p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MariuszE38    25

O jak wy nic nie rozumiecie... Pochwalić się można ile to się ma hektarów :D

Edytowano przez MariuszE38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Chodziło mi o zwolnienie z podatku przez 5 lat 

 

http://serwisy.gazetaprawna.pl/rolnictwo/artykuly/996212,podatek-rolny-2017-stawki-ulgi-i-zwolnienia.html

 

"4) grunty przeznaczone na utworzenie nowego gospodarstwa rolnego lub powiększenie już istniejącego do powierzchni nieprzekraczającej 100 ha:

  a) będące przedmiotem prawa własności lub prawa użytkowania wieczystego, nabyte w drodze umowy sprzedaży,
  B) będące przedmiotem umowy o oddanie gruntów w użytkowanie wieczyste,
  c) wchodzące w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, objęte w trwałe zagospodarowanie;
  - przy czym okres zwolnienia wynosi 5 lat, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym zawarto umowę sprzedaży gruntów lub prawa wieczystego użytkowania, ustanowiono prawo wieczystego użytkowania gruntów lub objęto grunty w trwałe zagospodarowanie w drodze umowy. Jeżeli podatnik nabywa lub obejmuje grunty o powierzchni mniejszej niż 100 ha, zwolnienie, dotyczy gruntów kolejno nabywanych lub obejmowanych w trwałe zagospodarowanie do powierzchni łącznie nieprzekraczającej 100 ha. Za trwałe zagospodarowanie uważa się objęcie gruntów w dzierżawę lub użytkowanie na okres nie krótszy niż 10 lat. Po upływie okresu zwolnienia, stosuje się ulgę w podatku rolnym, polegającą na obniżeniu podatku w pierwszym roku o 75% i w drugim roku o 50%."

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

Chyba jest napisane wyraznie że jak kupujesz ziemie to ta ulga ci przysługuję a nie jak bierzesz w dzierżawe


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

"wchodzące w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, objęte w trwałe zagospodarowanie...Za trwałe zagospodarowanie uważa się objęcie gruntów w dzierżawę lub użytkowanie na okres nie krótszy niż 10 lat"

 

 

Dobra, już wiem: Zwolnienie JEST.

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

udało się wydzierżawić od gminy 1.57ha 5klasy za 490kg pszenicy. Umowa na 3lata. Trzy lata temu straciliśmy ten kawałek wtedy biłem z obszarnikiem z sąsiedniego powiatu do 5ton wtedy miałem tam posiana młodą trawę ale chyba tego nie zauważył bo dał tam pszenicę bezorkowo efekt taki że nie kosili tego bo trawa pszenicę zagłuszyła chyba się ujadł tego piachu bo wcale się nie stawił na przetarg.:)

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

przeciętnie. u nas od 100zl do 500zl. a 40 km dalej to nawet powyrzej 1000zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Dopłata kogo?

Czy przy dzierżawie z ANR na 10 lat jest ulga w podatku rolnym?


Jest, ale nie dostaniesz umowy na 10lat tylko 9 i 11miesiecy i w rezultacie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W naszych stronach chyba cała wieś by Ci oddała , tyle że na ogół 4 klasa . Norma że jak ktoś bierze w dzierżawę to - robi w polu , a właściciel bierze dopłaty i płaci podatek , a czasami dopłatą się dzielą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186

zetorki gdzie tak jest ? biorę całą wieś :D a na seri to byli by u nas tacy co i dwie wsie by brali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

za takie pieniądze co pisze autor tematu to nie widzę sensu się narobić u mnie jak ktoś już daje ziemię w dzierzawe to co z tego ze jest 3-4klasa jak ziemia jest wyciągnięta na maxa ze trzeba na start dobra dawkę wapna glifos porządna dawkę i do tego najlepszy jeszcz obornik by się przydał bo ta ziemia nie widziała tego przez 20 lat tak ze w pierwszym roku to się tylko pracuje na koszty chyba ze ktoś daje ziemię w dobrej kulturze ale z tym to jest ciężko. ja teraz zastanawiam się nad dzierżawa od kuzynów ok 7ha i też się pyta co oprócz dopłat dla niego więc powiedziałem mu ze max do dopłat mogę dołożyć mu wartość 3kwintali pszenicy i ja płacę podatek i dzierżawa na minimum 7 lat i też nie wiem czy za dużo mu nie powiedziałem
ale pewnie trafi się jakiś co mu da wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Dzis dzwonilem o ziemie ale malo nie spadlem z krzesla... 11.29 ha w jednym kawalku 3a-4b. Umowa na 10 lat, podatek i doplata wydzierżawiającego. 2700 za hektar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja pierdykam co za cena. Sam chyba z krzesła spadł i to na głowę zanim odebrał telefon.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

ojciec w zeszlym roku na jesieni od sasiada bral 6ha. czynsz 2000zl, doplaty dla ojca i podatek tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ludzie pogłupieli, dają tyle za dzierżawę i chyba nie myślą kiedy i jak się im to zwróci albo że to nie opłacalne jest. Nie wiem czy to jest spowodowane ale jak dla mnie co nie którzy nie znają podstaw matematyki.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

standard to 2000/ha doplaty uprawiajacego a podatek na pol. ja tak place i przynajmniej krowki sa zadowolone...wiem jaka mam pasze, bo z tymi kupnymi sianokiszonkami roznie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj