p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymon09875    9889
Dnia 26.10.2019 o 10:09, warchest napisał:

to dobry biznes za 10 arow rocznie 6000 tys by wychodzilo ? to lepiej niz siac itd , tylko niestety u mnie nie stawiaja takich rzeczy a szkoda 

U kolegi na polu stoi maszt od pomiaru wiatru. Płacili 10 tys rocznie przez jakies 8 lat.  Teraz maszt stoi dalej, rozebrac nie moze a jakies 3 lata nie płacą nic. Wiec to różnie z tym bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Jak bez to kiepskawo, chociaż zależy od okolicy

Mam dogadane 26ha w 4 kawałkach wszystko blisko gospodarstwa za 30 tyś rocznie-wszystko po mojej stronie tylko podatek płaci właściciel, na niecałe 4 ha wchodzę wiosną-jest zaorane, robiłem tam usługę to za to mam do końca września dać 5tyś.Umowa bedzie sporządzona jak wejdę na resztę po żniwach, w tym roku już mam wszystko zgłosić do dopłat i za część której nie uprawiam oddaje tylko podstawowe, reszta dla mnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Co do masztów to mają zapisane w umowie że w razie wu płacą karę1/90 tego co w umowie i przelicz sobie ile to jest i wiedz o tym że wcale im się nie opłaca płacić bo taniej jest opłacić karę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
3 minuty temu, michalcium napisał:

Takich dzierzaw to pogratulować na ile lat?

10 oczywiście, i tak usługowo to obrabiałem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

To kiedy Ty na ten etat pójdziesz?

To już prawie 90ha i pełne obory do obróbki😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

@soltys48 to u Ciebie tak można bez problemu dzierżawę dostać ? Brak chętnych ?

20 minut temu, darekspire90 napisał:

Mam do wzięcia 3.4 ha za 4 tys. Jeden kawałek 2.66 i dwa po niecałe pół ha. Ziemia 2/3 piasku tam nie ma. Pola w kiepskiej kulturze. Sporo prawda?

Zależy czy jest głód ziemi ,jak z dojazdem do pól ,czy równe pola i na ile lat dzierżawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

pójdę, pójde.....

Ornego mniej niż Napisałeś będzie a z łąkami kapkę wiecej

I tak tyle obrabiałem wiec nic roboty nie przybędzie , obory trochu opustoszyłem

Przed chwilą, dsbh napisał:

@soltys48 to u Ciebie tak można bez problemu dzierżawę dostać ? Brak chętnych ?

 

chętnych w pip ale po mojej stronie jest ten plus,ze tym od których biorę w dzierżawę wzceśniej świadczyłem usługi i niejednokrotnie czekałem za zapłatą , ponadto w większości to znajomi lub bliższa lub dalsza rodzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

Pole nie jest tragiczne gorsze muszę zbierać... Dzierżawy właściciela lub do oddania właścicielowi.. co by w pierwszym roku dać na takim polu? qq raczej musiał bym wapna do walić teraz pod orke i z połowę na skibę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

darekspire90 napisał:

Pole nie jest tragiczne gorsze muszę zbierać... Dzierżawy właściciela lub do oddania właścicielowi.. co by w pierwszym roku dać na takim polu? qq raczej musiał bym wapna do walić teraz pod orke i z połowę na skibę.. Co to znaczy dzierżawy właściciela lub do oddania właścicielowi? Jeśli chodzi Ci o dopłaty a nie dzierżawy, to 4 tys plus dopłaty to ja bym się tylko uśmiechnął, i podziękował.


Co to znaczy dzierżawy właściciela lub do oddania właścicielowi? Jeśli chodzi Ci o dopłaty a nie dzierżawy, to 4 tys plus dopłaty to ja bym się tylko uśmiechnął, i podziękował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Gdzie i czy sprawdzano uczestników pod kątem żółtych papierów?

Jaki obszar?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Nikt głupi tyle da, tam jest na pewno drugie dno


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Ogólnie chyba nie uwierzę, bo to jest min. 36tys zł .

A ja mam propozycję 3,83ha za 290000, z budynkami😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    135

Powiat kępiński no chłopaki nie chcieli na matmie się uczyć i źle przeliczyli myśleli że to 4,5t a tu niespodzianka kabaret był tam lepszy jak w tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Dokładnie, tak jak to jeden u nas robił kilka razy aż sam na przetarg pojechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Tak, z pierwszymi trzema działkami tak było i teraz jest chyba dwóch właścicieli z czego jeden wszystkie trzy obrabia i z jedną właśnie tak zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Tam i koło 5 ton się kręciło bo akurat poprzedni właściciel mówił kto ile dał. Wszystko już w dzierżawę poszło czyli 150ha, kurniki i jeszcze jeden plac z garażami. Tradycyjnie poszło w ręce 4 gospodarzy powyżej 100 ha co mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    97

A słyszeliście jak tam gospodarzą w miejscowości mosaki rukle? tam też lecieli nawet po 6-7 ton/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj