p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robercikj100    1007
1 godzinę temu, Sean napisał:

Jak dwie tony? po 1100zł masz jakieś zboże? dostanie nawet jakby 4 tony żyta, nawet po 600zł, co jest mało realne i robi za darmo.

 

 

1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Jakie zboże po 1100 jest?

Panowie jeszcze dopłata do tego myślę że jest bo bez niej to całkiem kosmos cena 

1 godzinę temu, Agrest napisał:

Dziś gus podał średnią cenę ziemi. Ponoć wzrosła o kolejny tysiąc i wynosi ponad 48tys.

Trochę mnie to dziwi bo co raz częściej się słyszy o zwiększającej się podaży i braku chętnych.

Sam mam ogłoszoną 3a po 40tys z dala od domu którą wydzierżawiłem i pies z kulawą nogą nawet z propozycją nie zadzwoni. U siebie najdrożej płaciłem 5 lat temu po 50. W ubiegłym roku po 47 ale z porzeczką i po sezonie mam 35% zwrotu

U mnie też szał na zakupy się trochę skaczyl i widzę że nawet obszarnicy zaczynają bardziej racjonalnie podchodzić do cen.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a u mnie odwrotnie biznesmen co mieszka w usa kupuje wszystko jak leci póaci o 80% więcej jak cena w okolicy. Własnie podkupił pole co dzierżawiłem. Gość na ciągniku w życiu nie siedział, do pl przyjeżdża raz w roku a życie potrafi uprzykrzyć


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Dogadaj sie z nim i bierz w dzierzawę.

13 godzin temu, ws71 napisał:

To są skutki brania wszelkiego rodzaju PROW-ów z jednoczesnym  zwiększaniem dochodu gospodarstwa[wymóg prow-u] i wtedy delikwenci ładują kasę bez opamiętania aby tylko w papierach nastapił wzrost dochodu,u mnie w okolicy ziomek też szaleje 1000 zł/ha Vkl bez żadnych umów[oczywiście dopłata właściciela]

Jak bez umowy i nie składa o dopłaty to nic mu to nie da że sobie weżmie.W prowie trzeba i powierzchnie zwiekszyc i dochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

@hardkor113tylko z tych lewych hektarów zbiera plony ,sprzedaje na własne nazwisko,powierzchnie niekoniecznie trzeba zwiększyć ważne aby zwiększał się nie tyle dochód  co obrót , przerabiany temat w najbliższej rodzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

To równie dobrze można zagadać z kimś i jego zboże czy nawozy brać na siebie i na jedno wyjdzie  i bez roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

U nas jest rejon z dużą koncentracją produkcji zwierzęcej i do zeszłego roku mało kto sprzedawał do tego ci co sprzedają to jakość pozostawia dużo do życzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

już ktoś się zdecydował. nieaktualne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715
1 minutę temu, Agrest napisał:

Kupiłeś? Bo nie aktualne.

Jeśli do mnie to nie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715
12 minut temu, Agrest napisał:

No za płotem, to warto było

Jak dla mnie za drogo 

Ty bogatszy to pewnie kupiłeś sobie 😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Jesli piszecie o tym ogłoszeniu co ja wstawiałem to aktualne, dziś tamtędy przejeżdżałem i około 16 stał jeszcze ogłoszenie na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4883

Jakie macie u siebie aktualnie ceny dzierżaw za łąki? U nas za same dopłaty przestaje przechodzić, a na kilku kawałkach we wsi można by zasiać trawę i to zbierać. Ludziom i tak nie idzie tam nic innego uprawiać a hodowli nie mają.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Osobiście płacę od 400 za ha do maksymalnie "za dopłaty", ale w mojej okolicy są już tacy co oddają dopłatę i dopłacają po 600-1000zł.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
Leszy napisał:

Jakie macie u siebie aktualnie ceny dzierżaw za łąki? U nas za same dopłaty przestaje przechodzić, a na kilku kawałkach we wsi można by zasiać trawę i to zbierać. Ludziom i tak nie idzie tam nic innego uprawiać a hodowli nie mają.  

ja za lake podmokla torfowa biore doplaty jako wlasciciel a dzierzawca placi mi jeszcze 200 -300zl

  • Thanks 1
  • Haha 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4883

200 zł to by można było jeszcze przeżyć, jakby ładna trawa tam się udała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

U nas za dopłaty można kosić łąki po horyzont. WWL

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Prawie nikt już u nas nie ma hodowli i łąki leżą odłogiem. Właściciele szukają ciągle żeby ktoś im skosił ale nikt nie potrzebuje siana. Z dopłatami nie oddadzą co prawda ale jak ktoś potrzebuje to może zbierać siano do woli. 

Z dopłatami można wziąć tylko nieużytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

dziś oddane kilka ha ziemi której właściciel nie chciał oddać pełnych dopłat, sporo osób już tak robi 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4883

Za ziemię się płaci, a ty oddajesz ją bo tobie za uprawę nie chcą dodatkowo zapłacić? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

oddaje bo postawiłem właścicielom warunek, że obrabiam ją dalej za pełne dopłaty dla mnie i ja płace podatek i spółke wodną no ale właściciele się nie zgodzili. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
    • Przez adrianboss11
      Jak tam ceny ziemi u Was i dzierżaw? u nas już powoli spadają, przy takich cenach nawozów i paliwa ludzie oddają dzierżawy za które musieli płacić. Woj. Lubelskie 
    • Przez lysonzi1
      Witam, często w kosztach uwzględniamy ceny nawozów, śor, paliw czy też części. Natomiast nie widzę tematów odnośnie cen energii elektrycznej, szczególnie gdy jest ona tak droga, więc moje pytanie jakie macie ceny energii na rok 24? I kolejne? Jaka taryfa i jakie oferty cenowe? Ja mam taryfę c21 i do końca 24' mam umowę po 38gr za kWh( Energa). Umowa ta jest dla mnie bardzo korzystna i była podpisywana z tego co pamiętam to w 21'. Obecnie zastanawiam się co robić dalej bo otrzymałem ofertę na 25' i wynosi już 86gr. Czekam na rozwinięcie dyskusji. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj