p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemek28_28    2095

U mnie typki płaca po 2 tys za 5-6 klasę. I w tym kolejnym suchym roku bedzie po 3-4 tony pszenzyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

@przemek28_28 : jeszcze ze dwa lata suszy i konkurencja sama się usunie z terenu... Z dzierżawami jest tak, ze zawsze możesz kiedyś przebic cene gdy skończy się umowa dzierżawy gruntu...

Gorzej jak masz takich co wykupują pole na własność. Co się sprzeda to juz nigdy nie wróci na miejscowy "rynek" ziemii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

dajcie na luz. Ja odpuściłem dzierżawę za same dopłaty, a dlaczego?

1 ojciec co mi pomaga trochę się zbiesił

2 od sąsiadów tamtej działki mam dzierżawy gdzie dopłatami dzielimy się po połowie, więc musiałby i im oddać całe dopłaty więc tylko więcej roboty miałbym a kasy tyle samo


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
Napisano (edytowany)

Tak nie do końca, to co masz w umowie po prostu placisz i tyle, ja mam dzierżawy od 450-2200 zl za ha i otwarcie kazdemu mówię że za konkretny kawałek moge tyle i nie wiecej zapłacić i tu wymieniam powody, no i jeszcze nie zdarzyło mi się żeby ktoś przyszedł i powiedział że mam więcej płacić bo ktoś inny więcej ode mnie dostaje 

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
Napisano (edytowany)

A ja takie głosy juz słyszałem, a pozatym o umowie to w mojej okolicy możesz zapomnieć, nikt Ci nie podpisze

Edytowano przez Pajej

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Bo wszyscy się u Ciebie pewnie  godzą na bezumowne użytkowanie gruntu co jest niezgodne z prawem... także prawdziwymi rolnikami w twojej okolicy rządzą pseudorolnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
przemek28_28 napisał:

U mnie typki płaca po 2 tys za 5-6 klasę. I w tym kolejnym suchym roku bedzie po 3-4 tony pszenzyta.

Głupich nie brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Dnia 12.05.2020 o 13:55, BIZKOW napisał:

Dziś moja mama była na przetargu w gminie i ktoś dał 200 dt pszenicy za 4,05 ha. U was też zdarzają się takie przypadki?

Tak u nas podobnie walą czynsze i teraz dzierżawa poniżej 5 lat .Gość dał 6 ton za hektar i po 2 latach podziękował .Ziemia taka se i góry .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

To ja niewiem na co oni licza przy takim czynszu. Pewnie jakies ziemniaki czy warzywa uprawiaja ze im sie to oplaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Ja właśnie zrezygnowałem z 5,5ha gruntu ornego słabej klasy i 3ha łąki. Powód młody miastowy dostał ziemię od ojca i zaczyna składać od nowego roku dopłaty ptaszkowe 20% nie można kosić. Pole obrabiałem ze względu na łąkę. Teraz ma sprzedawać trawe na pniu lub płatne od beli. Tak więc grzecznie podziękowałem. Myśli że biznes zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Poszlo 6 lipca na przetargu 13.5 hektara za 3.5 tony woj lubelskie powiat swidnik. Dzierzawa na 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelski    20

Opłaca się brać w dzierżawę nie całe 10 ha w 3 kawałkach ziemia 3 klasa w dobrej kulturze za 1000 zl/ha, podatek i dopłaty po stronie właściciela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
Dnia 18.07.2020 o 07:50, hardkor113 napisał:

Poszlo 6 lipca na przetargu 13.5 hektara za 3.5 tony woj lubelskie powiat swidnik. Dzierzawa na 3 lata

3,5 tony to za całość czy za 1 ha?

 

3 minuty temu, pawelski napisał:

Opłaca się brać w dzierżawę nie całe 10 ha w 3 kawałkach ziemia 3 klasa w dobrej kulturze za 1000 zl/ha, podatek i dopłaty po stronie właściciela?

Opłaca się i jak nie chcesz to ja wezmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
Andpol napisał:

Dnia 18.07.2020 o 07:50, hardkor113 napisał:

Poszlo 6 lipca na przetargu 13.5 hektara za 3.5 tony woj lubelskie powiat swidnik. Dzierzawa na 3 lata

3,5 tony to za całość czy za 1 ha?

 

3 minuty temu, pawelski napisał:

Opłaca się brać w dzierżawę nie całe 10 ha w 3 kawałkach ziemia 3 klasa w dobrej kulturze za 1000 zl/ha, podatek i dopłaty po stronie właściciela?

Opłaca się i jak nie chcesz to ja wezmę?

Za hektar 3.5 tony. Ugaduje teraz dzierzawe za doplaty plus 1000 zl.Cos zostanie.Sprzet jest to szkoda zeby stal.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

1800 zł dzierżawy, 2000 zl kosztów uprawy, +- 6 ton pszenicy na koszty... zyski może i by były ale średnio to widzę. Na ile lat umowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Bartek933 napisał:

Opłaca

A potem płacz że zboże tanie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Najpierw znajdź chociaż mój jeden post gdzie narzekam na ceny zbóż


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
szymon09875 napisał:

1800 zł dzierżawy, 2000 zl kosztów uprawy, +- 6 ton pszenicy na koszty... zyski może i by były ale średnio to widzę. Na ile lat umowa?

Na 10 lat. Ja nie licze doplaty jako wklad. Koszt uprawy tak jak piszesz max 2000 tys plus 1000tys za dzierzae. To 3000 tys za zboze wezme 4200. Ponad tysiac zostanie.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Bartek933 napisał:

Najpierw znajdź chociaż mój jeden post gdzie narzekam na ceny zbóż

Nie no spoko ty pewnie z pokolenia Młodych Wilków którym sięwszystko opłaca biorą dzierżawy w całym powiecie i piątekświątek czy niedziela w polu i płutno w kieszeni..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Daruj sobie, ja w takie głupie dyskusję nie mam zamiaru się wdawać


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886
10 minut temu, hardkor113 napisał:

Na 10 lat. Ja nie licze doplaty jako wklad. Koszt uprawy tak jak piszesz max 2000 tys plus 1000tys za dzierzae. To 3000 tys za zboze wezme 4200. Ponad tysiac zostanie.

Zależy jeszcze jaka to ziemia, przy umowir na 10 lat jest jeszcze sens, bo krócej to moim zdaniem nie ma sensu. Miałem kawalek w dzierzawie, chcialem dawac obornik i wapno bo ziemia strasznie zaniedbana, ale właściciel sie rozmyslil, pewnie za duzo zacząłem zbierać. Dlatego wszystkie takie dzierzawy niepewne rzuciłem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj