p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemek28_28    484

U mnie typki płaca po 2 tys za 5-6 klasę. I w tym kolejnym suchym roku bedzie po 3-4 tony pszenzyta.

Marl    54

@przemek28_28 : jeszcze ze dwa lata suszy i konkurencja sama się usunie z terenu... Z dzierżawami jest tak, ze zawsze możesz kiedyś przebic cene gdy skończy się umowa dzierżawy gruntu...

Gorzej jak masz takich co wykupują pole na własność. Co się sprzeda to juz nigdy nie wróci na miejscowy "rynek" ziemii...

Pajej    121

dajcie na luz. Ja odpuściłem dzierżawę za same dopłaty, a dlaczego?

1 ojciec co mi pomaga trochę się zbiesił

2 od sąsiadów tamtej działki mam dzierżawy gdzie dopłatami dzielimy się po połowie, więc musiałby i im oddać całe dopłaty więc tylko więcej roboty miałbym a kasy tyle samo

Rolnik z powołania :-)

Wiadomość z agroFakt.pl

20CBR12    209
Napisano (edytowany)

Tak nie do końca, to co masz w umowie po prostu placisz i tyle, ja mam dzierżawy od 450-2200 zl za ha i otwarcie kazdemu mówię że za konkretny kawałek moge tyle i nie wiecej zapłacić i tu wymieniam powody, no i jeszcze nie zdarzyło mi się żeby ktoś przyszedł i powiedział że mam więcej płacić bo ktoś inny więcej ode mnie dostaje 

Edytowano przez 20CBR12

Pajej    121
Napisano (edytowany)

A ja takie głosy juz słyszałem, a pozatym o umowie to w mojej okolicy możesz zapomnieć, nikt Ci nie podpisze

Edytowano przez Pajej

Rolnik z powołania :-)

michalcium    457

Bo wszyscy się u Ciebie pewnie  godzą na bezumowne użytkowanie gruntu co jest niezgodne z prawem... także prawdziwymi rolnikami w twojej okolicy rządzą pseudorolnicy 

Bercik92    120
przemek28_28 napisał:

U mnie typki płaca po 2 tys za 5-6 klasę. I w tym kolejnym suchym roku bedzie po 3-4 tony pszenzyta.

Głupich nie brakuje...

RafaKdziela    406
Dnia 12.05.2020 o 13:55, BIZKOW napisał:

Dziś moja mama była na przetargu w gminie i ktoś dał 200 dt pszenicy za 4,05 ha. U was też zdarzają się takie przypadki?

Tak u nas podobnie walą czynsze i teraz dzierżawa poniżej 5 lat .Gość dał 6 ton za hektar i po 2 latach podziękował .Ziemia taka se i góry .

I love salsa

hardkor113    187

To ja niewiem na co oni licza przy takim czynszu. Pewnie jakies ziemniaki czy warzywa uprawiaja ze im sie to oplaci.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ziemian
      Witam,
      Nurtuje mnie pytanie czy można skorzystać z programu młody rolnik 2020 pracując normalnie na etacie:
      Mam możliwość, przejęcie gospodarstwa po rodzicach jednakże pracuje na etacie z którego nie chcę rezygnować i teraz pytanie numer 1:
      1/ czy mogę nadal pracować na etacie i ewentualnie się do ubezpieczyć w KRUS (o ile tak w ogóle można) tak aby spełnić wymóg? wiadomo z drugiego tytułu żadnych benefitów nie będzie, ale czy wtedy można ubiegać się dotację ?
      2/Przejmowane gospodarstwo (defakto ziemia) będzie się znajdowało w tym samym województwie lecz zameldowanie  będę miał w innym powiecie i gminie? Czy to dopuszczalne czy będę się musiał przemeldować.
      3/ Czy wystarczy posiadać samą ziemię czy konieczne jest posiadanie adresu z nieruchomością w gminie w której posiada się ziemię?
      Pozdrawiam
    • Przez LUKAS11
      Witam wszystkich mam do was pytanie. Może jest ktoś tutaj obecny kto miał styczność lub utrzymuje współpracę z firmą zajmującą się paliwem, a mianowicie chodzi mi o firmę Petro jett z pod Radomia. Proponuję olej napędowy w dobrej cenie. 
    • Przez patryk1213
      Witam, czy ktoś już dostał pieniądze na młodego rolnika w tym roku?
    • Przez matjus007
      Witam,
      Mam problem z zaworem od zbiornika 1000l, chce wymienić zawór na nowy gdyż ten cieknie i się nie nadaje ale nie mogę go odkręcić, bawił się ktoś z tym już? Zawór fabrycznie był dodatkowo klejony lub z silikonem? W załączniku daje foty.

• Przez HugoTomek
      Witam.
      Komputer wskazuje mi następujące kody błędów. Może ktoś mi wyjaśnić co oznaczają?
      1-0.1.51
      2-6.1.08
      3-5.1.53
      4-6.1.04
      5-5.1.73
      6-5.1.74
      7-4.1.07
      8-6.1.09
      9-5.1.20
      10-4.1.08
      11-5.1.72
      12-5.1.33
      13-4.1.11
      14-5.1.83
      15-5.1.90
      16-4.1.01
      17-4.1.02
      18-0.1.56
      19-5.1.91
      20-5.1.61
      21-5.1.80
      22-5.1.94
      23-5.1.93
      24-5.1.42
      25-5.1.41
      26-6.1.05
      Może ktoś mi wyjaśnić co one oznaczają lub wysłać mi na e-maila całe oznaczenia wszystkich kodów? Bo szukałem na internecie i nie mogę znaleźć. Adres to
      tomekzadziora@gmail.com
      Z góry dziekuje
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj