p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Gość   
Gość

O ile to agencja sprzeda. Trochę słyszałem o tym gościu od rolników z pod Ciechanowa, że jakieś powiązania z prezydent Warszawy ma. Może i wziął z taką myślą że to kupi tylko teraz władza się zmieniła a on jest po drugiej stronie. Jeśli na następną kadencję też wybiorą tą samą władzę to gość tylko narobi się za darmo i jeszcze dopłaci. Także jak mówisz zrobi interes życia jak jego opcja polityczna dojdzie znowu do władzy lub ładne pieniądze utopi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mk9422 ale to nie ten rolnik wygrał o którym mówisz. On nie mógł nawet startować. Startował w przetargu miejscowy rolnik który pomagał uprawiać to pole temu tajemniczemu gościowi o którym mówisz. I on z bastował chyba przy 4800 dt. A ostatnie słowo 5000 dt padło z ust miejscowego rolnika (nie wiem 20 / 50 ha uprawia) i równocześnie przedsiębiorcy. Prowadzi biznes lokalny biznesik i jest rolnikiem.

 

B3agro, gdy panował Leszek a ty byłeś z PSLu to prawdopodobnie nawet nie musiałeś pisać, być może sami za ciebie napisali wystarczyło że się pod tym podpisałeś. Jak to teraz będzie wyglądało nie wiadomo. A swoją drogą Leszka znasz jeszcze z ANR Lublin czy już w W-we go poznałeś, a może jeszcze wcześniej? ;)

 

Do ekspresówki to trochę będzie brakować. jakieś 10 km na pewno. A samo pole w sumie jest bliżej lublina niż warszawy, lub pośrodku. Zresztą moje pola po PGRowskie też leżą około 10 km od budowanej ekspresów i u mnie jest rewelacyjny dojazd, wręcz powiatowa opasuje moje pole z 2 str. i jakoś nie przewiduję w przyszłości terenów inwestycyjnych na nim.

Gdyby miał przynajmniej 95% pewność prawa pierwokupu za 10 lat, można jeszcze zrozumieć tą decyzję. Ale za tą kasę którą wyda na dzierżawę, mógł by wykupić wszystkie działki w okół tej nieruchomości na własność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Mój błąd w takim razie. Co nie zmienia faktu że ten gość o którym pisałem też brał co się da i rolnicy się wkrzuali a jak jest teraz nie wiem.

Może ten co to wziął też jest jakimś słupem bo aż się nie chce wierzyć że mając tak mało ziemi bierze się na siebie takie zobowiązania.  

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

A powiedzcie mi jedno jak wyglada zabezpieczenie czynszu na bodajże 15msc?
Wpłaca równowartość 750ton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

Mój błąd w takim razie. Co nie zmienia faktu że ten gość o którym pisałem też brał co się da i rolnicy się wkrzuali a jak jest teraz nie wiem.

Może ten co to wziął też jest jakimś słupem bo aż się nie chce wierzyć że mając tak mało ziemi bierze się na siebie takie zobowiązania.  

 

Mówisz min. o Wróblewie pod Ciechanowem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie pamiętam co to za wiocha była ale kiedyś tam kupowałem paleciaka i się rozgadaliśmy na temat tego pana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A powiedzcie mi jedno jak wyglada zabezpieczenie czynszu na bodajże 15msc?

Wpłaca równowartość 750ton?

np. weksel in blanko. Zabezpieczają sobie ile chcą :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję porady koledzy. Mam gościa który chce wydzierżawić pole, ok 15ha w dwóch kawałkach klasy głównie 4,5. Na 8ha jest zasiana koniczyna (drugi rok), na 3ha jest trawa bagienna a pozostałe to użytki orne. Gość dzierzawi normalnie na papier ale z tym że zabiera dopłaty sobie, płaci podatek sam a ode mnie chce po 700zl/ha za tą koniczyne, po 500zl za te orne a te 3ha tej bagiennej trawy odda za darmo. Czyli podsumowując musiałbym dopłacać mu ok 7tys rocznie. Nie kalkuluje mi się to za bardzo o jak policzek teraz nawozy i ropę żeby to obrobić to wychodzi prawie drugie tyle a za 14tys to paszy kupię sporo i bez rycia w polu. Co wy na to? Jakieś podpowiedzi? Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie dostaniesz tu jednoznacznej odpowiedzi . Dla jednych to kompletnie bez sensu (w tym dla Mnie) , a inni powiedzą że świetny interes . Sam musisz obliczyć co możesz zyskać prócz roboty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy od regionu Polski. Mój sąsiad oddał prawie 10 ha za 3tys./ha. Klasa pola może i dobra ale po jego użytkowaniu to można tam co najwyżej wierzbe energetyczna zasadzić. Desperaci którym cena mleka dobija do głowy zawsze się znajdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Witam, potrzebuję porady koledzy. Mam gościa który chce wydzierżawić pole, ok 15ha w dwóch kawałkach klasy głównie 4,5. Na 8ha jest zasiana koniczyna (drugi rok), na 3ha jest trawa bagienna a pozostałe to użytki orne. Gość dzierzawi normalnie na papier ale z tym że zabiera dopłaty sobie, płaci podatek sam a ode mnie chce po 700zl/ha za tą koniczyne, po 500zl za te orne a te 3ha tej bagiennej trawy odda za darmo. Czyli podsumowując musiałbym dopłacać mu ok 7tys rocznie. Nie kalkuluje mi się to za bardzo o jak policzek teraz nawozy i ropę żeby to obrobić to wychodzi prawie drugie tyle a za 14tys to paszy kupię sporo i bez rycia w polu. Co wy na to? Jakieś podpowiedzi? Pozdr

Dobrze myślisz, olać to. Ewentualnie targuj się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

u mnie to się kompletnie nie kalkuluje, nawet niemiałbym się nad czym zastanawiac


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja bym to brał u nas dostał by za to spokojnie drugie tyle. Żeby na tym wyjść trzeba to co urośnie przez bydło przepuścić bo jak to co urośnie na sprzedanie by miało być to szkoda zachodu. Wydzierżawiłem ostatnio 2ha koniczyny sianej wiosną 2016 za 2000zł dopłaty bierze właściciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym to brał u nas dostał by za to spokojnie drugie tyle. Żeby na tym wyjść trzeba to co urośnie przez bydło przepuścić bo jak to co urośnie na sprzedanie by miało być to szkoda zachodu. Wydzierżawiłem ostatnio 2ha koniczyny sianej wiosną 2016 za 2000zł dopłaty bierze właściciel.

No okej ale ja nie jestem w stanie zwiększyć stanu bydla w ciągu jednego roku o 100%. Teraz posiadam ponad 30sztuk i utrzymuje je na 22ha razem z pastwiskami. Ta dzierżawa miałaby być alternatywa dla zwiększenia stada ale w przyszłości a póki co wszystko obsialbym trawą i robił też sianokiszonke na sprzedaż ale finalnie wyszłoby to w ten sposób że narobiłbym się na darmo bo to co sprzedam, oddam na dzierżawę i pokryje koszta uprawy (jak będzie dobry rok) a mój czas i maszyny też liczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

umiecie liczyć liczcie!! 

za 2ha koniczyny 2000pln chore!

 

 

jak jesteście zainteresowani kupne bede miał na sprzedaż siano i sianokiszonke z lucerny ok.350szt. jak i siano z łąk torfowych (koszone czerwiec i sierpień) sianokiszonka z łak torfowych POKRAW posiadam cały asortyment  

Wyłącznie PW. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

ja bym to brał u nas dostał by za to spokojnie drugie tyle. Żeby na tym wyjść trzeba to co urośnie przez bydło przepuścić bo jak to co urośnie na sprzedanie by miało być to szkoda zachodu. Wydzierżawiłem ostatnio 2ha koniczyny sianej wiosną 2016 za 2000zł dopłaty bierze właściciel.

Pochwal się kosztem wyprodukowania jednego balota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

wszystko zależy od pogody jak będą normalne opady i normalne zbiory to wyjdzie około 80zł za gotowy bal. A żeby kupić bal z koniczyny trzeba dać 100-120zł. W tamtym roku miałem nauczkę w lutym skończyła się sianokiszonka i nie było skąd kupić kilka sztuk badziewia po 120zł znalazłem ale warte to było mniej niż słoma. Masę mleka straciłem przez te miesiące co były na samej kukurydzy. Piszecie że dużo 1000zł za 3 pokosy koniczyny. A za gołe pole też trzeba dać 1000zł za hektar i samemu posiać a tu jest już zasiew tylko nawozić i zbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Więc moja cena za sianokiszonke z lucerny 90zl. Jest cena przystepna i adekwatna do jakosci towaru. Mozliwosc otwarcia dowolnej beli. Bez zobowiązań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

sprzedasz bez problemu kolega ostatnio po 90zł łąkową sprzedał. Łąki ma zadbane ale to jednak tylko sama trawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja jak mi brakło w tamtym roku to kupowałem z traw po 50-60zł, te za 60zł były spoko, bydło chętnie jadło 0 pleśni. A te po 50zł to mocno średnie. W jednym było ususzone siano, w inny był spleśniały... a w dodatku bydło się jakoś nie paliło do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

z tym kupowaniem właśnie tak jest loteria a krowy nie oszuka dlatego lepiej zapłacić dzierżawę z góry i samemu sobie zrobić bale wtedy wiadomo co się ma i można spokojnie karmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idalia    0

Dzień dobry. Bardzo proszę o poradę. Moi rodzice przepisali na mnie pole. Sąsiad "zza miedzy" chce pole wydzierżawić. Jest o około 4 ha w klasie 3 i 4. Zaproponował następujące warunki: ja płacę podatek i biorę JPO. Cała reszta jego. Wydaje mi się, że mało korzystnie. Co o tym sądzicie? Będę wdzięczna za wszystkie rady, bo jestem zielona w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
    • Przez adrianboss11
      Jak tam ceny ziemi u Was i dzierżaw? u nas już powoli spadają, przy takich cenach nawozów i paliwa ludzie oddają dzierżawy za które musieli płacić. Woj. Lubelskie 
    • Przez lysonzi1
      Witam, często w kosztach uwzględniamy ceny nawozów, śor, paliw czy też części. Natomiast nie widzę tematów odnośnie cen energii elektrycznej, szczególnie gdy jest ona tak droga, więc moje pytanie jakie macie ceny energii na rok 24? I kolejne? Jaka taryfa i jakie oferty cenowe? Ja mam taryfę c21 i do końca 24' mam umowę po 38gr za kWh( Energa). Umowa ta jest dla mnie bardzo korzystna i była podpisywana z tego co pamiętam to w 21'. Obecnie zastanawiam się co robić dalej bo otrzymałem ofertę na 25' i wynosi już 86gr. Czekam na rozwinięcie dyskusji. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj