p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
XTRO    1507

u mnie ciężko z dzierżawami, zwłaszcza na umowę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

U mnie za dzierżawę 300-500 kg pszenżyta za ha , tak średnio,...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Xawier zwłaszcza, że może być niedługo do sprzedania

aro1975 no to ładny kawałek, zapomniałem dopisać, że akcyzę też biorę

XTRO u nas też ostatnio ciężko z dzierżawami, ale to się trafiło bo właściciel musiał oddać ziemię za rentę, nie wybierasz się w piątek do parczewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

jak mi grypa przejdzie to może i ja podjadę z sąsiadem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dacjan123    28
ostatnio bylem. na przetargu na dzierżawę w KOWR to dwie dzialki po 10,75 ha poszy za czynsz 467 decydentów za działkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25250

Czyli po 4,3 t z hektara? Oczywiście pszenicy po średniej gus-owskiej?

Która klasa? ONW przysługuje do tych gruntów?

Pytam bo próbuję znaleźć uzasadnienie dla czynszu dzierżawnego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Przepraszam, tak na szybko spojrzałem. Pewnie mają krowy i kukurydza po kukurydzy będzie.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodar55    13

Mam pytanie jak ktoś wziął pole na słupa z kowr można mu to jakoś udowodnić i odwołać przetarg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Liczy sie kasa kto da wiecej takie sa zasady przetargu trzeba było przebijać to byś wygrał przetarg Tu nie ma skrypułów Po trupach do celu Takie sa realia terazniejszości

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

A skad wiesz czy byla licytacja czy przetarg ofertowy?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Ale jak dokładnie to wyglądało?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Będzie cisza i brak odpowiedzi na pytanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodar55    13

No ojciec był na przetargu i ten gościu co wystawił  tego słupa tez tam był(A nie może podchodzić do przetargów bo nie płaci czynszu w kowr) ale nie była tego słupa obecnego i gdy wygrał to ten co chciał tą ziemie to poszedł do komisji ale oni mówią że to nie on przecież wygrał a ten debil mówi że ten słup to jego znajomy to ojciec złożył wniosek o odwołanie i odwołali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25250

To o te 300ha chodziło w warmińsko-mazurskim, co w innym temacie pisałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodar55    13

Nie to umnie kawałek 2 ha

Przed chwilą, Anetka1 napisał:

Słup był słupa nie było oto jest odpowiedz

No ten gościu bo był słupem to go nie było obecnego tylko byl ten co chciał na niego tą ziemię i myślał że tak to wydzierżawi że złoży papiery ten słup a oni na niego wydzierżawią.A tak wogóle to o co ci chodzi szukasz dziury w całym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

U mnie nie było przetargu tylko liczyli pkt. Koleś dzierżawi ziemię z 20 albo 30 lat no i jak weszły pkt to się okazało że że względu na wysoki wiek oraz brak hodowli zwierząt nie ma szans na wygrana. To poszukał w rodzinie 2 młodych rolników co mają zwierzęta i oni zgłosili się do przetargu. Najśmieszniejsze jest to że są oni z innej gminy i powiatu a nagle mieli ziemię przez granicę i miało Max pkt możliwych do zdobycia. Żaden lokalny rolnik ich nie znał i w życiu nie widział ich na tych polach - rosna tam maliny. 

Zaczęliśmy tak składać odwołania, zgłaszać podejrzenia itd. i po roku komisja anulowala "przetarg" a teraz już 2 rok ziemia leży odlogiem a lebioda po 2 metry.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
    • Przez adrianboss11
      Jak tam ceny ziemi u Was i dzierżaw? u nas już powoli spadają, przy takich cenach nawozów i paliwa ludzie oddają dzierżawy za które musieli płacić. Woj. Lubelskie 
    • Przez lysonzi1
      Witam, często w kosztach uwzględniamy ceny nawozów, śor, paliw czy też części. Natomiast nie widzę tematów odnośnie cen energii elektrycznej, szczególnie gdy jest ona tak droga, więc moje pytanie jakie macie ceny energii na rok 24? I kolejne? Jaka taryfa i jakie oferty cenowe? Ja mam taryfę c21 i do końca 24' mam umowę po 38gr za kWh( Energa). Umowa ta jest dla mnie bardzo korzystna i była podpisywana z tego co pamiętam to w 21'. Obecnie zastanawiam się co robić dalej bo otrzymałem ofertę na 25' i wynosi już 86gr. Czekam na rozwinięcie dyskusji. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj