p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil18fmr    98

Dzień dobry. Bardzo proszę o poradę. Moi rodzice przepisali na mnie pole. Sąsiad "zza miedzy" chce pole wydzierżawić. Jest o około 4 ha w klasie 3 i 4. Zaproponował następujące warunki: ja płacę podatek i biorę JPO. Cała reszta jego. Wydaje mi się, że mało korzystnie. Co o tym sądzicie? Będę wdzięczna za wszystkie rady, bo jestem zielona w temacie.

 

Bardzo małoooo korzystne

 

U mnie jest czubek który bierze w dzierżawę wszystko jak leci i daje dopłatę + podatek + 1500zł/ha. Ale takie rzeczy tylko w moim porypanym regionie. Ziemia też III-IV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzień dobry. Bardzo proszę o poradę. Moi rodzice przepisali na mnie pole. Sąsiad "zza miedzy" chce pole wydzierżawić. Jest o około 4 ha w klasie 3 i 4. Zaproponował następujące warunki: ja płacę podatek i biorę JPO. Cała reszta jego. Wydaje mi się, że mało korzystnie. Co o tym sądzicie? Będę wdzięczna za wszystkie rady, bo jestem zielona w temacie.

 

Jakie zawartość składników, jakie pH, jest dojazd czy zawsze trzeba się prosić dziadziunia aby łaskawie bramę otworzył i jeszcze mu szpadelkiem ślady po ogromnych kołach porównać?

Miedzę będzie można wyorać?

Jest melioracja? Rosną tam drzewa czy było użytkowane rolniczo. Będzie do sprzedania za kilka lat czy tylko dzierżawca ma pole dorobić po rodzicach gospodarującymi mixem metod PRLowskich z obecnymi czyli: PRL = obornik + obecnie = azotu w ciul. A wapna zero!!

 

Aby cokolwiek powiedzieć trzeba znać te informacje, bo tak to może i 1500zł dzierżawy + dopłaty + podatek oddać, a może i darmo nie warto tego brać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

mi wpadło 7ha, place jakos 450 czynszu+ podatek na mojej głowie reszta moja, warunki wg mnie fajne, tylko fakt że działka za x lat pójdzie na sprzedaż pod inwestycję. A działki na zasadzie własciciel bierze dopłatę i płaci podatek nikt w okolicy u nas nie bierze


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Jakie zawartość składników, jakie pH, jest dojazd czy zawsze trzeba się prosić dziadziunia aby łaskawie bramę otworzył i jeszcze mu szpadelkiem ślady po ogromnych kołach porównać?

Miedzę będzie można wyorać?

Jest melioracja? Rosną tam drzewa czy było użytkowane rolniczo. Będzie do sprzedania za kilka lat czy tylko dzierżawca ma pole dorobić po rodzicach gospodarującymi mixem metod PRLowskich z obecnymi czyli: PRL = obornik + obecnie = azotu w ciul. A wapna zero!!

 

Aby cokolwiek powiedzieć trzeba znać te informacje, bo tak to może i 1500zł dzierżawy + dopłaty + podatek oddać, a może i darmo nie warto tego brać.

 

 

Damian, nie zawsze można spełnić takie warunki. Chodzi mi głównie o meliorację. Jeśli jest w miarę równina i na niej jeden dołek ( tak mam) i po tej wiośnie akurat w tym dołku jest jeziora a mam tam posianą pszenicę to nic nie mogę zrobić. Nigdzie tej wody nie byłbym w stanie odprowadzić... taki trafił się rok, a 50m obok płaciłem za IVa klasę 30 tyś/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Bardzo małoooo korzystne

 

U mnie jest czubek który bierze w dzierżawę wszystko jak leci i daje dopłatę + podatek + 1500zł/ha. Ale takie rzeczy tylko w moim porypanym regionie. Ziemia też III-IV

 

Ja puściłem swoje 20 ha, biorę dopłaty, płacę podatek i dostaję 2000 zł/ha czynszu. Ziemia III-IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak to i ja swoje mogę oddać. Pewne 3 tyie rocznie bez roboty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja w tych pieniadzach jeszcze wykoszę i zmagazynuję zboże, potem sprzedam i kasę odbiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

Południe war-maz, klasa ziemi 4-5 110ha. Dwa kawałki, ziemia oddalona o 15km od gosp. Jakie są ceny dzierżaw, ile warto max zapłacić? Ziemia ziemi nie równa, pytam żeby się zorientować w temacie. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mens    4

u nas w okolicy placom juz po 3 tys za ha ziemia 3 -4 klasa jak oni ta tym wychodzą cebula po 10 groszy marchew to samo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dakota    112

Wytlumaczcie mi jedna rzecz, co trzeba uprawiać na takiej ziemi żeby mieć pewny dochód chociaż żeby coś zarobić to 5 tys na czysto. Bo ja tego nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franek3333    35

umnie sytuacja odwrotna doktorek płaci mi że dobrze uprawie pole to dopłaca mi po 250 do hektara na paliwo bym obrobił na czas i w dobrej kulturze. . w innym przypadku sam płace po 200 złoty ale za to że tę pola sto metrów od mojego domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

lubuskie okolice słońska 300 zł. płace za hektar łąk na terenach troszkę mokrych zbieram z 2 pokosów ok 75 beli ;) Więc cena dosyć okazyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

kolega po dziadku w okolicy Konecka dostał w spadku z
30 ha, wszystko w 5 kawałkach dostał 2500 zł za ha plus dopłaty. Miał wrócić na wieś ale gdy dostal tyle kasy to został w mieście i życie mija mu na podróżach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    131

W Śląskiem jakby komuś pedziec ze tam gdzieś płacą tyle za dzierżawę to użyli by różnych niecenzuralnych słów aby opisać taka osobę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

w mojej okolicy idzie w dzierżawy ziemia z anr dzierzawy ok 5 ton z ha walą:D a niedługo przetarg bardzo blisko mnie ale czuje ze panie rekord na poziomie 7-8 ton z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

no tak ale ziemie biorą sąsiedzi a ty dalej 40% plus podatek i nie dobierasz

 Nie no fajnie, tylko szkoda że na takich warunkach mam ok. 35 ha ziemi. W sumie jakieś 1/3 wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

w mojej okolicy idzie w dzierżawy ziemia z anr dzierzawy ok 5 ton z ha walą :D a niedługo przetarg bardzo blisko mnie ale czuje ze panie rekord na poziomie 7-8 ton z ha

Może się myle ale przy przetargach z  ANR ograniczonych na dzierżawę wysokość czynszu ma drugorzędne znaczenie średni czynsz z ANR w naszym województwie za 2016 wyniosł 1,2t/ha,maksymalnie za wysokość czynszu można dostać 10pkt :blink: przynajmiej mam takie info na dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na przetargach ograniczonych wysokość czynszu jest z 1 t/ha około i nie ma żadnego znaczenia ile kto da, chyba że da mniej to go odżucą, jak da więcej to sami obniżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj