p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Dnia 8.06.2019 o 14:47, Bezczelny napisał:

Taki który nie podnosi ceny w sezonie. Zmiany w cenie mogą być i co roku, ale chcę o tym wiedzieć, a nie tak jak teraz "dej 300 więcej". Mówię że nie na to się umawialiśmy. W końcu się zgodziłem, ale na koniec sezonu, a on na to żeby przyjechać pogadać - chyba mało. Do tego tak jak pisałem. Nie pozwala kredy wysiać na pole, bo to za duży koszt. Jak zrozumiałem, to on wolał by przytulić tą  kasę. Weź takie coś w dzierżawę. Podnieś żyznosc gleby, napraw pH i trzeba uciekać, bo pretensje że to za duży koszt. Same nasiona to koszt 1800 zł na tych głupich 1,5 ha. W życiu by mi tego nie oddał, bo go poprostu nie stać,  a mnie obowiązuje umowa kontraktacji i zapłace karę jak się nie wywiąże z umowy. Nie zdziwił bym się jakby mi wszystko roundapem spryskał po złości i zawalił to na suszę. Do tego ciągle mi powtarza że g mi z tego wyjdzie. Jak chce zapłacić i uprawiać, a nie żyć cały czas w napięciu co mu odwali i słuchać jego rad. 

To co ty siejesz na tej słabej ziemi że nasiona to koszt 1800zł na 1,5ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, jarecki napisał:

dopłaty należą sie temu kto uprawia , pole uprawisz bierzesz świadka , składasz wniosek o dopłate , na wezwanie agencji zabierasz swiadka i napiszesz oswiadczenie żę pole uprawiasz . koniec kropka to tak jak własciciel cie wku ... a na drugi rok nie robisz . jak zasiejesz zbożę to w swietle prawa własciciel nie może zlikwidować . u nmie na gminie tak było 20 ha . skonczyła sie umowa dzierżawy a najemca pole obsiał , własciciel skosił i sprawe przegrał w sądzie i za plon zapłacił .

Bo skosił jego wystarczy wjechać wsiać swoje w świetle prawa jego nie znisczyłeś a wsiałes swoje to zbierasz swoje proste jak barszcz i w sądzie wygra nie jeden taki przypadek znam jak łajza kradła pola w nocy jechała siać i myślała że wsiał to zbierze i dopłate weźmie taki h*j . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2019 o 20:14, Agrest napisał:

To jeszcze ujdzie. W sumie max 300zł hektar wyjdzie.

To 100ha już obrabiasz?

Jakie 300zł ha wyjdzie jeżeli obrabia 100ha to nie dostaje już takich samych dotacji jak ten który ma 20ha tylko chyba o 50% mniej za każdą skladową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Ten co bierze dopłaty nie musi tyrac na roli wystarczy ze zarzadza a tyra najemca/dzierżawca/wynajety do usług i tak to funkcjonuje

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

 Jak dzierżawa dłuższa to czasem są programy z ARiMR że idzie wyrwać parę pln ujmując te działki do płatności. No taki pseudo rolnik nie jest rolnikiem jak mi wydzierżawi wszystko ;) 
Kwestia jest taka żebyś wziął kartkę i policzył co bardziej Ci się opłaca w przestrzeni powiedzmy 5-10 lat.

Kwestię tego że do dopłat mam powyżej 30ha ogarnąłem dawno temu - rozpisz to na dwa numery producenta w ARiMR i masz z głowy.

Witam

Takie pytanko o jakich programach mówisz z ARiMR z których idzie wyrwać parę pln ujmując te działki do płatnosci. Co do rozpisania na dwa nr. producenta to na kogo rozpisałeś bo na żonę nic nie daje  to chyba przy obecnym prawie, chyba że na kogoś innego z rodziny tylko kto się zgodzi? Póżniej przy rozliczaniu PIT na przykład przekroczy próg podatkowy i zapłaci zamiast 19% 32% dochodowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, malorolny121 napisał:

Licząc tak tylko z 5 lat to byłbym dużą kasę w plecy jak bym składał wszystkie dzierżawy na siebie. Jako zabezpieczenie mam umowę dzierżawy a w razie czego to sankcje ma ten co pobiera dopłaty. A jeśli chodzi o numery w agencji to w tej chwili mam 3  i 3 siedziby stada.

Nie tylko sankcje ma ten co pobiera dopłąty przecież ty obrabiając ziemię byleś tego świadomy bo nie składałeś wniosku o dopłaty na tą samą działkę wiec jesteś współwinny tego procederu i możesz dostać zarzuty i tez możesz być w plecy np zabraniem dopłat na kilka lat więc najpierw zorientuj się w temacie dobrze  bo żle ci się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr12    5

Panowie powiedzcie mi czy za 3 hektary ziemi ornej  w jednym kawałku pole 800 metrów długie klasa ziemi 5/6  ja uprawiam i sprzątam nic nie płace, a właściciel dobry kolega bierze dopłaty jest ok. ? Umowa na przysłowiową gębe. Już pomijając to że dopłaty należą się temu kto uprawia itd. Woj. Wlkp PCT

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Jak to w wlkp to nawet sie nie zastanawiaj u nas ida przetargi gdzie fanatycy w ramach rozwoju placa po 3-4 tony przenicy za taka klase... I to sa fakty. Ewentualnie postaraj sie cos spisac zamiast umowy na gebe

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, damianzbr napisał:

Nie przyczynia się do łamania prawa, bo uprawiać i nie pobierać dopłat może każdy dobrowolnie. Skąd on ma wiedzieć że właściciel wyłudza dopłaty?

Właściciel który nie uprawia i pobiera dopłaty to jest oddzielna sprawa dla prokuratora.

Ma, ustną chyba że jakiś pirat polny z niego i bez niczyjej zgody kosi.

Pirat polny jesteś?

Oj chyba nie i umowę ustną masz.

Nie zapominajmy że w PL prawie istnieje taki termin jak umowa ustna.

 

No i oczywiście też jestem zdania że durnotą to potęgi entej jest uprawianie i nie pobieranie dopłat. Pobieranie dopłat daje: akcyza, suszowe, zdolność kredytowa, PROW, w razie potrzeby niepodważalny dowód w sądzie że się uprawia to pole.

 

A traci się płatność dodatkową powyżej 30 ha. Powinni to skasować a przynajmniej podnieść limit do 300ha gdzie wedle przepisów kończy się gospodarstwo rodzinne., bo z jakiej racji malutkie gospodarstwa mają mieć specjalne warunki traktowania.

Ja rozumiem nie dopłacać przedsiębiorstwom, ale rodzinne gospodarstwa powinny być na jednym poziomie traktowane.

Tak i później taki co ma 600ha rozpisanych na wszystkich  w rodzinie żeby mieć jakiekolwiek dopłaty rozpisał by to tylko na syna i siebie który jeszcze chodzi do szkoły albo na studia i siebie choć syn nie uprawia tego nie interesuje sie tym i mieszka w warszawie w kupionym przez ojca mieszkaniu na prywatnym osiedlu. i mało tego składa niby za pośrednictwem dziecka wniosek o młodego rolnika pomimo iż dziecko tyle co skończyło zawodówkę rolniczą żeby tatuś mógł na niego upchnąć ziemię i jeszcze kase z Unii wyrwać. i skupować dalej ziemię przebijając innych rolników. To jest patologia która należy tępić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr12    5

Hmm Mnie sie to troche drogo widzi tym bardziej że już drugi rok z rzędu susza i plony słabe.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
9 godzin temu, Piotr12 napisał:

Panowie powiedzcie mi czy za 3 hektary ziemi ornej  w jednym kawałku pole 800 metrów długie klasa ziemi 5/6  ja uprawiam i sprzątam nic nie płace, a właściciel dobry kolega bierze dopłaty jest ok. ? Umowa na przysłowiową gębe. Już pomijając to że dopłaty należą się temu kto uprawia itd. Woj. Wlkp PCT

 

 

U nas w EPJ za taką dzierżawę tylko płacisz podatek gruntowy a dopłaty twoje, w innym przypadku zarasta brzózkami.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554
57 minut temu, 20CBR12 napisał:

A ty napewno znasz realia wlkp? W najbliższym czasie taniej napewno nie będzie 

W moim rejonie tzn płn Wlkp już się trochu uspokoiło 

Jest na teraz ok 30ha IV-V po 2000 i zabierasz dopłaty oraz wszystkie inne pozytki a brak chętnych 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259
10 godzin temu, StarannyRolnik napisał:

Jakie 300zł ha wyjdzie jeżeli obrabia 100ha to nie dostaje już takich samych dotacji jak ten który ma 20ha tylko chyba o 50% mniej za każdą skladową

Poczytaj całość, było napisane że przez jakiś czas jeszcze onw i młodego rolnika będzie pobierał, więc uśredniłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554

Widzę  ze mamy nowego znawce

 

Pochwal się starym nickiem 

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, StarannyRolnik napisał:

Tak i później taki co ma 600ha rozpisanych na wszystkich  w rodzinie żeby mieć jakiekolwiek dopłaty rozpisał by to tylko na syna i siebie który jeszcze chodzi do szkoły albo na studia i siebie choć syn nie uprawia tego nie interesuje sie tym i mieszka w warszawie w kupionym przez ojca mieszkaniu na prywatnym osiedlu. i mało tego składa niby za pośrednictwem dziecka wniosek o młodego rolnika pomimo iż dziecko tyle co skończyło zawodówkę rolniczą żeby tatuś mógł na niego upchnąć ziemię i jeszcze kase z Unii wyrwać. i skupować dalej ziemię przebijając innych rolników. To jest patologia która należy tępić.

Jak ma 600 ha to nie robi ani syn ani ojciec tylko pracownicy.

A syn i ojciec mogą mieszkać w mieście i wioski pisać jak se chcą i na kogo chcą. Nie unikniesz tego.

I z powodu 50 ojców i 50 synów z całej PL którzy mają pod sobą po 600ha czyli razem 30 tys. ha, zabiera się dopłaty powyżej 30ha, 200 tys. standardowym rolnikom.

 

Nie tędy droga, nie tędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183
12 godzin temu, zkordalski napisał:

Bo skosił jego wystarczy wjechać wsiać swoje w świetle prawa jego nie znisczyłeś a wsiałes swoje to zbierasz swoje proste jak barszcz i w sądzie wygra nie jeden taki przypadek znam jak łajza kradła pola w nocy jechała siać i myślała że wsiał to zbierze i dopłate weźmie taki h*j . 

U mnie w okolicy jedni ludzie posieli jesienią zboże ale wiosną się właściciel pola zmienił i najął kogoś i te zboże posiane zorał w dodatku jeszcze policja stała i pilnowała aby nie doszło do rękoczynów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

Panowie wracając do mojego pytania sprzed kilku stron czynsz za dzierżawe 2300/ha działka 30 ha klasa 3-4 ja biorę dopłaty i inne dobrodziejstwa a właściciel czynsz i płaci podatek co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dużo - u mnie nikt tyle nie da - zazwyczaj oddaje dopłaty i płacę podatek, a paliwo moje.

ile jesteś w stanie uzyskać kasy z 1ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789
45 minut temu, thefarmer napisał:

Panowie wracając do mojego pytania sprzed kilku stron czynsz za dzierżawe 2300/ha działka 30 ha klasa 3-4 ja biorę dopłaty i inne dobrodziejstwa a właściciel czynsz i płaci podatek co o tym sądzicie?

Przy takiej  cenie dzierżawy to tylko uprawa ,burak cukrowy,ziemniak skrobiowy, w przypadku zbóż lepiej dać sobie spokój,chyba że ktoś lubi robić dla idei , szacuję zysk w najlepszym razie w przypadku zbóż ok 300-400 zł/ha, przy plonie teoretycznym 8t/ha co roku co w praktyce mało prawdopodobne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
4 godziny temu, soltys48 napisał:

W moim rejonie tzn płn Wlkp już się trochu uspokoiło 

Jest na teraz ok 30ha IV-V po 2000 i zabierasz dopłaty oraz wszystkie inne pozytki a brak chętnych 

Kurde, niby to samo województwo ale h mnie zupełnie inne realia... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259
6 minut temu, thor1984 napisał:

Agrest to chyba Twoje strony. Nie wiesz kto to bierze https://www.olx.pl/oferta/slabe-ziemie-orna-CID757-IDBbUsA.html#1680804119

Dwóch młodych chlopaków z Gołębiowa lub Cukrówki. W moich stronach od lat uzytkują na różnych wsiach dziesiątki hektarów. 

Ale trzeba przyznać że na robocie się znają. Ludzie dopiero zobaczyli co na ich glebach urosnąć może.

Jak kojarzysz ziemię w Sycynie wokół zalewu to oni zbierają.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

No kojarzę bo to sąsiednia wieś. A nie wiesz na jakich zasadach biorą ziemię w uprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
    • Przez adrianboss11
      Jak tam ceny ziemi u Was i dzierżaw? u nas już powoli spadają, przy takich cenach nawozów i paliwa ludzie oddają dzierżawy za które musieli płacić. Woj. Lubelskie 
    • Przez lysonzi1
      Witam, często w kosztach uwzględniamy ceny nawozów, śor, paliw czy też części. Natomiast nie widzę tematów odnośnie cen energii elektrycznej, szczególnie gdy jest ona tak droga, więc moje pytanie jakie macie ceny energii na rok 24? I kolejne? Jaka taryfa i jakie oferty cenowe? Ja mam taryfę c21 i do końca 24' mam umowę po 38gr za kWh( Energa). Umowa ta jest dla mnie bardzo korzystna i była podpisywana z tego co pamiętam to w 21'. Obecnie zastanawiam się co robić dalej bo otrzymałem ofertę na 25' i wynosi już 86gr. Czekam na rozwinięcie dyskusji. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj