p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Gość   
Gość
Dnia 24.09.2019 o 12:00, kr9292 napisał:

Wtedy chleb będzie po 50 zł więc ja ci mówię że nie pójdziesz 🤭 masz ode mnie wróżbę w gratisie

Wtedy zacznę piec chleb. Własnoręcznie bez pracowników i zbiję kokosy.

Trzeba być pragmatycznym, a nie jakimś niedojdą który uważa że zmiana branży to koniec świata.

Dnia 24.09.2019 o 20:20, warchest napisał:

500 zł czystego zysku po odliczeniu kosztow amortyzacji i wszystkiego nawet swocih godzin pracy 

a jakie wedlug ciebie trudne sa uprawy i lepiej zyskowne od rzepaku ? 

No jeśli tak faktycznie uczciwie wszystko co do złotówki nawet praca własna liczone, to się zgodzę że średnia kilkuletnia zysku z ha 500zł na czysto jest do przyjęcia.

Dnia 25.09.2019 o 19:01, Agrest napisał:

Za rok przyjdzie po 800.

I sznur na szyi z roku na rok coraz ciaśniejszy. Trzeba mieć odwagę się odciąć od niego gdy dusi bo gdy dusi już nie karmni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16852

co to znaczy, ze nie wejdzie?


Tomek90 napisał:

Możliwe, ale tamten narwaniec już nie wejdzie tam gdzie dzierżawę 😉 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

To znaczy że nie pójdzie do właściciela u którego dzierżawę żeby mu oddał bo zapłaci jeszcze czynsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velkurczak    6

Tak w sumie czasami tu zaglądam i zauważyłem taki trend, może Wy też to potwierdzicie. Ceny dzierżaw głównie windują hodowcy bydła? Czy jestem w błędzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
7 godzin temu, velkurczak napisał:

Tak w sumie czasami tu zaglądam i zauważyłem taki trend, może Wy też to potwierdzicie. Ceny dzierżaw głównie windują hodowcy bydła? Czy jestem w błędzie?

U mnie we wsi jest sporo dużych gospodarzy co oddają mleko i za łąkii chcą po 400zł za ha a za pola po 500zł a w sąsiednich wsiach stawki są o połowe niższe.. także myśle że tutaj chodzi o popyt i podaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Świetny film tylko teraz jest ręka w nocniku... Duże gro ziemi polskiej jest w obcych rękach, w latach 1999 stało sie w kolejkach po tydzien nawet żeby sprzedać pszenice i co ?? Rolnik miał iść stawać kupować pgry z czego  ja sie pytam ci co poszli na głęboką wodę udało im się część na pewno miała pieniądze z innych gałęzi ale typowy rolnik nie miał szans. No i jego dzieci wypad za granice albo robić do biedronki ... Nasz KRAJ sprzedano i to ośmielę się nazwać było rozbiorem Polski, wałęsa, kwaśniewski, komorowski ludzie pomyślcie jaką moglibyśmy być potęgą ursus, fiat etc... Gdyby nie pan Gabriel Janowski polskiego cukru by nie było ,,,  a teraz obce banki , obcy kapitał  a nikt nie zdaje sobie sprawy że kraj jest w rozsypce; emigracje, firmy z zachodu drenują naszą gospodarkę a lobby firm z zachodu  wykańcza co zostało bądź żeruje na człowieku ...

  • Thanks 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Te PGRy w większości powstały na dawnych majątkach szlacheckich. Popatrzcie u siebie, prawie w każdym jest dwór lub jakiś pałac w którym mieszkali właściciele. Po wojnie "rozkułaczono" i zabrano im to. Pomijam oczywiście majątki niemieckie które dostaliśmy jako rekompensate za straty wojenne... ANR dał wprawdzie prawo pierokupu dla dawnych włąsciceli ale nie kazdy miał na tyle kasy aby to odzyskać... Zresztą powinno byc oddane w jakiejś cześci za darmo, bo to było ich...

Z reportazu wynika jedno : rolnik może byc pewny swojego losu TYLKO na własnej ziemii. Co do umów: włączyć film w  41 minucie . Czynsz 4,7 kwintala. Czyli 470 kg pszenicy z ha. Kiedyś moze było sporo ale w 2004 weszły dopłaty i wtedy ten czynsz już zmalał.... Płaaci taki czynsz do 2023 roku. Mi w tym roku odchodzi dzierżawa kolku hektarów bo umowa terminowa wygasła i nie płacze. Podpisując ją, wiedziałem o jej terminie końca... Nie wykupiłem bo  od prywatnych osób ( brak checi sprzedaży). 

Edytowano przez Marl
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Dośc ciekawe rzeczy. Najlepszy to jest ten koleś co kosił bizonem pole. Podkręciłą go redaktorka i powiedział jak to jest na przetargu w KOWR. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzierżawy były na 30 lat, nie wiem, na co liczyli dzierżawcy, śmiech na sali... W dodatku głupie komentarze o małych rolnikach. Taki 20-50 hektarowiec również produkuje na rynek, nawet lepsze jakościowo towary...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

jaka sieć i jak daleko do zasilania? Dziwne że 150 a nie 100m2.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

500-600 netto chodzi, zależy gdzie, czy warto? Wg mnie warto bo masz to przez 10-15 lat, pytanie czy da się tam posadowić - grunty klasy niższej niż IIIa lub odrolnienie oraz czy sąsiedzi za szybko się nie dowiedzą i Ci strajku nie urządzą. Bo jak już zaczną budować to luz.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

podpytaj w play ;)
10x10m ale wychodzi nie kwadrat tylko trójkąt bo wieża to trójnóg o wysokości 54m lub więcej o ile dobrze pamiętam. Płacą z umów zawartych ze 2 lata temu po 500 netto (jak VAtowiec to ty im fakturę wystawiasz + VAT), płatne co miesiąc za miesiac wstecz czyli ten który się skończył i faktura z 30 dniowym terminem płatności. Trochę to pokręcone ale umowa jest na 10lat a wychodzi za te 10 lat ok 54-55  na rękę (po opłaceniu podatków).
Teraz znajomy podpisywał umowę to się coś chwalił że 700 stówek ale między chwalił się a pokaż mi umowę jest różnica.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to dobry biznes za 10 arow rocznie 6000 tys by wychodzilo ? to lepiej niz siac itd , tylko niestety u mnie nie stawiaja takich rzeczy a szkoda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

Mam do wzięcia 3.4 ha za 4 tys. Jeden kawałek 2.66 i dwa po niecałe pół ha. Ziemia 2/3 piasku tam nie ma. Pola w kiepskiej kulturze. Sporo prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj