p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Matey    895

to łubin - poplon - owies i tak w kółko, na owsie ewentualnie lekki plecak ale za rok odbitka na łubinie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, NewVario napisał:

Z tym, że co roku łubinu nie da się siać, więc ...

Właśnie, a uprawiał ktoś może łubin wieloletni, czy to tylko taka ciekawostka botaniczna?

5 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

 

czyli taka wieś pod miastem, pamiętaj że wiele osób mieszka na prawdziwych wsiach. Faktem jest to że ja do pracy jadę 1,5h i tyle samo kumpel jedzie czasem z otwocka do warszawy.

 

Tym wyznacznikiem prawdziwości jest co? Odległość od miasta, czy liczba ludności zatrudnionej w rolnictwie? Moja wieś raczej jest klasyczna. Od zachodu pola po horyzont, od wschodu łąki do rzeki, a dalej bagna porośnięte olszyną. Od północy i południa sąsiednie zabudowania. Jedynie droga powiatowa przecinająca krajobraz, łączy nas ze światem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pierwsze słyszę o czymś takim. Jaki plon daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem tylko tyle, że taka roślina istnieje, ale nic więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

To jest łubin ozdobny a ludzie kombinują jak tu zrobić żeby zarobić a się nie narobić.

Na olx gość to sprzedaję. Z 35 zjechał na 25zł. Sam myślałem czy nie wziąć ziemi w dzierżawę i tym obsiać. Tylko co agencja na to?

A może być przez wieczność na danej działce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla agencji pewnie łubin to łubin i tyle. Myślisz, że to tylko ozdobne rośliny?  Nie ma odmian która np. by miały wartość pastewną?  Strasznie mało informacji o tym można znaleźć.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Jeśli agencja się nie doczepi to jest to idealna roślina dla dopłatowców

Łubin trwały (Lupinus polyphyllus) – to bardzo trwała, wieloletnia odmiana, która jest stosowana, jako roślina ozdoba oraz uprawna.  Najczęściej osiąga wysokość do 120 centymetrów, ma sztywne pręty, na których osadzone są kwiaty o wielu różnorodnych odcieniach, najczęściej niebieskim oraz fioletowym. Niektóre odmiany łubinu trwałego zawierają dużą liczbę alkaloidów, co czyni z nich rośliny trujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam jeden paskudny kawałek ziemi. Piasek, kamienie, a do tego nieregularny kształt(co ciekawe w jednym stoi woda). Po odpowiednim nawożeniu żyto się tam nawet udawało, ale uprawa tych klinów to zwyczajny koszmar(oprysk to już w ogóle tragedia). Kupkówka nie wytrzymała, zasiałem też kostrzewę trzcinową, ale może taki łubin by wytrzymał? Pytanie tylko, czy dałoby radę to kosić na kiszonkę, lub przynajmniej jako dodatek do traw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Jak gorzki to chyba nie.

Pomyśl i poczytaj o komonicy.

I dopłata i żarcie dla bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17
13 godzin temu, Agrest napisał:

To dobrze że się zastanawiasz, od tego garba nie dostaniesz, ale od obrabiania tych ha już tak.

Chyba że liczysz na powtórkę z 2018 i zbierzesz 30t/ha cebuli i 70 ton kapusty z ha po 1,6 zł. 

byłem dziś oglądnąć dzierżawa notarialna na 10 lat  jeszcze pare potężnych budynków jest do dyspozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Jeśli widzisz pewny zysk i to bierz. 

Ja jestem pesymistą i bym na tych warunkach nie wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

W rolnictwie nic nie jest pewne za dużo zmiennych. Widze po znajomych ci którzy szaleją z zakupami biorę ... bo sąsiad wykupi  on wychodzi na zero ale ma więcej jak spłaci dzieci beda sie cieszyć zwykle drugie pokolenie przejada zyski... A życie minęłow niedostatku. ci co siedzą nic nie mają im życie mija bez stresu. Normalna selekcja zostaja najlepsi ci którzy idą  z duchem czasu i postępem. 

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezczelny    0

Piszcie o oddawaniu dopłat w ramach zapłaty. Co jesli ktoś bierze np. 10 tys. dopłat, bo uprawia tytoń, pomidory pod osłonami itp. - ja nostrzyk i zioła, a ktoś inny nie bierze dopłat? Jeden musi zapłacić dychę, a drugi ma za darmo? :) W ogóle nie rozumiem dlaczego po prostu nie można ustalić ceny? Jak ktoś oddaje działkę na której są jakieś pingwiny, albo inne słonie i są do tego dopłaty niemal bez inwestycji, to ok, ale w standardowej sytuacji, to, to że do jednej rośliny jest dopłat 600, a do innej 6000 zł/ha wynika ze specyfiki uprawy, kosztów i zaangażowania dzierżawcy. Dzierżawa za dopłaty jest bezmyślna i nieżyciowa. 

Dzierżawie pole od 1 mies. i za 1,5 ha gruntu klasy chyba 4 - piach, połowa na stoku, pole zachwaszczone, ponoć po gorczycy na poplon jesienny, zapłaciłem 1000 i 600 zł/ha za dopłaty (dopłat jest więcej, ale ich wcale nie biorę; miał je wziąć właściciel dla siebie, ale tak już w naszym ARiMR sprawdzają że doszli w systemie że to nie jego), ale w cenie była podorywka 30stką, rozrzucenie 600+250+500kg granulowanych nawozów na raz, sianie nasienia agregatem za który bym musiał zapłacić z 200-250 zł/ha. Zostało pełno chwastów po kolano więc pryskałem glifosatem +boxer 800 ec po siewie. O podatku nic w umowie nie ma, więc z tego co wiem to koszt właściciela. Właściciel chce dopłaty, bo się dowiedział że dopłat jest więcej. Do tego rośnie tam pełno skrzypu. Chcę rozsiać tam krede już sam, po wierzchu teraz, bo widzę po roślinach że trzeba je ratować - pH poniżej 5, to mi blokuje pole żeby nie rozsiewać, bo to za duży koszt i jakby wiedział że będzie tyle nawozu, to by nie pozwolił na dzierżawę. To jest żaden koszt w porównaniu do tego co już poniosłem. Unijnych dawek nie przekroczyłem. Azotu z tego co pamiętam 115 kg/ha, a teraz 1t/ha kredy. To pole  wiele lat nawozu nie widziało. Z gościem nie chce mieć nic wspólnego takie numery robi i za rok rezygnuje. Pretensje, a przecież poprawie mu pole na lata, bo to jest taki typ rolnika który nic nie sypie, albo sam azot, a według niego 2 woreczki kredy najlepiej pastewnej odkwaszą hektar pola.

Ktoś pisał o wyrzucaniu z pola jak coś nie pasuje. Właścicielem nie jestem, ale jestem posiadaczem (zależnym) i wtedy właściciel musiałby oddać dzierżawcy poniesione koszty, a ten mój  właściciel musiał być sprzedać ten swój ciągnik SAM ala 30stka, a tak by nie wystarczyło. 

Edytowano przez Bezczelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Nie można mieć pretensji do właściciela że ciągnie  z chytrego dzierżawcy ile się da  działa prawo popytu podaży Nie jest mi żal człowieka który płaci 2 czy 3 tyś i ma pretensje że właściciel to krwiopijca 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
14 godzin temu, Bezczelny napisał:

Piszcie o oddawaniu dopłat w ramach zapłaty. Co jesli ktoś bierze np. 10 tys. dopłat, bo uprawia tytoń, pomidory pod osłonami itp. - ja nostrzyk i zioła, a ktoś inny nie bierze dopłat? Jeden musi zapłacić dychę, a drugi ma za darmo? :) W ogóle nie rozumiem dlaczego po prostu nie można ustalić ceny? Jak ktoś oddaje działkę na której są jakieś pingwiny, albo inne słonie i są do tego dopłaty niemal bez inwestycji, to ok, ale w standardowej sytuacji, to, to że do jednej rośliny jest dopłat 600, a do innej 6000 zł/ha wynika ze specyfiki uprawy, kosztów i zaangażowania dzierżawcy. Dzierżawa za dopłaty jest bezmyślna i nieżyciowa. 

Dzierżawie pole od 1 mies. i za 1,5 ha gruntu klasy chyba 4 - piach, połowa na stoku, pole zachwaszczone, ponoć po gorczycy na poplon jesienny, zapłaciłem 1000 i 600 zł/ha za dopłaty (dopłat jest więcej, ale ich wcale nie biorę; miał je wziąć właściciel dla siebie, ale tak już w naszym ARiMR sprawdzają że doszli w systemie że to nie jego), ale w cenie była podorywka 30stką, rozrzucenie 600+250+500kg granulowanych nawozów na raz, sianie nasienia agregatem za który bym musiał zapłacić z 200-250 zł/ha. Zostało pełno chwastów po kolano więc pryskałem glifosatem +boxer 800 ec po siewie. O podatku nic w umowie nie ma, więc z tego co wiem to koszt właściciela. Właściciel chce dopłaty, bo się dowiedział że dopłat jest więcej. Do tego rośnie tam pełno skrzypu. Chcę rozsiać tam krede już sam, po wierzchu teraz, bo widzę po roślinach że trzeba je ratować - pH poniżej 5, to mi blokuje pole żeby nie rozsiewać, bo to za duży koszt i jakby wiedział że będzie tyle nawozu, to by nie pozwolił na dzierżawę. To jest żaden koszt w porównaniu do tego co już poniosłem. Unijnych dawek nie przekroczyłem. Azotu z tego co pamiętam 115 kg/ha, a teraz 1t/ha kredy. To pole  wiele lat nawozu nie widziało. Z gościem nie chce mieć nic wspólnego takie numery robi i za rok rezygnuje. Pretensje, a przecież poprawie mu pole na lata, bo to jest taki typ rolnika który nic nie sypie, albo sam azot, a według niego 2 woreczki kredy najlepiej pastewnej odkwaszą hektar pola.

Ktoś pisał o wyrzucaniu z pola jak coś nie pasuje. Właścicielem nie jestem, ale jestem posiadaczem (zależnym) i wtedy właściciel musiałby oddać dzierżawcy poniesione koszty, a ten mój  właściciel musiał być sprzedać ten swój ciągnik SAM ala 30stka, a tak by nie wystarczyło. 

Mi dasz 1200zł/ha i dopłaty Ci oddam. 20 ha do dzierżawy chcesz?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezczelny    0

1200 za fajne pole, glebę 3kę to jest normalna stawka i chętnie bym takie coś brał od normalnego człowieka. Od nienormalnego nie chcę nawet za dopłatą ze strony właściciela. 

Edytowano przez Bezczelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826

Normalna stawka za 3 kl to zaczyna się od 2 tyś/ha płatne z góry,ew zastaw Twojej ziemi na poczet dzierżawy wszystko notarialnie na 5 lat ,tak obecnie wygląda w częsci kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To widać że w kuj-pom stan zidiocenia u rolników osiągnął zenitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słuszna uwaga. Stan zidiocenia u rolników osiąga zenitu w części kuj-pom. Jak sam zaznaczył ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Dziś miałem propozycję dzierżawy 30ha w jednym kawałku 4b po 2tys

Dopłata i akcyza moje podatek wlasciciela 

Moja propozycja to 1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
34 minuty temu, ws71 napisał:

Normalna stawka za 3 kl to zaczyna się od 2 tyś/ha płatne z góry,ew zastaw Twojej ziemi na poczet dzierżawy wszystko notarialnie na 5 lat ,tak obecnie wygląda w częsci kuj-pom

W jakiej części? 1/4 Twojej gminy? Powiatu?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826

Spotkałem się z taką formą dzierżawy od ,,czarnych" diecezja bydgoska [dotyczy zastawu],płatność z góry przy dzierżawcach którzy sami proponują 2 tyś,przeważnie wyznają zasadę kto nie powiększa gospodarstwa ten się cofa , przeważnie są cienkimi płatnikami,ewentualnie dużo trzeba się z nimi naużerać o czynsz ,przeważnie płacony z rocznym poślizgiem[CSE]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Dziś miałem propozycję dzierżawy 30ha w jednym kawałku 4b po 2tys

Dopłata i akcyza moje podatek wlasciciela 

Moja propozycja to 1200

60tys bez roboty mistrzostwo xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj