p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Pajej    231
55 minut temu, hardkor113 napisał:

Mając 12 ha swojego muszę szukać dzierżawy bo za jakiś czas może się okazać że nie będzie na czym robic.

A nie ma innych zawodów tylko rolnictwo? Boże widzisz i nie grzmisz 

  • Like 2

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

To dlaczego ty nie zmienisz zawodu?

Pracowalem na etacie ale mi to nie pasuje.

Jak to mówią jesli coś lubisz to się nie narobisz

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137

Niestety niektórych poje.... Z tymi cenami za dzierżawy No ale widać wola wyjść na te 500 zl czy 1000 na czysto albo na 0. 3500 u mnie w okolicy płacą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
2 godziny temu, hardkor113 napisał:

To dlaczego ty nie zmienisz zawodu?

Pracowalem na etacie ale mi to nie pasuje.

Jak to mówią jesli coś lubisz to się nie narobisz

Puki co obrabiam tyle ziemi że jestem w stanie z tego wyżyć, ale nie wykluczam że kiedyś i mnie dopadnie etat. Jak mam robić za darmo na cudzym polu to wolę iść do pracy a swoje po niej obrobić


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
4 godziny temu, hardkor113 napisał:

Mając 12 ha swojego muszę szukać dzierżawy bo za jakiś czas może się okazać że nie będzie na czym robic.

A ktoś ukradnie ci te 12ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 godzinę temu, miwigos napisał:

I ile ci zostanie jak dzierżawe 2500 zł płacisz-niewiele

Ale możliwość podrapania w 30-40 ha bezcenne🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
miwigos napisał:

I ile ci zostanie jak dzierżawe 2500 zł płacisz-niewiele

A czy ja gdzieś powiedziałem że tyle place? A zostać napewno zostanie myślę że koło 2-3tys napewno. Zaznaczam że ja biorę doplate obszarową w tym przypadku. Siejąc buraki powiedzmy co 4 lata i robiąc programy rolnosrodowiskowe wcale źle to nie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1136

Ja to już się pogubiłem, nie dalej jak rok temu wszyscy płakali, że buraki to słabo wychodzą i do tego cukrownie kantują i dlatego większość miała zaprzestać uprawy buraków. To jak to jest w końcu z tymi burakami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Jak ktoś lubi przewalać hektary to miasto Wrocław wystawiło do dzierżawy ok. 360ha w 8 przetargach. Czynsz wywoławczy każdej działki to 2704zł/ha. 50 procent gruntów to 1 i 2 klasa. Przetargi nieograniczone, czyli dla każdego rolnika z kraju. Nawet się nie wybieram, bo i tak finał każdej licytacji pewnie będzie minimum 4000zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

@Andrzej23 dziwisz sie? Jak za 4-6 jest 2500 to za 1-2 4000 to okazja

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18
Dnia 28.09.2022 o 08:03, Pajej napisał:

A musisz powiększać gospodarstwo? Tyrać za miskę ryżu? Najlepiej jest nie liczyć ile i czy zostanie tylko brać żeby mieć więcej pola niż sąsiad. Rolnik w Polsce jednak jest głupi

A ja w całej tej dyskusji popieram tego kolegę, po pierwsze grunty w naszej okolicy to nic ciekawego mozaiki od 3 do 6 na jednym polu, a i częściej 5 klasa na całości.  Rozdrobnienie duże bo od 0.5 do 4 ha w maksie czasem dycha ale to duża rzadkości.  

Poważnych gospodarzy w rozumieniu dzisiejszych czasów 9 sztuk.  Z czego 3 ma bydło i obornik. Reszta leci na chemiku i jeszcze zbiera słomę 😆 plon każdy wie jaki.

U nas 30  ha z dzierzawaki. 2 traktory kombajn spory park maszyn chodzi się jeszcze dorywczo na koparkę do pracy.

I jak słyszę ze konkurencja wzięła 30 ha bez dopłat, głównie  6 i 6z  trochę 5 jebie to mtz w  kredycie we dwóch od rana do świtu  po nocy jeszcze w niedzielę i wszystkie święta, a w dni wolne od pracy parobczej idzie do pracy żeby pokryć krechę za czesci

To pytam tylko po co to ? żeby ścigać się z kuzynem, bo on ma 120 a oni będą mieli 150 to się pytam jaki sens?  No jaki?

Bo rozumiem 2 z tych 3 co mają bydło pasza, obornik mleko, Żywiec całkiem inna kalkulacja jakoś to można pokryć. Ale reszta wtf ?

Pola obrobione bez nawozu oprysk po lepkach razowa i cheja.

No i cała wies powie, to są gospodarze jak należy a między sobą się śmieją ze walem do góry leza i biorą kasę, a idiota zapierdziela  z pierwszej ręki wiem to akurat bo w pracy sie nie chwalę ze obrabiam a po wsiach się pracuje, tak jak dzierżawiący  ryja z tych obrabiających bez dopłat to szok.

Ostatnio robiliśmy na jakiejś wsi wacet wprosto powiedzial. Dal 25 ha 4, 5 i 6 klasa doplaty jego, bez podatku chodzi na etet  zarobi 30 I mówi  "juz trzech się przejechało, a ja dalej jak miałem 50 tys tam mam"

 I dlatego ja to widzę tak idzie jeden i drugi na etat  i " wie Pan co Panie XYV w swojej firmie pan płaci 4000 tys na rękę,  ale ja dziekuj, że Pan dal mi pracę, całuję po nogach i jajkach a na dodatek oddam Panu 2000 tysiące , żeby Pan nie przyjął sąsiada 😆

lubię bardzo ziemie żeby nie było namiasta wolności i tak jak by własną firma ale ceną poniżania się... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Wziąłem w dzierżawę hektar pola, 3 klasa. Właściciel chcę za to pszenicę (hoduje 30 kur). Jaką ilość mu zaoferować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
3 godziny temu, kamil255 napisał:

Wziąłem w dzierżawę hektar pola, 3 klasa. Właściciel chcę za to pszenicę (hoduje 30 kur). Jaką ilość mu zaoferować? 

Jak normalnie to 1 tona a jak na forum to z 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757
4 godziny temu, kamil255 napisał:

Wziąłem w dzierżawę hektar pola, 3 klasa. Właściciel chcę za to pszenicę (hoduje 30 kur). Jaką ilość mu zaoferować? 

Ja za 4ha pola tylko że 4b-5 klasa daje 600kg pszenżyta i podatek płacę. Dopłate ja składam. Ale co rejon to inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757

Nie ma wszędzie dobrych ziem. Wolę swoje słabsze za darmo tzn moje dopłaty niż lepsze za bycie parobkiem jak u Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Andzej23 napisał:

Jak ktoś lubi przewalać hektary to miasto Wrocław wystawiło do dzierżawy ok. 360ha w 8 przetargach. Czynsz wywoławczy każdej działki to 2704zł/ha. 50 procent gruntów to 1 i 2 klasa. Przetargi nieograniczone, czyli dla każdego rolnika z kraju. Nawet się nie wybieram, bo i tak finał każdej licytacji pewnie będzie minimum 4000zł/ha.

Założe się że przeskoczy razy 2 twoje przewidywania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

Ile byście dali za 300 hektarów 4 klasy max? Dopłaty Wy składacie suszowe i inne bajery. Dzierżawa długoterminowa zasobnosci średnie, duże kawałki po 40 hektarów srednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

A ile masz że chcesz aż tyle wydzierżawić , dla mnie za dużo, chyba że po 1000, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj