Skocz do zawartości
FilipS

Kredyt oraz Pożyczka Rolnicza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FilipS    0

Temat nieaktualny.

Edytowano przez FilipS

Doradca Finansowy ds. Agrobiznesu

OKEY    154

Największego Banku- Jakiego?

Najniższe oprocentowanie- Jakie?

Konkrety proszę.

Tyle co Pan napisał to ja sie mogę z reklamy telewizyjnej dowiedzieć .

agro973    40

Dokładnie, jak coś się pisze to dokładnie żeby inni wiedzieli, bo nie będzie się każdemu chciało zadzwonić i zapytać 

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nic tylko brać kredyt spłacać następnym i zdychać w tym śmiesznym PO ebanym kraju kierowanym przez bandytów !!!!

usmiechnij sie wez pozyczke w pro.i.encie ,za rok znowu sie cieszysz jak do ciebie konultant z firmy windykacyjnej kruk zadzwoni hehe uf jakie to szczęście ze to moje rolnictwo to tylko drogie hobby

Piotrek1975    318

Witam,

był u Mnie przedstawiciel banku także WBK i właśnie takową pożyczkę mi wyliczał, jak wyliczył indywidualnie to kopara Mi zjechała w dół.

Samo oprocentowanie od kredytu 156 tyś na okres ośmiu lat wyszło bez wpłaty własnej chyba coś nie pamiętam dokładnie ale około 60 tyś.

To sami pomyślcie gdzie tu logika zaciągnąć taki kredyt zaznaczam że bez dotacji, za te 60 tyś oprocentowania można kupić fajny ciągnik i nie martwić się że się nie ma na spłatę raty.

No ale nie ma się co dziwić to jest ich praca wsadzić komuś ten cudowny kredyt oni mają przedstawiciele banków pewnie dobry % jak ożenią komuś taki kredyt.

OKEY    154

Panie Filipie proszę mi obliczyć kredyt na zakup ciągnika używanego o wartości 70tyś z wplata własna 20tyś czyli  kredyt 50tyś.okres kredytowania 10lat.

Proszę napisać jakie jest wymagane zabezpieczenie kredytu?

czy istnieje mozliwośc wcześniejszej spłaty i na jakich warunkach?

Proszę podać koszty kredytu nie samo oprocentowanie tylko całkowity koszt czyli to co z reguły jest pomijane ale nie muszę panu mowic o co mi chodzi  ;) 

W sumie to Panu powinno zależeć na rzetelnej informacji chyba że poluje Pan na ludzi którzy uwierzą Panu na słowo i podpiszą wszystko co im Pan podsunie.

Piotrek1975    318

WBK nie finansuję maszyn używanych na okres 10 lat, tylko z dofinansowaniem i nowe tak mówił przedstawiciel.

Edytowano przez Piotrek1975

Ecopiotr    105

Wciąż i wciąż pojawiają się na forum ludzie omamieni możliwością zarobienia dużych pieniędzy przy niewielkim nakładzie pracy, oferując gorsze warunki niż każdy może uzyskać w swoim banku. Działają "bezinteresownie" i "bez ukrytych kosztów". Z czego więc żyją? Kto za to płaci? My wiemy, ale czy oni o tym wiedzą? Nic na to nie wskazuje. Stąd ich "super oferty". Nie ma co liczyć na to, że któryś z nich przyzna się do błędu, bo nawet jak im się pokaże czarno na białym, to i tak będzie jakieś "ale". Każdemu szukającemu finansowania, mogę polecić jedno - dajcie sobie zrobić ofertę, z którą w ręku rozmawiajcie z innymi bankami, a w końcu traficie na stosunkowo dobrą ofertę.

pawel885    432

Rozśmieszyła mnie niedawno reklama pewnego niby banku w lokalnej gazecie  "oprocentowanie tylko 6% w skali roku...... na dole drobnym druczkiem RRSO 273% w skali roku "  :lol:

K-rol    0

Cieżko generalnie o dobry kredyt a już na pewno o dobrego doradcę, który nie wciśnie produktu finansowego, z którego ma największą prowizję.

FilipS    0

Panie Filipie proszę mi obliczyć kredyt na zakup ciągnika używanego o wartości 70tyś z wplata własna 20tyś czyli  kredyt 50tyś.okres kredytowania 10lat.

Proszę napisać jakie jest wymagane zabezpieczenie kredytu?

czy istnieje mozliwośc wcześniejszej spłaty i na jakich warunkach?

Proszę podać koszty kredytu nie samo oprocentowanie tylko całkowity koszt czyli to co z reguły jest pomijane ale nie muszę panu mowic o co mi chodzi  ;)

W sumie to Panu powinno zależeć na rzetelnej informacji chyba że poluje Pan na ludzi którzy uwierzą Panu na słowo i podpiszą wszystko co im Pan podsunie.

Wysłałem Panu kalkulacje.

PS. Cieszę się , że ten temat ma takie zainteresowanie jak i odzew, chętnie odpowiem na wszelkie Pytania, 

Pozdrawiam.

Ecopiotr    105

Dziwne zachowanie, kolega podaje przykładowe zapotrzebowanie i odpowiedź na prw. Co teraz - każdy osobno ma się zgłaszać? Z takim samym pytaniem?

OKEY    154

Dla zainteresowanych wyliczenie pana Filipa.

Poradziłbym Panu kredyt Biznesowy w kwocie 50 000 zł, nie będzie wymagane żadne zabezpieczenie jeśli okres kredytowania nie przekroczy 5 lat.

Nie znam Pana zdolności więc wyliczyłem dla średniej, tj, 7% rocznie (jeśli Pana zdolność będzie lepsza to oczywiście może być mniejsze). Kredyt ten jest z Ratą malejąca a odsetki są liczone od kapitału na bieżąco.

Koszt kredytu przy tej kalkulacji to - 8486,34 zł

plus prowizja Bankowa (minimalna to 3,5%) - 1750 zł

Miesięczna rata kapitałowa - 833,33 zł + odsetki [Pierwsza rata - 1116,21 zł natomiast rata ostatnia . - 833 zł -]

Wcześniejsza spłata kapitału jest możliwa bez prowizji raz do roku.

okres spłaty - 60 miesięcy.

Oczywiście jest to wyliczenie poglądowe gdyż na obecnym etapie nie jestem w stanie określić Pana zdolności kredytowej.

Jedyne dokumenty jakie są wymagane to - Dowód Osobisty, Nakaz płatniczy, Dopłaty, Pana oświadczenie o przychodach. Do samej decyzji zaświadczenie z KRUS i UG o nie zaleganiu.

FilipS    0

Dziwne zachowanie, kolega podaje przykładowe zapotrzebowanie i odpowiedź na prw. Co teraz - każdy osobno ma się zgłaszać? Z takim samym pytaniem?

Trafna uwaga, przepraszam następnym razem będę wyliczać oraz odpowiadać bezpośrednio w swoim temacie. Ma Pan racje , będzie to na pewno wygodniejsze dla Państwa i bardziej czytelne. Dziękuję za spostrzeżenie. Pozdrawiam, Filip Sieciński.

Ecopiotr    105

Okey, dzięki. Z taką ofertą radziłbym się przejść do kilku banków (w tym BZ WBK) i posłuchać ich ofert. Może być ciekawie. Oczywiście realna oferta daje lepsze rozeznanie (zwłaszcza po dzisiejszym obniżeniu stóp procentowych przez RPP).

OKEY    154

W swoim banku spółdzielczym mam lepsze warunki bo wychodzi mi koszt kredytu 8437zł + 1000zł prowizja  no i mogę wziąć kredyt na 10lat.

Jest to kredyt inwestycyjny i udzielany do 80% inwestycji. Kasy nie dostaje ja tylko jest wypłacana osobie od której kupuję maszynę do ręki lub przelewem na konto ,cos jak kiedyś kredyty preferencyjne tylko teraz bez dopłaty do oprocentowania. Spłata rat od miesiecznych poprzez kwartalne, pół roczne , roczne do wyboru. Tak ze WBK musi sie bardziej postarać ;)

Agrest    527

Trochę nie tego dotyczy temat, ale opiszę Wam w skrócie historię z kredytem hipotecznym - jakie mogą być różnice w obrębie tego samego banku.

Siostra X lat temu kupowała mieszkanie - wartość 130000, wpłata własna 60000zł, pensja średnia krajowa. Poszła do banku PKO BP w W-wie. Stwierdzili kiepską zdolność kredytową, wobec czego kredyt na 30lat, 7,5% odsetek w skali roku, 3%prowizji (konto i lokaty siostra miała w tym banku) i raty chyba malejące??? (tzn. te w których w pierwszych latach najpierw  spłacamy odsetki).

Krew się we mnie zagotowała - poszedłem do tego samego banku tylko oddział w mojej miejscowości. Kredyt na 15 lat bez kar za wcześniejszą spłatę, raty stałe, oprocentowanie 6,2%, prowizja 2%.

Do mnie teraz jakieś biuro kredytowe zdobyło numer telefonu i co tydzień oferują mi do 500000zł. Serdecznie im dziękuję.

fartom    10

Nie ma to jak kredyty, biore 50 tyś , a spłacam 60 tyś, z prostego rachunku wynika że mam oddać 20% więcej niż pożyczyłem, a banki nas mamia jakimiś małymi procentami, malejącymi ratami, niską prowizzją itp. Biorąc kredyt wystarczy mi wiedzieć ile kasy dostane , ile kasy mam oddać i w ilu ratach, to wsztstko.

Ecopiotr    105

Fartom, gdyby to było tak proste i czytelne, to z połowa ludzi nie wzięłaby kredytu. I z czego by nasze (i nie nasze) "biedne" banki żyły? Musieliby zacząć pracować! Horror!

Muszę sie zgodzić. Poza tym obecnie jest całkiem dobry czas na zaciągnięcie kredytów - z tego względu, że RPP obniżyła stopy procentowe a co za tym idzie - kredyt teoretycznie powinien być tańszy. Widać to już obecnie po dołujących kosztach na np takich kalkulatorach jak ten tutaj http://e-kalkulatorkredytowy.pl/kredyt-gotowkowy/kalkulator/

Minusem obniżenia stóp procentowych jest to, że spada również oprocentowanie lokat bankowych. Czyli nie opłaca się za bardzo oszczędać. Coś za coś.

Agrest    527

Nie opłaca się oszczędzać? - Kurczę, to ja muszę szybko przepuścić lokaty i wziąć dobry kredyt ;)

Albo stworzyć agregator - czyli bierzesz kredyt w PL na niski procent i szukasz kraju w którym nie ma podatku belki i w lokaty są w stanie zarobić dużo więcej.

Ecopiotr    105

Lokata to idealny sposób oszczędzania - z punktu widzenia banków. Co z nią robią? Wkładają do sejfu i czekają, aż się same rozmnożą? Bynajmniej. Inwestują i ułamek zysku oddają temu, kto (pośrednio) im ten zysk umożliwił. No i reklama! 3-4 lata temu, duże cyfry na plakatach pokazywały 8% zysku z lokaty, kredyt na 7,5%. Gdyby im wierzyć (a raczej, gdyby w reklamie podali faktyczne koszty/zyski), to nic tylko wziąć kredyt i go ulokować. Czysty zysk. Gdyby nie ten drobny druk... Popatrzcie na kurs rubla, świetny czas by go kupić, najtańszy od ponad 20 lat i w zasadzie pewna inwestycja. Problem w tym, że nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak daleko Putin się posunie. Jeśli się wycofa i poczeka na lepszy czas dla realizacji swoich chorych planów, to można liczyć na zysk rzędu 40-60%. Byłoby miło. Niestety są jeszcze dwie możliwości: 1- kontynuacja dotychczasowej polityki, czyli czekanie na wzrost wartości rubla (optymistycznie), lub 2 - eskalacja, czyli jawna konfrontacja, a co za tym idzie dalszy spadek wartości rubla, z czasem i w efekcie strata. Jest też trzecia opcja - wojna, ta jednak rozwiązałaby wszystkie dylematy...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez S-Piotr
      Dostałem nowy nakaz płatniczy 131,10 gr /ha , jest taniej o 3,58. gr niż 2016r 
      A jak to u Was wygląda.
    • Przez Ecopiotr
      Sprawdzając ostatni wyciąg trafiłem na " Opłata za wizytę u Klienta-monitoring" 150,00 PLN.
      Ponieważ o takiej wizycie nic nie wiedziałem, zapytałem w Banku, kto i kiedy u mnie był. Jak się okazało nikt nie był i nikt się nie wybiera ( mam kredyt hipoteczny w tym Banku, raty nadpłacone do kwietnia 2018, odsetki są co miesiąc pobierane z konta,nigdy nie miałem zaległości).
      Jak mnie poinformowano, każdemu kto ma w umowie kredytu możliwość monitoringu system nalicza taką opłatę bez względu na to, czy monitoring miał miejsce, czy nie. 
      Odzyskanie "niesłusznie pobranej opłaty" (dla mnie jest to po prostu kradzież) ponoć nie stanowi problemu. Wystarczy w Banku złożyć reklamację. Na pytanie czy gdybym się nie zorientował i nie zapytał, oddaliby mi tą "opłatę", usłyszałem - NIE.
      Pracownicy są oczywiście "niewinni", ponieważ to system pobiera te "opłaty", a oni (pomimo wiedzy o niesłuszności tych pobrań) tylko nie robią nic by ostrzec klientów. Myślę, że można to nazwać współudziałem.

• Przez Qbszon
      Poszukuję finansowania na nowe maszyny które będą kupowane w ramach PROW i natrafiłem na Idea Leasing. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tą firmą i podzieli się opiniami na jej temat? 
    • Przez kwadrat1000
      Witam planuje sprzedawac żywe konie do jednego z krajów europejski na ubój. Mój kolega jest handlarzem i skupuje konie od lokalnych hodowców i własnie od niego bede kupował te konie po polskich stawkach a sprzedawał na europe zachodnia do mojego byłego pracodawcy z którym mam juz praktycznie tez wszystko dogadane. Moje pytanie jest takie czy lepiej zalozyc spółke czy otworzyc firme? Jaki podatek? Czy sa jakies szczegółowe wymogi wobec prawa lub sanepidu etc. które musze spełnic?-dodam ze konie beda bezposrednio zabierane od tego mojego kolegi handlarza. Czy ma może ktoś ma namiar na firmę transportowa z wielkopolski zajmujaca sie przewozem koni?- chodzi mi o TIRa. Planuje wysylac narazie jednego tira na 2 tyg. Jak wyglada  czas oczekiwania na platności z waszego doswiadczenia? Jezeli ktos jest w temacie to poprosze o jakies wskazówki.
    • Przez MarcinNejtar
      Zastanawiam się nad wzięciem kredytu hipotecznego pod zastaw gruntów ornych. Mam tego 15 hektarów, myślicie, że ile mogliby mi dać za to kredytu? Potrzebuję około 120000, bo zamierzam dobudować budynek gospodarczy i wyremontować dach stodoły. Myślicie, że dałoby radę?