moim zdaniem są opony. Bo byłem kiedyś oglądać jednoosiowy rozrzutnik z wygładu 2,5 tony  przerobiony na przyczepę z podwójnymi burtami. Właściciel mówił ze sypali na niego 3 zbiorniki z bizona pszenicy i dawał rade tylko musieli dokupić nowe opony bo stare od razu popękały ale konstrukcja wytrzymała ale niestety burty miał za delikatne ktoś go kupił i widzę jest z powrotem do sprzedania. A wy po ile ładujecie i sypiecie na wasze rozrzutniki? Ja woził będę głownie zboże i gnój (podłoże po-pieczarkowe) Słomy praktycznie wogóle nie zbieramy. Więc myślę że lepsza będzie jednoosiówka. Dwuosiowy w tej cenie to będzie pewnie miał przód wyrobiony i się będzie prowadzał po całej drodze. Jaką firmę polecacie jako jednoosiowy? A może ma ktoś do sprzedania niedrogo rozrzutnik z łódzkiego?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

W cenie do 4tys o których wspomniałeś kilka postów wcześniej to polecam polski rozrzutnik tego typu: http://olx.pl/oferta/rorzutnik-obornika-jednosiowy-CID757-ID6Qa2r.html#428b809927  solidne konstrukcje i części tanie i dostępne bez problemu. W tej cenie myślę że będzie to najlepsze rozwiązanie, ponieważ jeśli kupisz zachodni w tej cenie  to raczej do remontu a części w sporo wyższych cenach więc raczej nie rentowne. Za zachodni do użytkowania od razu to w granicach 10tys trzeba było by wyłożyć.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

No właśnie chyba taki będzie najlepszym rozwiązaniem. Ile on może mieć ładowności? 4 tony to chyba tak bezpiecznie dla niego będzie. To będę musiał teraz szukać czegoś ładnego. Najlepiej czarna białostocka z podwójnym wałkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ładowności mają przeważnie od 3.5t-4t więc będzie bezpiecznie, jak będzie trochę więcej to jak dobre opony i rama nie popękana to też nic się nie stanie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
    • Przez redbull
      Stoję przed wyborem rozrzutnika 10-12 ton , raczej stawiam na polskie maszyny bo ceny i tak zwalają z nóg Unia , Euromilk a może coś takiego jak Roltrans czy coś jeszcze innego polecacie, są tu użytkownicy tych marek rozrzutników jakieś wady zalety w porównaniu z konkurencją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj