p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pajej    231

A te dzierżawy to na papierze czy na gębę? Także pretensje tylko do siebie.

w okolicy chcąc coś wydzierżawić to tylko na gembe, bo nikt nikt bie podpisze umowy


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A ja w tym roku wziąłem 8 ha ziemi II-III klasa w zamian za dopłaty, podatek płaci właściciel. Umowa na piśmie na 5 lat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Mogę podać dolną granicę 1200pln/ha górna przebiega gdzieś pomiędzy  2-3 tyś , dużo zależy od liczby napaleńców

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodar55    13

No to niezłe ceny są w kuj pom ja również mieszkam w tym województwie ale bliżej już pomorza to w tym roku podzierzawiłem około 9ha już za darmo częsciowo a cześć za podatek bez dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

No to niezłe ceny są w kuj pom ja również mieszkam w tym województwie ale bliżej już pomorza to w tym roku podzierzawiłem około 9ha już za darmo częsciowo a cześć za podatek bez dopłat.

Najbardziej pije.... ceny są u nas Wielkopolska i Kujawsko-Pomorskie. Na mojej wiosce poszla aktualnie dzierżawa 5-6?klasa za 2000/ha. Dla właściciela ziemi interes super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

U nas płn mazowsza też są nieźli wariaci, krowiarze biorą wszystko jak leci, sieją żyto aby tylko słome mieć i gdzie obornik wywozić. Jest jeszcze jeden co uprawia gryke i oferuje nawet jakoś kase za V/VI klase bez dopłat oczywiście. Sam mam jakieś 4 ha V klasy bez dopłat oczywiście ale od tej samej osoby mam jeszcze  łąki tak więc narazie się godzę na taki układ. Ostatnio mi jeden gospodarz u którego kosiłem zboże proponował dzierżawe to jak mu powiedziałem że dzielimy się dopłatami na pół to powiedział ze chyba zgłupiałem i narazie leży ugur. Też dużo jest u nas takich co aby wziąć dopłaty przejadą raz talerzówką rozsieją łubin lejkiem i mają jeszcze dodatkowy hajs za wysokobiałkowe. Także jak czytam tutaj że są takie rejony że właściciel dzieli się dopłatami za uprawe słabej ziemi to jest to normalniejsza sytuacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Też dużo jest u nas takich co aby wziąć dopłaty przejadą raz talerzówką rozsieją łubin lejkiem i mają jeszcze dodatkowy hajs za wysokobiałkowe.

Chyba mieli ,bo przecież przepisy odnośnie wysokobiałkowych się zmieniły i były przyznawane gdy owa uprawa szła  na ziarnu lub paszę ?

 Gdy była przeznaczona na tzn . zielony  obornik ,dopłata się nie należała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

Chyba mieli ,bo przecież przepisy odnośnie wysokobiałkowych się zmieniły i były przyznawane gdy owa uprawa szła  na ziarnu lub paszę ?

 Gdy była przeznaczona na tzn . zielony  obornik ,dopłata się nie należała .

a kto sprawdza ludzie walo w ciula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

A kto Ci to sprawdzi czy to skosiłeś czy nie. A pozatym zawsze mogą powiedzieć że była zła pogoda i łubin się nie udał. Zresztą nie wiem nie wnikam widziałem że w tym roku sporo "rolników" tak zrobiło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Póki kontroli nie ma , a ktoś to olewa , to wszystko przejdzie . Gość z mojej wioski od paru lat ma łubin , a na polu nie ruszane od x lat . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli się coś nie uda ,to trzeba to zgłosić do agencji .  Kto to sprawdzi ? To wpisz co innego we wniosku i co innego zrób ,jeszcze najlepiej niech to będzie uprawa za którą są dodatkowe pieniądze ,a się przekonasz ,kto .... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie mam zamiaru ani tego zgłaszać , ani sam brać z gościa przykład . On nie ma za wiele do stracenia w przeciwieństwie do mnie . B)

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Meg5 tak cię dziwią te oszustwa? Ale może faktycznie, czas najwyższy zacząć to zgłaszać. Sieją lejkiem i jeżdżą talerzówką a dopłata do wysokobiałkowych leci.

 

Po prostu jest przyzwolenie i efekt malowany. Tak samo przecież od 2 lat chyba czy od roku dopłata JPO jest za odłogowanie. Lenie nawet talerzówki już nie muszą zapinać a i tak dopłatę dostaną.

 

Dopłaty powinny być dla tych którzy prowadzą księgowość, oraz coś sprzedają. Z uwzględnieniem klasy gleby udokumentowana sprzedaż proporcjonalna do powierzchni pola i klasy gleby. Sprzedaż tylko innym podmiotom prowadzącymi księgowość.

 

Wtedy wszyscy dopłatowcy leżą i kwiczą bo przestałoby to być warte zachodu. Czyli dopłaty do produkcji tylko znacznie bardziej rozbudowane o mechanizmy dające możliwość kontroli ile wyprodukował i czy tyle samo sprzedał, bo przecież sam nie zjadł. A jak zjadł to dopłaty nul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

spokojnie po 2020 wasze problemy sie rozwiążą  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj