p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Pajej    231

za 2,5 tys to i ja mógłbym wydzierżawić. Tylko co ja robiłbym w zyciu innego jak poza przewracaniem barył nic nie umiem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Zostawiłbyś sobie 0,5ha i dorabiał na truskawce, malinie i czosnku. I wcale  źle byś nie miał.

Za 2,5 tys i dopłaty to sam by oddał. A nawet kupiłbym w obcym terenie kilka-kilkanaście ha, żeby tylko mieć takiego dzierżawcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

o wiem co bym robił postawiłbym wiecej uli i cieszył sie pszczółkami:D


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

No widzisz, zainwestowałbyś dodatkowo w przyczepę do wożenia uli i nieźle byś żył. Tylko że teraz rynek zalewa ukraiński miód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Dnia 21.11.2017 o 20:42, szlachcic666 napisał:

Gospodar55 podaj miejscowość gdzie ta ziemia?

Kolego, dowiedziałeś sie o tej ziemii od tego uzytkownika czy to kolejny "fake news" na AF??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszTracz    46
Dnia 16.11.2017 o 12:54, Gospodar55 napisał:

Kujawsko- pomorskie pogranicze z pomorskim.Stoi 300 ha pola w kawałkach od 20ha do 70ha na części zboże nieskoszone wogóle po 2000 za hektar jeśli weżmiesz wszystko lub 2400 jeśli pojedyńcze działki,ziemi 45ha 5 klasy a reszta 4b.Dzierżawcy dopłaty podatek i akcyza

Wszystko kukurydza i dyskoteka gra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
10 godzin temu, Agrest napisał:

No widzisz, zainwestowałbyś dodatkowo w przyczepę do wożenia uli i nieźle byś żył. Tylko że teraz rynek zalewa ukraiński miód.

dobrze bym żył za kase z dzierżawy a pszczółki to hobby


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3512

Jak 2500 tyś to dopłaty bieże ten co uprawia ,życze mu powodzenia ,więcej jak 1500 nie daje,opłacam podatek ,spólke wodną i biore dopłaty,ale tych naiwnych co tyle płacą powoli ubywa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dzierżawa wysokości 500 zł to jak za darmo, wielkopolska i graniczne miejscowości z tym województwem to czynsz nie raz wynosi około 3 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewno satysfakcja , że sąsiadowi wziąć nie dali :ph34r:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

dokładnie

Jak są jacyś chętni mogę oddać w tej cenie ponad 30ha w bardzo dobrej kulturze plus drugie tyle łąk-tu za połowę tego WLKP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3512
Przed chwilą, Artureczek001 napisał:

Nie wiem z jakiej czesci wlkp jestes ale pewnie o takich cenach slyszales

Wiem że tyle płacą i nieraz płaczą że nic im nie zostaje,życze im bankructwa ,bo windują stawki niepotrzebnie ,a dopłata do hektara to dobre 800 zł,jak ma sie więcej ha,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

3 lata temu zakupiłem niecałe 2 ha   8km od domu IIIa po 21k/ha.  Po roku stwierdziłem, że nie chce mi się do tego kawałka jeździć i dałem w dzierżawę.  Ustaliliśmy , że wszelkie profity z ziemi (dopłaty, paliwo rolnicze) dla mnie i 400zł z całości.  Podatek mój ale jestem zwolniony na 5 lat w 100% i kolejne 2 lata 50 i 25%

Uważam, że to dobre warunki  dla dwóch stron, ale jednak ze wskazaniem na mnie;). Bardziej kupiłem to z myślą o odsprzedaży po wyższej cenie.

 W tym roku dzierżawca poinformował mnie, że miał grad i poprosił o renegocjacje za ten sezon. Wziąłem 200zł. Obie strony zadowolone.

Ogólnie  u mnie przy corocznych niedoborach wody, ja nie zdecydowałbym się na dopłacanie do  dzierżawy. Sam dzierżawię 7 ha z friko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Po co go obrażasz ma rację wywindowali stawki do góry i tyle niech ta unia padnie to zobaczymy czy po 3 tysiące dadzą mieliśmy wybitny rok to te 2500 zostało więc jaki sens w takiej dzierżawę , górna ekonomiczna stawka dzierżawy to 1500 zl i dopłaty po stronie dzierżawcy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, miwigos napisał:

Wiem że tyle płacą i nieraz płaczą że nic im nie zostaje,życze im bankructwa ,bo windują stawki niepotrzebnie ,a dopłata do hektara to dobre 800 zł,jak ma sie więcej ha,

Jak można komuś rzeczy bankructwa gdzie  jest moderator forum, jak kogoś stać to niech płaci jak cie nie stać na takie stawki to nie obrażaj innych użytkowników, liczą się pieniądze a nie gadanie i życzenie komuś źle,,,, jak jak ty będziesz bankructwa to się będą śmiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a ja popieram kolegę nabijanie chorych stawek to głupota i tacy rolnicy sami prosza sie o bankructwo i ja takich żałował nie będe jak jeden zbankrutuje to moze inni zastanowią sie nad tym co robią


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3512
Przed chwilą, WschodPolskiPany napisał:

Jak można komuś rzeczy bankructwa gdzie  jest moderator forum, jak kogoś stać to niech płaci jak cie nie stać na takie stawki to nie obrażaj innych użytkowników, liczą się pieniądze a nie gadanie i życzenie komuś źle,,,, jak jak ty będziesz bankructwa to się będą śmiać 

O mnie się nie martw ,jak ja na swoim areale zbańcze to w powiecie zostanie tylko kikanaście gospodarstw ,dziwi mnie że ktoś ma 100-150 ha i bierze dzierżawe za 3 tyś .ile mu zostanie średnio przez 10 lat- niewiele ,na 100 ha żyje się dobrze,w moim rejonie ,jak bym miał V kl. gleby to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj