luker704

Spalona prasa John Deere 854

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
luker704    2

Witam 

Drodzy forumowicze, potrzebuje waszej pomocy. W czasie tegorocznych zbiorów słomy w moim gospodarstwie (woj mazowieckie powiat ciechanów) spaliła mi się doszczętnie prasa John Deere 854 rok prod 2013 przyczyną było zatarcie się łożyska po lewej stronie wychodzące od przekładni napęd wałka górnego do napędu pasów, dodam że łożysko to jest niesmarowne. Ubezpieczenia nie było. W mojej okolicy również spłonęła tak sama prasa wyprodukowana również w 2013r. ta sama przyczyna. Przepracowały półtora sezonu zrobiły w tym czasie ok 5,5tys kulek. Czy wiecie ,słyszeliście cokolwiek o spaleniu jeszcze gdzieś takiej prasy? Lub mieliście podobne sytuacje u was z waszymi maszynami. Każda rada jest cenna. Pozdrawiam  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

gwarancja 12msc? 

jak za takie pieniadze powinno byc conajmniej 24msc a do tego jeszcze tak mloda maszynka w płomieniach :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luker704    2

niestety 12 miesięcy, moim zdaniem te łożyska musiały być wadliwe skoro w dwóch się to samo stało, a może było ich i więcej. Te łożyska były słowackie to udało mi się ustalić  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

No standard nowoczesności, gwarancję przechodziło i do huty na przemiał. Temu nie ma 24 miesięcy bo wiedzą że nie wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

No standard nowoczesności, gwarancję przechodziło i do huty na przemiał. Temu nie ma 24 miesięcy bo wiedzą że nie wytrzyma.

Ty to naprawde inny jesteś. 5,5 tys rolek zrobila i się łożysko zatarło. Jedno łożysko człowieku a nie cała prasa. Polska po takim przebiegu miałaby już rozwalone nie jedno łożysko a 50%, łańcuchy do wymiany i listwy pogięte a i pewnie komore do spawania.

Niestety prasy pasowe mają to do siebie że ryzyko spalenia jest dużo większe niż np przy łańcuchowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

niestety 12 miesięcy, moim zdaniem te łożyska musiały być wadliwe skoro w dwóch się to samo stało, a może było ich i więcej. Te łożyska były słowackie to udało mi się ustalić

Wychodzi na to że też płacicie tylko za nalepkę dżondyr na klapie i to 3x więcej, a części różny świat. Jak by ją tak rozebrał to mogłoby się okazać że tam germańskiego nie ma nic prócz napisu madein germany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forANGEL    0

Luker

W sąsiednim powiecie makowskim też się taka prasa zaczęła jarać od tego łożyska ale jakiś cudem zdążyli odpiąć ciągnik i ugasić prasę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

niedaleko mnie też w żniwa prasa pasowa JD się spaliła tylko ok 4-5 letnia i z większym przebiegiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wychodzi na to że też płacicie tylko za nalepkę dżondyr na klapie i to 3x więcej, a części różny świat. Jak by ją tak rozebrał to mogłoby się okazać że tam germańskiego nie ma nic prócz napisu madein germany.

Myśl techniczna jest niemiecka - projekt prasy itp. Co proponujesz na 120ha prasowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty to naprawde inny jesteś. 5,5 tys rolek zrobila i się łożysko zatarło. Jedno łożysko człowieku a nie cała prasa. Polska po takim przebiegu miałaby już rozwalone nie jedno łożysko a 50%, łańcuchy do wymiany i listwy pogięte a i pewnie komore do spawania.

Niestety prasy pasowe mają to do siebie że ryzyko spalenia jest dużo większe niż np przy łańcuchowych. 

 

Lepiej mieć zatarte 1 łożysko i spaloną prasę czy kilka łożysk, łańcuchy i listwy do wymiany i działającą prasę? 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wiadomo że: pasówki są bardziej narażone na spalenie ale mają również większą wydajność niż choćby sipma. Jaki procent pras pasowych uległo spaleniu?

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co za różnica czy rok czy dwa. Powiedzą ci że jako użytkownik zaniedbałeś warunki prawidłowego eksploatowania maszyny. Skoro łożysko się zacierało to musiało to dziać się jakiś czas. Pracowałeś nie sprawna maszyną i nie zgłosiłeś tego serwisowi. Nie zlecałeś przeglądów okresowych itd. Wątpię abyś tutaj coś ugrał. Może jd w ramach rękojmi da ci większy rabat na następną prasę. Nowej za darmo na pewno nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ale teraz ogłoszenie będzie miało wejść, aż chłop się ździwi co to za zainteresowanie. Ale drogo, toż to już cena złomu. 2000 to max i to bym niedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luker704    2

będę próbował coś działać. ale skoro była kilka takich przypadków wiec może nie jest tak oczywiste że było to zaniedbanie. po całym dniu pracy mogło ulec zniszczeniu bez wcześniejszych oznak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Ta z drugiego ogłoszenia to chyba nawet prasa o której mowa w temacie, lokalizacja to ten sam powiat co podawał założyciel tematu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj