p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Agrest    25603
9 godzin temu, APPACZ1 napisał:

zastanawiam się nad dzierżawą  65 ha kl 3 zero pagórków czynsz 2 tyś plus opłaty 

To dobrze że się zastanawiasz, od tego garba nie dostaniesz, ale od obrabiania tych ha już tak.

Chyba że liczysz na powtórkę z 2018 i zbierzesz 30t/ha cebuli i 70 ton kapusty z ha po 1,6 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
10 godzin temu, APPACZ1 napisał:

zastanawiam się nad dzierżawą  65 ha kl 3 zero pagórków czynsz 2 tyś plus opłaty 

policz czy coś Ci z tego zostanie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

A czy pieniądze są najważniejsze? Może dla idei lubi pracować. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to niech przyjedzie do mnie dam mu popracować

  • Haha 2

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wracając do opłacalności, jeden będzie gospodarował na 30 ha porządnych gleb i stać go będzie na godne życie i skromne inwestycje, a papracz na 50 ha powie z czego ten na 30 żyje, bo on już by dawno w jego sytuacji zbankrutował. Z dzierżawami jest to samo, jeden da 1500 i zarobi, a drugi da 1000 i będzie dokładał do interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

 500zl + podatek i doplaty za 10ha w jednym kawalku, klasa IV i V, pole kilometr od domu

Bralibyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, szymonidas9 napisał:

 500zl + podatek i doplaty za 10ha w jednym kawalku, klasa IV i V, pole kilometr od domu

Bralibyście?

Tylko jedno pytanie . Po co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak wszyscy zniechęcacie, a pewnie sami byście chętnie podebrali :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

To samo miałem pisać, każdy się wyrzeka że ani hektara więcej a tylko komuś się noga powinie to przed drzwiami kolejka żeby ziemię wziąć w dzierżawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

Jak to jest z tymi dopłatami bo każdy mówi czynsz np.200 zł, podatek,  dopłata. Ale dodatki czyli za uprawę np. buraki też dajecie czy tylko podstawę ? Bo różne rzeczy słyszę że niektórzy dzielą dodatki na pół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

dla mnie za piachy oddanie dopłat (podstawy) wlascicielowi to już temat do mocnego zastanowienia się, a co tu jeszcze mówic o dorzuceniu czegoś od siebie

  • Like 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bym się nie zastanawiał nawet za VI klasę. Zasiałbym żyto bez większych inwestycji w ziemię, i chociażbym słomy nie musiał tyle kupować, a i trochę ziarna by było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

dlatego kazdy ma inne mozliwosci, jeden ma hodowle i patrzy inaczej, drugi warzywa, a trzeci tylko prod roslinną i za mały sprzęt, a czwarty za duży i z nudów chętnie weźmie, nawet jak na V-VI klasie bez obornika przy wątpliwym pH to żyta zbierze z 2t. O ile będzie w miare normalnie padało. A zakładając ze dzierzawa niepewna i sypać tam wapno tonami to też trzeba liczyć do kosztów.

  • Like 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603
1 godzinę temu, Adrian_K_90 napisał:

Tak wszyscy zniechęcacie, a pewnie sami byście chętnie podebrali :P 

No to popatrz, u mnie gmina 12ha 4b i 5 chce oddać w dzierżawę za 7000zł. Dopłaty obrabiającego. 

I na przetarg nikt nie stanął. 

Powiem szczerze że mocno myślałem i myślę nad tym, tylko nie mogę wypracować zysku. Może 3tys by na plus wyszedł oszukując siebie i nie licząc amortyzacji.

Tylko czy warto ryzykować 20 tyś na start dla tych pieniędzy znając jakość tego pola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widać wszystko ma swoje granice. W sumie to dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Był taki rok że dzierzawiłem ziemię już od 7 osób. Teraz został mi tylko jeden który dzieli się dopłatami. Miałem propozycje 15ha do wzięcia bez dopłat, zaoferowałem właścicielowi podział dopłat po połowie na co się nie zgodził i teraz szuka ciągnika 4x4 z turem do 30tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Dnia 10.02.2019 o 23:33, MarekUA napisał:

Więcej domów pustych jest na wsi bo  wszyscy ociekają do miasta bo tam drożej... Ciekawe kto ci na stare lata przyjdzie napali w piecu albo naprawi dach bo się rozlatuje i w dalszym ciągu uważasz że w mieście drożej . Ciekawe czy cb stać było by tak jak ich pracować tylko do 15? I nie mieć kosztów utrzymania tego majdanu na wsi.., Dalej w mieście jest drożej żyj na ich poziomie i warunkach.. Nikt nie liczy że robiąc xx lat na tym polu  dla siebie nie ma nic prócz nadzieje że kiedyś będzie lżej. Dzieci twoje mają gorszy start ... Bo co pojeżdżą z tobą w traktorze niczego nie nauczą się i nie rozwiną tak jak  w mieście.

niestety smutna prawda.

 

15 godzin temu, Adrian_K_90 napisał:

@MarekUA do marketu w pobliskim miasteczku szybciej dojadę, niż mój kuzyn w Warszawie dojeżdża do pracy. Bank mam w gminie(ale przelewy i tak teraz idą przez internet), lekarza pierwszego kontaktu również. Do jakiegoś specjalisty musiałbym jechać dalej, ale mieszkańcy miast również nie zawsze się leczą tam gdzie mieszkają. Kurier dojeżdża kiedy trzeba, listonosz nie zostawia awizo. Autobus zabiera dzieci do szkoły prawie z pod samego domu. Do liceum czy technikum też się zabiorą, bo linia do pobliskiego miasta jest.  Żadnego gorszego sortu tu nie uświadczysz. Wykształcenie każdy może zdobyć takie same, a dodatkowa wiedza techniczna też nikomu nie zaszkodzi. 

czyli taka wieś pod miastem, pamiętaj że wiele osób mieszka na prawdziwych wsiach. Faktem jest to że ja do pracy jadę 1,5h i tyle samo kumpel jedzie czasem z otwocka do warszawy.

6 godzin temu, Agrest napisał:

To dobrze że się zastanawiasz, od tego garba nie dostaniesz, ale od obrabiania tych ha już tak.

Chyba że liczysz na powtórkę z 2018 i zbierzesz 30t/ha cebuli i 70 ton kapusty z ha po 1,6 zł. 

może być powtórka z suszy i jak nie zbierze to wpadnie suszowe+dopłaty ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filippoo    5

Co to znaczy na prawdziwej wsi? jak wieś jest 10-15km od miasta to już nie "prawdziwa" wieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

prawdziwa wies gdzie kazdy zyje z pracy na roli a sąsiadowi nie przeszkadza smrodek z twojej płyty obornikowej , czy łajno krowy która poszła droga na pastwisko , ale niewiem gdzie tych wsi szukać w polsce na wsi zostaje około 2 gospodarzy a reszta chciała by oddychać pełną piersią za niewielkie podatki niczym  w uzdrowisko a nie z krowami przestrzeń dzielić . nieraz można wysunąć nosa poza traktor jak latem grilem wania  , z głosnika muza daje a browarek chłodny leje sie do gardeł . ogólnie trzeba organizować czas wolny by razem z sąsiadami przy suto zastawionym grilu usiąsc ,  ale zawsze trafi sie jedza której matka krowe sprzedała by za studia córki zapłacić a tej po porocie już ten obornik przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

U mnie jest teraz przetarg na IVb i V klasę , 12 ha w 4 kawałkach i jest 13 chętnych, ciekawe na jakim pułapie się zatrzyma ... Wywoławczy 330 zł/ ha. 

Edytowano przez NewVario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

spokojnie oddadzą całe dopłaty, ktoś zakombinuje z łubinem i programami rolnośrodowiskowymi. No chyba ze pola zakrzaczone ze rok karczowania


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj