p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

piotrp88    172

Dopłata kogo?

 

 

Jest, ale nie dostaniesz umowy na 10lat tylko 9 i 11miesiecy i w rezultacie nie ma.

Skąd takie informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu987    52

To tak samo jak zakup ziemi za 40 tys za ha i więcej... Niektórym braknie życia zanim się zwróci a tłuką się o każdą "łyżkę" jak by tam kupa złota zakopana była...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

2700 za dzierżawe ? było mu powiedziec 270 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Co się tak oburzacie? U nas dzierżawy idą po 3300zł. Macie szczęście, że moich sąsiadów jeszcze tam nie ma, bo nic byście nie wydzierżawili. :D

Edytowano przez MariuszE38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

hehe niezle dawać całe dopłaty włascicielowi i jeszcze czynsz nawet 1000 zł ? no jeszcze mnie nie porąbało  :lol:  :lol:  :lol:  u nas 4,5 klasa i dopłaty bierze uprawiający a czynszu sie daje włascicielowi 100-300 zł za ha i podatek jak jest i to wszystko  :)  jak ktos mi mowi, ze bierz moje pole za darmo, ja sie pytam wtedy a dopłata moja, on na to nie moja, no to zawsze takiemu gosciowi mowie to obsiej sobie te pole na własna reke z twoimi dopłatami, a ja potem odkupie zboze od ciebie po 500 zł  :D  :D

puenta taka ze bez dopłat wole kupic gotowe zboże niz sie narobic na polu za darmo  :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

W dodatku miałbym 25 km w jedna stronę także dzwonilem bardziej z ciekawości, ale za mniejsza cenę może bym się skusil :P

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Co się tak oburzacie? U nas dzierżawy idą po 3300zł. Macie szczęście, że moich sąsiadów jeszcze tam nie ma, bo nic byście nie wydzierżawili. :D

 

Ja bym od razu oddał swoje całe 65ha i leżał patrząc jak oni zapierdzielają, a ja  miał bym miesięcznie 18tys zupełnie za darmo :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co się tak oburzacie? U nas dzierżawy idą po 3300zł. Macie szczęście, że moich sąsiadów jeszcze tam nie ma, bo nic byście nie wydzierżawili. :D

 

Właśnie szkoda że nie mam takich sąsiadów. Oddałbym od razu wszystko w dzierżawę . :)

Edytowano przez mk9422

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Podaj numer, zaraz sprawdzę ile mi zaśpiewa. Może jeszcze obszarnicy biją się o kawałki 1ha? W mojej okolicy widzę na olx od kilku lat 20 ha po 500zł/ha z dopłatami dla właściciela i chętnych nie ma, a krowiarzy pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Tacy ryzykanci z was? Byłem świadkiem jak na przetargu jeden krzyczał, że jak po 4 tony pszenicy to on oddaje swoje 100ha, tylko jak wstał ż sali jeden uczestnik i powiedział BIORĘ to tamten nagle, że on tylko żartował i jestem pewny, że zawsze tak będzie. Jak ktoś chce dać w dzierżawę to daje a nie tylko o tym mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może miał jeszcze jakieś zobowiązania. Dopłatę  zostawiają dla właściciela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tacy ryzykanci z was? Byłem świadkiem jak na przetargu jeden krzyczał, że jak po 4 tony pszenicy to on oddaje swoje 100ha, tylko jak wstał ż sali jeden uczestnik i powiedział BIORĘ to tamten nagle, że on tylko żartował i jestem pewny, że zawsze tak będzie. Jak ktoś chce dać w dzierżawę to daje a nie tylko o tym mówi.

 

Jeśli dadzą te 3300zł to oddam. Tyle że bajki opowiadać można, a jak co do czego to namiarów brak jak widzę do takie osoby. Czemu ktoś z nas za tyle miałby nie oddać? Po co robić skoro można nie robić nic i się nie martwić a to krowa zachoruje, a to sprzęt się zepsuje, a to pogoda, nie urodzaj itd. A tak grzeje mnie to bo nawet jak mi pogoda nie pasuje to za taka kasę pakuję walizkę i lecę tam gdzie ciepło.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Tacy ryzykanci z was? Byłem świadkiem jak na przetargu jeden krzyczał, że jak po 4 tony pszenicy to on oddaje swoje 100ha, tylko jak wstał ż sali jeden uczestnik i powiedział BIORĘ to tamten nagle, że on tylko żartował i jestem pewny, że zawsze tak będzie. Jak ktoś chce dać w dzierżawę to daje a nie tylko o tym mówi.

 

Spotkałem z takimi sumami dzierżaw [ok 4 tyś/ha] w okolicy Inowrocławia dotyczyły one 1kl ,dzierżawca robił badania ziemi i musiały spełniać jego kryteria,ziemia pod uprawę warzyw

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Druga strona Torunia i dają rolnicy,normalnie za IIIa,b,IVa,b rośnie tam kukurydza, jakaś mieszanka, buraki, lucerna, pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzę że jednak ludzie trochę potrafią policzyć , a nie tylko brać aby brać , bo jeszcze sąsiad weźmie , a za ile to nie ważne . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

Znajomy tez dal w dzierżawę 2.6 ha 3 klasy za 8 tyś plus podatek. Wzial to facet który z jednej strony tego pola ma 26 ha z drugiej 13 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

@turtojs to masz naiwnych ludzi to tak jak ja bym ci dał 300zl a ty mi oddaj dopłaty wiem ze w świetle prawa doplaty sa dla tego co obrabia a nie do wlasciciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Miałem 4,5ha dzierżawy gościu brał dopłaty zwrot akcyzy i on placił podatek.
Ja jako czynsz obrabialem mu 2ha to było uprawa pozniwna,orka,przygotowanie do siewu i siew.
Było tak przez kilka lat,a wtym roku mu odbiło i latał po całej wsi i okolicy szukał jelenia żeby mu dal po1000zł do ha mi oczywiście nic nie powiedział dpwiedzialem się od ludzi i jeleń się znalazł i dał.
U nas chlewniaże płacą po 1000i więcej nie patrzą jaka klasa byle by gdzie gnojowice wylewać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja też miałem podobny przypadak gość mnie z pola wyrzucił, jak sie okazała znalazł kogos kto daje więcej za dzierżawe, szkoda ze ze mna o kasie nie rozmawiał.


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj