Skocz do zawartości
kowal1413

Budowa Kurnika- jakie koszta ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Budowa
kowal1413    0

Mam w planach kupienie gospodarstwa o powierzchni 20 hektarów i zastanawiam się z tata nad budową kurnika na 10-12 tysięcy z automatyka. Mam podstawowe maszyny i 5.5 hektarów własnej ziemi. Jakie mogą być to mniej więcej koszty.

piotrmiklas    0

witam. z tegoco sie orientuje to koszt budowy kurnika z wyposazeniem na 40 tys. szt to jakies 1,5mln. ale to ze slyszenia. Ogolnie mam pytanie: poszukuje do wynajecia kurnikow min 1200m z wyposazeniem w okolicach kalisza i ostrowa. jesli gdzies dalej to min 2400mkw. jesli ktos cos bedzie wiedzial prosze o maila: pitercork@gmail.com dodam to jesli budynki beda w miare dobrym stanie to z mozliwoscia kupienia ich w przeciagu roku, kwestia dogadania. w mailu prosze napisac nr telefonu to zaraz oddzwonie. pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

stg    21

Jak masz na wszystko wziąć kredyt to daruj sobie. Bo jak weźmiesz co najmniej kilkaset tyś na gospodarstwo i do tego ponad milion na kurnik do tego kurczaki pasza prąd i inne koszta+odsetki, to przy tej cenie nie masz co się w to pchać.

bocecek087    14

na taką obsaejak planujesz to kurnik bedzie kosztował w okloicach miliona i to i tak lekko liczone i to i tak z nie jaj lepszych materiałów

bocecek087    14

jak to sam,i sam z ojcem odpusc sobie, sami nie zrobicie bo i tak i tak kogoś do pomocy mósisz wziąść, mi ekipa za kopanie za fundament za bloczek za sciane za slupy zelbetonowe w scianach za wieniec szczyta wzieli 40 tyś więc przelicz czy samemu się oplaca a do dachu to i tak i tak musisz wziącć wętke nawet jesli sam sobie wyspawasz 

Edytowano przez bocecek087

Darekpol    12

Plan jest taki ze mury i dach zrobimy sami tylko wyposażenie zrobi firma.

Sami zrobicie ok, tylko koszt materialow to ponad 1 mln zl.

kowal1413    0

Darekpol tak masz rację juz cały kosztorys prawie zrobiony. Powiedzcie mi jeszcze czy zwróci mi się kiedyś ta inwestycja ?

wojtal24    173

@kowal 1413 wygrałeś w Lotto?

Kto Ci da 3 000 000 kredytu pod zastaw 5 ,5 ha 

1 000 000 ml na zakup 20ha ziemi 

2 000 000 na budowę kurnika 

A po co Ci sam pusty kurnik musisz mieć kolejny 1000 000zł zeby go zasiedlić i wykarnić kurczaki

kowal1413    0

Nie nie wygrałem w lotto po prostu mamy oszczędności które chcemy dobrze przeznaczyć. Jedynie wezmę kredyt na materiał.

Sadek    449

Jak masz na wszystko wziąć kredyt to daruj sobie. Bo jak weźmiesz co najmniej kilkaset tyś na gospodarstwo i do tego ponad milion na kurnik do tego kurczaki pasza prąd i inne koszta+odsetki, to przy tej cenie nie masz co się w to pchać.

Kolego czy się zwróci w okolicach skąd pochodzi żona aktualnie jest ok. 40 i na 46 czy 47 są wydane pozwolenia i są to takie osoby które nie miały do czynienia z drobiem więc uważam że inwestycja się zwróci bo samobójcami nie są.

Gonzobonzo    0

Dla wszystkich hodowców myślących o wyposażeniu kurnika lub modernizacji istniejącego budynku po hodowlę drobiu, zachęcam do kontaktu z firmą zajmującą się typowo wyposażaniem. Teoria teorią, ale fakt jest taki, że w praktyce u każdego sprawa kosztów wygląda inaczej. Na nasuwające się pytania chętnie odpowiadają przedstawiciele przyjeżdżający do domu klienta, robiąc darmową wycenę oraz obdarowując przy tym fachowym doradztwem. Osobiście działałem w branży hodowli trzody chlewnej. Nawiązałem kontakt z firmą, która kompletnie zmodernizowała mój budynek w na tyle zautomatyzowany sposób, że rozwiały się moje wszelkie wątpliwości do tego interesu. Dlatego też zachęcam innych rolników do wyjścia na przeciw swoim obawom. Warto zasięgnąć fachowej porady i niestety, ale iść z duchem czasu i postępu.
Ja skorzystałem z usług firmy FERMO z pod Kalisza Po wyjściu chłopaków, aż miło było popatrzeć na świeżo odnowiony budynek.. Dzięki tej zmianie w końcu pnę się w  górę po drabince gospodarczej, nie martwiąc się ceny żywca tak jak do tej pory.
Pozdrawiam Dariusz

situ14    2

Witam! Może ktoś z was się orientuje a mianowicie:

Znajomy dostał oferte budowy kurnika na brojlery. Miałby postawić mury i zalać wieniec. Wymiary kurnika to 150x25m. Ile tysięcy miałby powiedzieć za 'robocizne'?

LukaszBRO    47

to co znajomy w branży działa i nie wie za co ile brać szkoda słów.
A co do budowy tego kurnika to tak jak kolega wyżej wapie żebyś nawet pół miliona dostał kredytu na 5,5ha chyba ze masz jakis inny dochod i obroty na koncie jakies wieksze bys mial i oszczedności ktore masz i tak musisz liczyc na 20%wkladu wlasnego bo na calosc kredytu nie dostaniesz

situ14    2

Ja kurnika stawiać nie zamierzam. Znajomy prosił o porade więc próbuje pomóż. Nigdy tak wielkiego budynku nie stawiał. Więc pomożecie określić ile tak +/- powiedzieć?

lysonzi1    0

Zależy. Ok 180 tys. Zależy czy np. konstrukcja stalowa i czy sami ją spawaja, czy podbitkę oni montują, posadzkę oni zalewają i docierają(beton zapewne grucha ). Wiele w to wchodzi czynników
Przepraszam nie doczytałem. Same mury i wieniec to sporo mniej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez krone125
      A więc dodaje temat jeszcze raz ponieważ czekam na wasze opinie mam placu kawałek za oborą 13 metrów szerokości i płytę obornikową obok ,zdjecia placu w galerii a do tematu dokładam foty tej wiaty która chciałbym postawić,aha i czy przy tylu metrach szerokości dało by radę zrobić na dwa rzędy stanowisk?prosiłbym o wasze opinie.Więc piszcie swoje opinie i komentarze

• Przez Jakub5080
      Mam stary chlew o dł. 40 metrów szer 11m. kiedyś stały świnie a teraz będą stać bydlaki i nie wiem czy opłaca się kupować drabinę paszową czy przyspawać do słupów które tam stoją dwie rury pod którymi cielaki wysadzały by łby.
    • Przez MateuszW1129
      Witam tak jak w tytule chciałbym poznać opinie właścicieli takich obór ponieważ przymierzam się do budowy takiej obory.
      Dziękuje za odpowiedzi 
    • Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?